Moderní obkládání koupelen netradičními materiály

26.1.2011 | Jana Henychová | Koupelny | Komentářů 0 |

Obklady do koupelny si můžeme v dnešní moderní době nechat zhotovit z řady různých materiálů. Od běžných dlaždiček a kachlíků po kámen a mnoho dalších přírodních materiálů. Poněkud netradičně se může jevit obložení, kde kusy silného barevného papíru nebo rákosu kombinují kousky kůže. Obzvláště některým konzervativcům z řad starší generace, kteří jsou již po řadu let zvyklí na klasické růžové dlaždičky nebo žlutý umakart, nebo dokonce na starý typ tapet s květinami. To vše se může změnit, jestliže si při inovaci vaší koupelny vyberete některý z typů moderních obložení nebo tapet a z převážné části se necháte inspirovat vlastní fantazií.

Moderní obkládání koupelen netradičními materiály - foto, Hyperbydleni.cz

 

Jedním z moderních trendů při obkládání koupelen jsou tapety s barevným nebo černobílým vzorem, které mohou na první pohled připomínat šachovnici, cihly, kamennou stěnu, dřevo nebo třeba i hadí kůži. Obkládací materiál také může nahrazovat některé vzory saténových látek. Pokud chcete obložení vaší koupelny v netradičním pojetí, doporučujeme vám tapety s hrubým vzorkem, který vytvoří dojem lehce pomačkaného papíru s navrstvením drobných barevných kamínků nebo písku. Můžete tak za dostupnou cenu vytvořit prostředí, ve kterém se můžete cítit příjemně. Pravidelnost tvarů a jejich umístění nemusí být vždy rozhodujícím pro moderní styl koupelen. To také dává při tvůrčí činnosti architektů koupelen značnou volnost a prostor pro další fantazii. Koupelnové tapety jsou speciálně pro takový účel vyrobené, tudíž jsou odolné vůči namočení. Jsou lehce omyvatelné a při správném a pečlivém upevnění na zeď jsou odolné vůči plísním a bakteriím.

 

Moderní obkládání koupelen netradičními materiály, fotka

 

Pokud si chcete nechat obložit koupelnu tak, aby vypadala nákladně a přitom reprezentativně, doporučujeme vám imitaci mramoru v modré, šedé nebo oranžové barvě. I u tohoto materiálu se setkáváme s poznatkem, že obkládání nemusí být pouze v provedení hladkého povrchu. Jejich kouzlo někdy může spočívat i v neobvyklé struktuře. Máte-li raději světlejší, otevřenější a lesklejší interiér, mohlo by se vám líbit netradiční glazurové obložení, které vám vytvoří efekt kapek rosy a obzvláště pak ty světlejší odstíny se zdánlivě podobají sklu.

 

Moderní obkládání koupelen netradičními materiály, fotka

 

Ti z vás, kteří si oblíbili ratanový nebo bambusový nábytek a chtěli by si podobné vybavení opatřit i do koupelny, může si jako obkladový materiál vybrat s motivy bambusových stébel. Nechcete utrácet za nákladné dřevěné obložení a přesto se vám takový styl líbí, není problém jej nahradit kvalitní tapetou s motivem dřevěných palubek svislých i vodorovných. Jestliže máte zálibu v nezvyklých kombinacích tvarů a barev, stačí pouze zapojit fantazii a nechat si tak od každého vzorku kus, zkrátka vše uskutečnit dle vaší představy. Jestli si ale přece jen potrpíte na tradiční koupelny s obkládačkami, pak si můžete například vytvořit mozaiku z malých kachlíčků. Mnoho moderních koupelen v současné době tvoří osobitý design s vyzdobením malých tmavě zelených, tyrkysovými nebo červených obkládaček v lesklém povrchu. V kombinaci s dlouhým moderním hranatým umyvadlem se jedná skutečně o jeden z nejmodernějších koupelnových trendů současné doby.

 

Moderní obkládání koupelen netradičními materiály, fotka

 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Moderní obkládání koupelen netradičními materiály zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyInzerce

Celkem : 23605 inzerátů

Další inzeráty » Vložit inzerát

veletrhy

Veletrhy - foto, DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ INVESTICE = NEMOVITOST, Hyperbydleni.cz

DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ IN...

16.03.2018

Ať už pečlivě vybíráte své vlastní bydlení na...

Veletrhy - foto, Festival Evolution představí v březnu ekologické vychytávky, Hyperbydleni.cz

Festival Evolution pře...

12.03.2018

Festival, který vám nasadí brouka do hlavy. To...

Veletrhy - foto, Dejme minulosti budoucnost!, Hyperbydleni.cz

Dejme minulosti budouc...

21.02.2018

Mezioborové veletrhy PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA...

Veletrhy - foto, Pasivní dům může vzniknout i vhodnou rekonstrukcí, Hyperbydleni.cz

Pasivní dům může vznik...

30.01.2018

Díky chytré rekonstrukci rodinného domu mohou...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo