Umyvadla: konec jednotvárné nudy

31.8.2011 | Byty, Domy, Zahrady.cz | Koupelny | Komentářů 1 |

Koupelna bez umyvadla? Nesmysl! Umyvadlo je zcela jistě nejčastěji používaným koupelnovým zařizovacím předmětem. Přesto – nebo možná právě proto – by mělo být nejen funkční, ale také hezké.

Umyvadla: konec jednotvárné nudy - foto, Hyperbydleni.cz

 

Ostatně vybrat si umyvadlo s pěkným a zajímavým designem není dnes opravdu pražádný problém. Nejen kvůli nejrůznějším tvarovým a barevným možnostem, ale také z hlediska šíře materiálů, z nich se umyvadla vyrábějí.

 

Umyvadla: konec jednotvárné nudy, fotka

 

Dávno už nejde pouze o tradiční, odolnou a cenově nejdostupnější keramiku, mezi vyhledávaná patří například skleněná či nerez umyvadla, umyvadla z glazované oceli, akrylát (tvrdý termoplast), stále častěji výrobci sahají také po různých konglomerátech, minerálních hmotách, po umělém či pravém kameni nebo dřevě. Zajímavého efektu lze dosáhnout také podsvícením umyvadla LED diodami…

 

Umyvadla: konec jednotvárné nudy, fotka

 

Klasická keramika
 

Ani stará dobrá keramická umyvadla nemusí být nudná, a to ani v případě, že jsou jen bílá. Hodně tady zmůže neobvyklý tvar, praktické odkládací plochy a kontrast – nebo soulad – s koupelnovým nábytkem a jinými koupelnovými doplňky. Ozvláštnit umyvadlo dokáže také způsob instalace (na zajímavou desku nebo zapuštění). To ostatně musíte brát v úvahu i pokud vsadíte na neobvyklou barevnost. Nejvíc odvahy asi bude chtít černé umyvadlo, ovšem chybu neuděláte ani s barvou kapučína… Sladké pastelové odstíny jsou pokud jde o umyvadla už poněkud „de mode“. Ovšem i tady platí staré známé rčení „proti gustu žádný dišputát“.

 

Umyvadla: konec jednotvárné nudy, fotka

 

Ornamentální mámení
 

Trefou do černého bude určitě sázka na různé reální či abstraktní ornamenty. A to v řadě případů přímo na umyvadle, buď v podobě dekorace nebo dokonce tvaru sanity. Pokud to nejde jinak, je tu ještě mnoho prostoru k invenci na například na odkládacích plochách. A konečně chcete-li přece jen i přes zaujetí pro ornamentální kresbu zůstat u umyvadlové klasiky, jsou tu koneckonců ještě stěny a nábytek, no ne? Čím víc se však rozmáchnete v dekoru, tím střízlivější je nutné být v ostatních ohledech, a sice v zájmu souladícího celku. I když někomu je dobře v divočině, přece jen se výrazné dekory mohou brzo okoukat.

 

Umyvadla: konec jednotvárné nudy, fotka

 

Dřevěné návraty
 

Kouzlo koupelnové sanity z přírodního dřeva spočívá nejen v ekologičnosti tohoto materiálu. Dřevo má totiž vynikající izolační vlastnosti, takže udrží vodu déle teplou. Další benefity dřevěných umyvadel vycházejí z tepelné vodivosti a tepelné kapacity použitého materiálu. Největší předností je ovšem vzhled, krása kresby použitých dřevin (modřín, kambala, buk, třešeň, ořech, teak, wenge) je zkrátka nenapodobitelná. Dokonalý design takových produktů si samozřejmě zaslouží vyniknout v adekvátním prostoru. No a pokud se neodvážíte přímo do dřevěného umyvadla, vsaďte alespoň na odpovídající dekory doplňků, odkládacích ploch, nábytku či keramiky.

Text: Byty, Domy, Zahrady.cz
Foto: Laufen, Sanitec, SikoDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Martina: Myslím si že je důležité...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Veletrhy - foto, Sportovní Čáry u arény s čarodějnickou poutí, Hyperbydleni.cz

Sportovní Čáry u arény...

18.04.2018

Tradičně poslední dubnový den, který letos...

Veletrhy - foto, V dubnu vyrazte za nákupy i zábavou na letňanské veletrhy FOR FAMILY, Hyperbydleni.cz

V dubnu vyrazte za nák...

10.04.2018

V PVA EXPO PRAHA v Letňanech se bude od 12. –...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo