Koupelna jako životní prostor

17.8.2011 | Byty, Domy, Zahrady.cz | Koupelny | Komentářů 0 |

Čistota, preciznost provedení, kvalitní a nadčasový design, který staví do středu pozornosti vodu, dokonalé tvary a perfektní funkčnost. To jsou znaky nového typu koupelnové útulnosti.

Koupelna jako životní prostor - foto, Hyperbydleni.cz

 

Koupelna se stále častěji stává součástí celého obytného prostoru, často hlavně ložnice nebo obýváku. Prototypem koupelny nové generace by mohl být koncept světoznámého architekta a designéra Antonia Citteria. „Pro mě je čas ztělesněním nehmotného luxusu,“ vysvětluje. „V koupelně si dopřávám čas sám pro sebe: je pro mě místem ústraní, relaxace. Proto je o to důležitější vybavit tento prostor vybranými, hodnotnými a krásnými věcmi.

 

Koupelna jako životní prostor, fotka

 

Středobodem tohoto soukromého prostoru je oddělená zóna s toaletou, zatímco umývací zóně tvořené umyvadlem, sprchou a vanou je vyhrazena vnější stěna. Tento centrální „prostor v prostoru“ tvoří také spojující prvek mezi dvěma zónami určenými pro spaní a tělesnou hygienu, takže i přes jasné rozčlenění do sebe koupelna s ložnicí vzájemně přecházejí. Vznikla tak jedna účelná, útulná a estetická jednotka, v níž se koupelna stává základní součástí moderního bydlení.

Sprchovací „Haute Couture“

Zóny pro regeneraci a uvolnění vznikají pomocí kvalitních materiálů, útulného nábytku a doplňků, zejména z pohledu sprchování. Vznikly nové typy armatur se zvláštním zaměřením na optimalizaci komfortu, modulární sprchové systémy sestávající z libovolně kombinovatelných prvků, jež spojuje základní tvar.

Jde například o kvadrát, jenž se objevuje ve formě sprchy, termostatu, světla, odkládací plochy a ovládacího prvku… Je jedno, jsou-li jednotlivé segmenty orientovány symetricky, horizontálně, vertikálně nebo zda jsou asymetrické. Všechny jsou díky geometricky čisté řeči tvarů navzájem kompatibilní a perfektně sladěné a mohou vystupovat stejně dobře jako individuality či jako skupiny v libovolném uspořádání.

 

Koupelna jako životní prostor, fotka

 

Sprchový modul je schopen různých řešení horní sprchy, ovšem díky variabilitě nastavení nabízí i komfortní možnost jednoduchým posunutím proud nastavit horizontálně nebo vertikálně, a přizpůsobit ho tak různým částem a velikostem těla. Jejíž proudy dopadají na tělo buď bodově, nebo plošně. Systémovou technologií lze kromě toho dimenzovat i konstrukci sprchy, a tím také spotřebu vody oscilující například mezi 6 až 50 litry vody za minutu. Sprchová kolekce tak pokryje nejrůznější požadavky a záliby – od normálního až po luxusní, od jednoduchého až po mimořádný styl.

Text: Byty, Domy, Zahrady.cz
Foto: HansgroheDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Koupelna jako životní prostor zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ INVESTICE = NEMOVITOST, Hyperbydleni.cz

DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ IN...

16.03.2018

Ať už pečlivě vybíráte své vlastní bydlení na...

Veletrhy - foto, Festival Evolution představí v březnu ekologické vychytávky, Hyperbydleni.cz

Festival Evolution pře...

12.03.2018

Festival, který vám nasadí brouka do hlavy. To...

Veletrhy - foto, Dejme minulosti budoucnost!, Hyperbydleni.cz

Dejme minulosti budouc...

21.02.2018

Mezioborové veletrhy PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA...

Veletrhy - foto, Pasivní dům může vzniknout i vhodnou rekonstrukcí, Hyperbydleni.cz

Pasivní dům může vznik...

30.01.2018

Díky chytré rekonstrukci rodinného domu mohou...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo