Zrcadla do bytu jako zkrášlující doplněk

4.2.2011 | Jana Henychová | Koupelny | Komentářů 0 |

Zrcadla od nepaměti vylepšují vzhled mnoha interiérů. Vyzdobují ložnice, předsíně i koupelny. Ze širokého sortimentu si můžeme vybrat z hranatých, kulatých i oválných zrcadel v různých dřevěných rámech hladkých, vyřezávaných a malovaných.

Zrcadla do bytu jako zkrášlující doplněk - foto, Hyperbydleni.cz

 

Jedním z moderních trendů pro sezónu 2011 jsou ozdobná zrcadla ve skleněných malovaných rámech. Okraje se barví speciálními nátěry v řadě různých motivů. Dekorativní zrcadlo na stěnu dodá moderní nádech vašemu interiéru. Další jejich výhodou je, že jsou velmi lehká a snadno se na zeď upevňují. Akrylátová skla se světle modrým malovaným rámem mohou dokonale vyzdobit vaši koupelnu, zejména pokud máte obložení modré nebo zelené. Mnoho ozdobných zrcadel se vyrábí z akrylátového skla, které má výbornou odrazivost světla a vynikajicí optické vlastnosti.

 

Zrcadla do bytu jako zkrášlující doplněk, fotka
Zrcadla do bytu jako zkrášlující doplněk, fotka

 

Pokud tedy umístíme na plochy zdí více akrylátových zrcadel, místnost se tak opticky zvětší. Tato vlastnost se využívá zejména v jídelních koutech malých bytů, kde se umístí velkoplošná zrcadla na dvě stěny svírající roh. Do stejného koutu pak postavíte jídelní stůl se židlemi a při pohledu do zrcadel u jídla pak budete mít pocit, že váš byt je o něco větší. Stejný zvětšující efekt můžeme uplatnit také v koupelnách, kde se obvykle upevňují na zdi dvě velká zrcadla proti sobě.

 

Zrcadla do bytu jako zkrášlující doplněk, fotka
Zrcadla do bytu jako zkrášlující doplněk, fotka

 

Pokud si chcete zakoupit zrcadla pouze k čistě dekorativnímu účelu, pak si můžete pořídit sadu ozdobných samolepících obrázkových zrcadel. Na černých obdélníkových a čtvercových podkladech zdobí stříbrné obrázky, nápisy a symboly s různými motivy. Pomocí kombinace velkého výběru obrázků a střídmé barevnosti černé se stříbrnou si tak můžete vytvořit dle vlastních představ originální výzdobu, kterou můžete postupně rozšiřovat. Stejně tak si můžete vyzdobit konkrétní místo jednou destičkou se souvisejícím symbolem. Například na zeď jídelního koutu si můžete upevnit černou destičku se stříbrným příborem. Zejména, pokud jste náhodou majitelé restaurací a vylepšujete své zařízení a služby, tak se vám takové symboly mohou hodit, stejně jako třeba směrové šipky, nebo označení dámských a pánských toalet. Ozdobná zrcadla najdou využití i při vybavování dětských pokojíčků, kde části místnosti můžeme ozdobit zrcadlovými plochami s motivy zvířátek, hracích kostek, vláčků a čtyřlístků.

 

Zrcadla do bytu jako zkrášlující doplněk, fotka

 

Pro ty z vás, kteří vyznáváte raději tradiční konzervativní styl, doporučujeme kulaté zrcadlo v dřevěném rámu natřené hnědým mořidlem s přídavkem laku. Tento výrobek se vám hodí téměř pro jakýkoliv interiér.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.cz
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Zrcadla do bytu jako zkrášlující doplněk zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Pasivní dům může vzniknout i vhodnou rekonstrukcí, Hyperbydleni.cz

Pasivní dům může vznik...

30.01.2018

Díky chytré rekonstrukci rodinného domu mohou...

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo