Zařizujeme originální koupelnu

24.1.2011 | Lucie Sýkorová | Koupelny | Komentářů 2 |

I když koupelna patří mezi nejmenší místnosti v bytě nebo domě, přesto v ní trávíme dost hodně času. Ráno do ní směřují naše první kroky a večer v ní hledáme relax po únavném dni. Šedé nudné prostory se již stávají minulostí. Koupelny se probouzejí do různých barev, které vám navodí dobrou náladu.

Zařizujeme originální koupelnu - foto, Hyperbydleni.cz

 

Vana nebo sprchový kout?

První dilematem, které budete řešit při předělávání staré nebo zřizování nové koupelny, je, zda si do ní umístěte vanu nebo sprchový kout. Nápovědou při rozhodování je prostor. Pokud máte k dispozici malou místnost, určitě byste měli zvolit sprchový kout. Nezabere velkou plochu a vybírat si můžete od základního provedení až po různé speciality. V obchodech už dostanete varianty s masážními střiky, se zvýšenou vaničkou, elektronickým displejem s různými informacemi či zabudovaným rádiem. Pokud máte rádi saunování, parní lázeň si můžete udělat i přímo u vás doma. I to už dokáží vykouzlit současné sprchové kouty.

 

Zařizujeme originální koupelnu, fotka

 

Jakou vanu si vybrat?

Když se rádi koupete, ani nedostatek prostoru vás asi neodradí od koupě vany. Pro ušetření místa zvolte pak raději rohovou vanu. Vybírat si můžete z různých materiálů a doplňků. Před plastem zvolte raději starou dobrou smaltovanou vanu, která má delší životnost. Po náročném čase v práci určitě večer oceníte hydromasážní vany. Do koupelny již můžete umístit i menší verze vířivek. Cestou kompromisu, když část členů rodiny upřednostňuje sprchování před koupáním, je pak vana se zástěnou. Ta se obvykle vyrábí z pevného skla nebo plastu. Zabrání stékání vody a podlaha tak zůstane suchá, ne jako při používání závěsů.

 

Zařizujeme originální koupelnu, fotka

 

Dvě umyvadla jsou výhrou!

Ranní chaos, kdy se všichni potřebují dostat z domu ve stejnou dobu, zná asi většina lidí. Koupelna se tehdy stává doslova bojištěm. Mnoho hádek a hlavně drahocenných minut ušetříte tím, že si necháte zabudovat hned dvě umyvadla. Samozřejmě největším problémem je v tomto případě prostor.

Jak ušetřit prostor?

Ušetřit jej můžete tím, že zvolíte alternativu umyvadel zabudovaných do skříněk. Tak získáte prostor na odkládání ostatních věcí. Co se týče baterií, máte na výběr z klasických kohoutkových, pákových a senzorových. Největší oblibu má právě druhý z nich, protože šetří energii i čas. Senzorové baterie se zatím v domácnosti neobjevují tak často, najdeme je spíše v hotelech a restauracích.

 

Zařizujeme originální koupelnu, fotka

 

Pozor na elektřinu!

Protože je v koupelně přirozeně často vlhké prostředí, třeba dávat pozor na elektřinu. Chcete si zde chcete umístit CD přehrávač nebo jinou elektroniku, zabudujte si i ventilaci, která zabraňuje usazování páry. Pokud se zaměříme na osvětlení, nejvhodnější je kombinace bodového osvětlení a rozptýleného světla. Jelikož koupelny jsou v drtivé většině bez oken, právě toto umělé osvětlení je velmi důležité. Bodové světlo byste měli nainstalovat po obou stranách zrcadla, protože jinak by vám například při líčení překážel nevhodný stín, který by padal z jedné strany. Pomocí správného prosvětlení místnosti můžete dosáhnout i její optické zvětšení.

 

Zařizujeme originální koupelnu, fotka

 

Co na podlahu?

Podlaha v koupelně je dost zatěžována, navíc do ní leckdo někdy vběhne i v botách. Proto je dobré vybrat odolnější materiál, který vydrží tento nápor. Vhodnou alternativou je dlažba. Že na zem často padají kapky vody, vybírejte raději takovou, která bude mít protiskluzové vlastnosti. Vyhnete se tak případným úrazům, které se zde stávají poměrně často. Zvolte stejný, nebo o něco tmavší odstín, jaký budete mít na stěnách. Ty vám stačí obložit kachličkami asi tak do poloviny stěny. Jinak vám dobře poslouží i voděodolná stěrka. Opět platí pravidlo, že do menších prostorů třeba vybrat světlejší a živější odstíny. Pomocí kachliček vytvořte různé mozaiky, které oživí celou atmosféru. Pokud je to možné, vyhněte se lesklé povrchové úpravě, protože se těžko udržuje. Zůstávají na ní fleky od zaschlé vody.

Autor: Lucie Sýkorová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Architekt: Pokud máte dost peněz...< Odpovědět

Petr Novák: Velice zajímavé obklady a...< Odpovědět

počet příspěvků: 2

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyInzerce

Celkem : 23349 inzerátů

Další inzeráty » Vložit inzerát

veletrhy

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Veletrhy - foto, Sportovní Čáry u arény s čarodějnickou poutí, Hyperbydleni.cz

Sportovní Čáry u arény...

18.04.2018

Tradičně poslední dubnový den, který letos...

Veletrhy - foto, V dubnu vyrazte za nákupy i zábavou na letňanské veletrhy FOR FAMILY, Hyperbydleni.cz

V dubnu vyrazte za nák...

10.04.2018

V PVA EXPO PRAHA v Letňanech se bude od 12. –...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo