Výběr umyvadla a jeho montáž

18.7.2011 | Jana Henychová | Koupelny | Komentářů 0 |

Umyvadlo patří mezi základní vybavení každé koupelny. Při jeho pořizování je třeba kromě rozměrů také vědět, v jakém prostředí bude umístěno. Díky moderním designům může být i takové umyvadlo jedním z důležitých detailů, které doplňují funkčnost i příjemnou atmosféru místnosti po stránce estetické.

Výběr umyvadla a jeho montáž - foto, Hyperbydleni.cz

 

Mnoho moderních umyvadel, zejména těch větších, bývá často zabudováno v podlouhlých skříňkách, které nám mohou rovněž sloužit jako praktické úložné prostory pro různé mycí prostředky, kartáče a hygienické potřeby. Pokud si chcete opatřit pouze umyvadlo zabudované do stěny koupelny, je velmi praktické si pořídit zvláštní dřevotřískovou nebo polystyrenovou desku, ve které budou upevňovací šrouby držet. Zakrytí připojovacích ocelových výztuží stavebních nosných prvků armatur se řeší keramickým krytem. Součástí dodávek umyvadel bývá často i montáž, která vyžaduje odborné znalosti a manuální vzručnost. Pokud se ale rozhodnete provádět montáž svépomocí, je třeba znát několik základních zásad při postupu, aby jste dosáhli zdárného výsledku.

 

Výběr umyvadla a jeho montáž, fotka

 

Umyvadlo musí být pevně namontováno tak, aby při prvním nasunutí drželo stabilitu a nevykluzovalo. Nejprve umyvadlo před nákupem změříme, a to celou jeho šířku a jednotlivé vzdálenosti pro upevnění. Dalším důležitým technickým parametrem je velikost přívodu vody a odpadu. Od toho se odvíjí vzdálenost horní hrany od podlahové krytiny. Před zahájením práce je nutné zavřít hlavní uzávěr vody a vypustit vodu z potrubí. Pokud máme umyvadlo se starým typem sifonu, je třeba jej rozšroubovat a vodu též vypustit a následně odpojit spojovací odpadní potrubí k rohovým ventilům. Poté už jen zbývá sundat staré umyvadlo a odstranit staré upevňovací šrouby.

 

Výběr umyvadla a jeho montáž, fotka

 

Pro aplikaci nových nosných těles vám doporučujeme použít silné šrouby s dvojím závitem. Ty se do stěny zabudují koncem se závitem do dřeva napřed, přičemž závit směřuje do dřeva směrem do stěny. Jakmile máte nosná tělesa řádně upevněná, zbývá už pouze umyvadlo nasadit. Závity šroubů je třeba dle konkrétních velikostí otvorů nechat pár centimetrů přečnívat. Pro vyrovnání nerovnosti stěny a zamezení tahového napětí je třeba nanést na zadní stěnu vrstvu speciálního těsnícího tmelu. V této fázi stačí už pouze umyvadlo na šrouby nasadit a zatlačit ke zdi. Umyvadlo již pevně drží, ale ještě musíme znovu zajistit přívod a odtok vody. Je třeba znovu zpět utěsnit rohové ventily. Závity a konce všech spojových částí vám pro delší životnost doporučujeme raději namazat těsnící pastou nebo obmotat těsnící páskou. Současně je nutné zajistit zpětně funkčnost výtokových trubek do nového odtokového prostoru. Zde se jako těsnění nejlépe uplatňují pryžové manžety. Následně sestavte a napojte odtokovou sadu spolu s ventilem.

 

Výběr umyvadla a jeho montáž, fotka

 

Pro filtraci nečistot se v odtokovém ventilu nachází speciální sítko, které částečně zachycuje nečistoty tekutého odpadního materiálu. Pro připojení nízkotlakového zásobníku na teplou vodu budete potřebovat speciální baterii se třemi přípojkami. Jakmile máte všechny odpadní spoje řádně smontované, stačí už pouze zapnout přívod vody a životnost dalšího umyvadla máte zajištěnou na mnoho let dopředu.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Výběr umyvadla a jeho montáž zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Veletrhy - foto, Sportovní Čáry u arény s čarodějnickou poutí, Hyperbydleni.cz

Sportovní Čáry u arény...

18.04.2018

Tradičně poslední dubnový den, který letos...

Veletrhy - foto, V dubnu vyrazte za nákupy i zábavou na letňanské veletrhy FOR FAMILY, Hyperbydleni.cz

V dubnu vyrazte za nák...

10.04.2018

V PVA EXPO PRAHA v Letňanech se bude od 12. –...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo