Do čisté koupelny patří i čisté mýdlo

26.1.2011 | Gabriela Koulová | Koupelny | Komentářů 0 |

Máte radost z nové či čerstvě rekonstruované koupelny? Určitě jen do chvíle, než se vám na umyvadle objeví skvrnky od odkapávajícího mýdla. Kam ale s ním? V plastové nádobce se vám rozmáčí, na drátěném košíčku se usazuje blátivá vrstva a na chromu se objeví otisky prstů. I mýdlo si zaslouží vaši pozornost a má také tradičně pozornost designérů.

Do čisté koupelny patří i čisté mýdlo - foto, Hyperbydleni.cz

 

Nejobyčejnější věci bývají ostatně nakonec vždy závěrečnou, ovšem zdaleka ne bezvýznamnou tečkou při zařizování každé místnosti v bytě. V koupelně je to nejen držák na mýdlo, ale i na kartáčky na zuby, na drobné dámské propriety, na pánské holení. Koupelnové doplňky dnes vyrábějí špičkové firmy na sanitární techniku přímo k designu řad umyvadel, van či bidetů a navrhují je renomovaní designéři.

 

Do čisté koupelny patří i čisté mýdlo, fotka

 

Móda nebo klasika

To nakonec samozřejmě záleží na vás a na stylu, v jakém jste si zařídili koupelnu. Zachytit se můžete tvaru sanitárního vybavení, obkladů a podlahy, barevného ladění. Máte celou koupelnu bílou? Pak by si jistě zasloužila nějaké barevné zpestření. Můžete zvolit třeba plastové doplňky v pestrých tónech, a pokud ctíte přírodní materiál, bude se hodit keramika třeba v tmavších tónech nebo květinovým dekorem. Kdo chce čistotu bílé podtrhnout, vybere si nerez nebo chrom, ale pozor, abyste si brzy nezačali připadat jako v nemocnici.

 

Do čisté koupelny patří i čisté mýdlo, fotka
Do čisté koupelny patří i čisté mýdlo, fotka

 

Dnes se ostatně bílé koupelny moc nenosí, nejspíš zvolíte alespoň kontrastní obklady a podlahu. Líbí se vám dřevo? Pak jste jistě dost nároční, takže i doplňky vyberete z tohoto ušlechtilého materiálu. Mluvíme ale především o nádobách na mýdlo, a tak pozor – volte rozhodně velmi tvrdé dřevo, ideální je olivové, které odolává vlhkosti, získá patinu a přitom si zachová zvláštní charakteristikou kresbu. Do koupelen s obklady a podlahou imitující kámen se bude dřevo také hodit, pro milovníky kresby mramoru nebo leštěné žuly jsou tu ovšem misky přímo z těchto přírodnin. Nádhera – ale pozor, hodně těžká, takže pokud vám spadne na dlažbu, skoro zaručeně ji rozbije. Což dává nový rozměr pohodlné měkké předložce umístěné tak, aby při pádu miska dopadla pokud možno na ni. Ale nečarujme, vybírejme.

 

Do čisté koupelny patří i čisté mýdlo, fotka
Do čisté koupelny patří i čisté mýdlo, fotka

 

Někomu se zalíbí oblé tvary, jiný dá přednost hranám a rohům. Moderní jsou spíš ty druhé, vévodící italský design si s nimi ovšem umí vyhrát tak, že je zpestří prohnutím, vlnou nebo efektní kombinací materiálu – nerezu a skla, keramiky a plastu, dřeva a chromu…

 

Do čisté koupelny patří i čisté mýdlo, fotka

 

Praktické hledisko nakonec zvítězí

Sebekrásnější věc bude jen pro zlost, když nebude sloužit tak, jak potřebujete. Dřív byly v oblibě jednoduché magnety na mýdlo, v nejrůznějším provedení je můžete mít pořád, ale to odkapávání na podlahu nebo umyvadlo je opravdu nešťastné. Drátěné závěsné košíčky ostatně zlobí úplně stejně – takže když se vám drátěný program líbí, pod košíček na mýdlo byste měli mít alespoň skleněnou misku, která se snadno sundá a umyje.

 

Do čisté koupelny patří i čisté mýdlo, fotka
Do čisté koupelny patří i čisté mýdlo, fotka

 

Často se objevují všelijaké nádobky a košíčky, které „zaručeně“ drží na obkladu pomocí plastové přísavky. Moc tomu nevěřte – v koupelně je zkrátka vlhko, které se pod přísavku dříve či později dostane a v tu chvíli miska spadne. Pokud už chcete misku na mýdlo věšet nad umyvadlo, pak si místo dobře rozmyslete a zvolte takovou, která se dá přišroubovat.

 

Do čisté koupelny patří i čisté mýdlo, fotka

 

A jak tedy udržet mýdlo čisté? Inu, to je oříšek. Miska by v žádném případě neměla mít plné dno. Ani na keramice či na olivovém dřevě by mokré mýdlo nemělo zůstat jen tak ležet – lepší je tedy miska s mřížkou nebo otvory, kudy zbytková voda odkape. Kam? Buď do další misky pod ní, nebo nejspíš na umyvadlo, vanu nebo na poličku – s tím si prostě neporadí nikdo. I mýdlu musíte věnovat péči a aby koupelnu zdobilo a udrželo si vůni, je třeba nádobku často dobře vymýt a do sucha vytřít.

 

Do čisté koupelny patří i čisté mýdlo, fotka

 

Text: Gabriela Koulová / Living.cz
Foto: Etsy.com, olivediva.com, cowboyconcepts.com.au, fabricspalace.co.uk, betterbathroomshop.co.uk, artedona.com, alibaba.com, Eva Solo, Alessi, laroma.ch, ketzer-naturstein.de, VIPP, guenstiger.de, kizuco.de, cgi.ebay.ch, preisroboter.de, Umbra

Související články na Living.cz:

Stěna v koupelně jako umělecké dílo

Koupelna jako z pohádkyDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Do čisté koupelny patří i čisté mýdlo zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo