Vybíráme interiérové zrcadlo

5.10.2011 | Amirro, s.r.o. | Koupelny | Komentářů 0 |

To, že je dnes zrcadlo součástí téměř každé domácnosti, asi není třeba zdůrazňovat. Ne každý se však při jeho koupi zamyslí nad tím, jak bude jeho nový, vždy upřímný člen domácnosti korespondovat s interiérem, a to jak esteticky, tak funkčně.

Vybíráme interiérové zrcadlo - foto, Hyperbydleni.cz

 

Stále ještě se při návštěvách u známých můžeme podivit nad tím, jak nečekané výtvory mohou vzniknout nevhodným sladěním interiéru s doplňky. Stát se to může velmi snadno každému - ve výloze se vám ukrutně zalíbí gigantické zrcadlo 2x2 metry v zářivě červeném rámu s neonovými jeleny, které rozhodně musíte mít. Takže si ho koupíte, protože je strašně originální. Ze snu vás probudí až jeho instalace do secesní koupelny 1x1, stržená nosná zeď a tříštivá zlomenina nártu. Abychom předešli více či méně dramatickým postupům, držme se následujících rad - tedy co všechno zvážit při výběru zrcadla do vašeho interiéru.

 

Vybíráme interiérové zrcadlo, fotka

 

Specifický prostor vyžaduje specifické zrcadlo

Jiná kritéria budeme řešit u zrcadla do koupelny, jiná do ložnice a jiná do předsíně. Každé plní trochu jinou funkci a každé také musí splňovat určité požadavky. Specifickou úlohu mají zrcadla koupelnová, která jsou také vystavována největší zátěži v podobě teploty a vlhkosti. Z tohoto důvodu je dobré zvážit, zda všechny materiály na zrcadle těmto „živlům“ odolávají. Například neošetřené dřevo má tendenci ve vlhku hnít, snadno se na něm vyskytne i plíseň. Případné kovové komponenty pak mohou podléhat korozi. Koupelnové zrcadlo tedy musí kromě vašich estetických představ splňovat i značné nároky na odolnost.

 

Vybíráme interiérové zrcadlo, fotka

 

Je tedy dobré poradit se přímo s odborníkem, který je schopen vám doporučit, jaké materiály jsou pro koupelnové zrcadlo vhodné. "Je-li pro Vás obměna interiéru hobby, určitě si do koupelny pořiďte zrcadlo upevněné na skrytých úchytech, které můžete kdykoliv snadno vyměnit jako obraz. Pokud však po protrpěné rekonstrukci nechcete řemeslníka a vrtačku ani vidět, zvolte zrcadlo na míru vlepené do vynechaného prostoru mezi obkladačkami. Na jeho přilepení vždy použijte neutrální silikon a velmi pečlivě utěsněte neutrálním silikonem spáru mezi obkladem a zrcadlem. Pak Vám zrcadlo bude dobře sloužit dlouhá léta," říká ředitelka společnosti Amirro Lucie Hronová.

 

Vybíráme interiérové zrcadlo, fotka

 

U koupelnových zrcadel jsou také velmi častým požadavkem osvětlení či odkládací plocha na zubní kartáčky či líčení. I zde vychází v Amirru zákazníkům vstříc designovými kousky v podobě zrcadel s integrovanou poličkou či se zabudovaným osvětlením. Pro náročné jsou k dispozici i zrcadla s dotykovým senzorem a úsporným bezúdržbovým LED osvětlením. Většinu modelů Vám ve firmě Amirro vyrobí i na míru.

 

Vybíráme interiérové zrcadlo, fotka

 

U zrcadel do předsíně zase obvykle vyžadujeme, aby zobrazilo celu naší postavu. Pokud nemáme k dispozici dostatek místa, je určitým řešením zrcadlo integrované do dveří šatní skříně (dobře vypadá například ve skříni vestavné). Zde bychom si opět měli dát pozor na prostor – zrcadlo by mělo být umístěno tak, abyste od něj mohli být v dostatečné vzdálenosti a viděli tak svou postavu celou. Pokud je zeď či skříň přímo naproti jiné zdi, moc toho ze sebe patrně neuvidíte. Zvolit můžete rovněž zrcadlo, které stojí v prostoru, a to zejména v případě, že ho máte kam dát. Neopomenutelnou funkcí zrcadel je také jejich schopnost opticky zvětšit prostor, což zrovna v případě velkého předsíňového zrcadla platí dvojnásob. Využít ji můžeme i v koupelně, která často nedostatkem prostoru trpí.

 

Vybíráme interiérové zrcadlo, fotka

 

 V ložnici se pak při výběru zrcadel nekladou téměř žádná omezení. Zde není třeba splňovat výraznější nároky na materiály, je tedy možné oddat se zcela vašim estetickým představám a přáním. Vhodné je však umístit zrcadlo tam, kde je dostatek denního světla. Kromě nástěnných zrcadel je možné zpestřit i dalšími typy. Vhodné je i již zmíněné „skříňové“ zrcadlo, které vám poslouží stejným způsobem jako v předsíni, ti hravější si mohou umístit zrcadlo na strop, fantazii se zde meze nekladou.

Vhodné sladění

Co je však stejně důležité jako funkce zrcadla, je i jeho estetičnost a vhodná kombinace s interiérem a ostatními bytovými doplňky. V obchodě se vám může líbit ledacos, ovšem při výběru něčeho relativně stálého, jako je zrcadlo (pokud se ho tedy nerozhodnete cíleně zlikvidovat), je třeba brát ohledy i na to, jak bude působit s vaším interiérem jako celek. Těžko si lze představit kombinaci starožitného obývacího pokoje, kterému vévodí hypermoderní kus s plastovým rámem. Všímejme si tedy i maličkostí, se kterými může zrcadlo zajímavě korespondovat a vytvořit tak záměrnou symbiózu materiálů a barev.

 

Vybíráme interiérové zrcadlo, fotka

 

Jsou vaše zdi bílé a prázdné? Rozbijte velkou plochu zrcadlem s výrazným rámem, který místnost citelně oživí a rozveselí. Vyznáváte přírodní či venkovský styl? Vsaďte na zrcadlo s dřevěným rámem ideálně v přírodní úpravě bez barevného nátěru. Do starších domů a bytů se starožitným nábytkem se zase hodí zrcadla s kovovým či dřevěným vyřezávaným rámem, které mohou mít různou povrchovou úpravu v závislosti na vašem nábytku apod. Pokud máte rádi minimalismus, jsou pro vás tou pravou volbou zrcadla s hliníkovým rámem, která mohou být nenápadná, avšak působí elegantním, nevtíravým dojmem, stejně jako zrcadla bez rámu. Ta se osvědčují i tam, kde je interiér „přehlcen“ jinými prvky a výrazné zrcadlo by prostor ještě více zatížilo.

 

Vybíráme interiérové zrcadlo, fotka

 

Nezapomínejme na nejmenší

Samostatnou kapitolou je soužití zrcadla a dětí. Zvláště pro ty nejmenší je zrcadlo velká legrace a v pozdějším období u něj tráví jak holky, tak kluci poměrně výraznou část dne. I v dětském pokoji je tedy místo pro takové zrcadlo, které prostor zpestří a zároveň odolá případným pokusům se rtěnkou či gelem na vlasy. Ideální jsou proto zrcadla asymetrických tvarů, například zvlněná po stranách případně s barevným rámem dle přání malého majitele či majitelky. Oblíbená jsou rovněž zrcadla s barevným potiskem.

 

Vybíráme interiérové zrcadlo, fotka

 

Neměli bychom opomíjet ani stránku bezpečného upevnění zrcadla. Zvláště pokud máte malé děti, dbejte na to, aby zrcadlo stálo/viselo pevně na svém místě, ideálně z dosahu chtivých ručiček. Zrcadlo proto vybírejte u kvalifikovaného prodejce, který vám poradí, jak se o něj starat, případně kam a jak zrcadlo umístit.

Zdroj: Amirro, s.r.o.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Vybíráme interiérové zrcadlo zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo