Sklo v koupelně – inspirace pro vás

17.1.2011 | Lucie Sýkorová | Koupelny | Komentářů 0 |

Sklo patří mezi nejkřehčí materiály, s nimiž se můžeme v oblasti interiérového designu a bydlení obecně setkat. Bohužel se mnohdy zdráháme tento čirý materiálový prvek zařadit do našeho zařízení, vybavení, interiérových doplňků, či do nábytku, a to kvůli jeho snadnému poškození, po němž zůstávají velmi nebezpečné střepy. Ale divili byste se, jak krásné a praktické je sklo v interiéru koupelny…

Sklo v koupelně – inspirace pro vás - foto, Hyperbydleni.cz

 

O variabilitě skla, jakožto materiálu určeného pro potřeby bydlení není pochyb. V poslední době proniká tento „vzor čistoty a křehkosti“ do nových sfér v možnosti použití. Už dávno se interiérový design neomezuje jen na skleněné vanové zástěny, či zákryty sprchových koutů. Sklo se v koupelnách objevuje i jako základní materiálový prvek, z něhož jsou vyhotoveny celé sestavy sanitárního zařízení.

 

Sklo v koupelně – inspirace pro vás, fotka
Sklo v koupelně – inspirace pro vás, fotka

 

Například u úložných koupelnových skříněk, kde jsme byli zvyklí vídat sklo pouze jako výplň drobných vitráží, najdeme teď tento materiál na dominantní pozici – skříňky jsou celé ze skla! Podobný vývoj lze zaznamenat u polic, dveří, držáků na koupelnový textil a svítidel. Nejaktuálněji se můžete setkat i s velmi moderní formou obkladů, či s trendy dlažbou – pochopitelně v obou případech se jedná o skleněné koupelnové prvky.

 

Sklo v koupelně – inspirace pro vás, fotka
Sklo v koupelně – inspirace pro vás, fotka

 

Mnoho tváří skla

V případě skleněných zástěn u sprchových koutů je velmi důležité zvolit sklo s takovou povrchovou úpravou, která bude nenáročná na údržbu a čištění. Můžete si také pořídit matné, neprůhledné sklo s efektem mokrých (lesklých) kapek, což nevyžaduje každodenní čištění. Vzhledem k tomu, že se v případě sprchových koutů počítá až se stoprocentní vlhkostí při užívání, je nasnadě zvolit rovněž sklo, jehož povrchový charakter odpuzuje vodu, vodní kámen a nečistoty v podobě plísní či usazenin.

 

Sklo v koupelně – inspirace pro vás, fotka
Sklo v koupelně – inspirace pro vás, fotka

 

Koupelnový nábytek ze skla působí subtilním dojmem, proto je velmi vhodný do malých koupelen, které opticky zvětší a prosvětlí. Skleněný koupelnový nábytek dokonale splňuje i podmínky snadné údržby a vysoké odolnosti vůči vlhkosti.

 

Sklo v koupelně – inspirace pro vás, fotka
Sklo v koupelně – inspirace pro vás, fotka

 

Máte rádi designové „vychytávky“? Pořiďte si skleněné umyvadlo - na jeho výrobu je použito sklo o tloušťce 15 - 19 mm se speciální úpravou proti poškrábání. Spolehlivě si budete moci vybrat, zda budete chtít skleněné umyvadlo průhledné, celistvé, barevné, mléčné, či pískované, nebo zda se necháte „strhnout“ posledním trendem v podobě „ledového“ umyvadla. Jedná se o středně průhledné sklo s nádechem chladivé modré barvy, která vytváří dojem, že je umyvadlo vyhotoveno z ledu. Neméně atraktivní jsou topná tělesa, rovněž celá ze skla.

 

Sklo v koupelně – inspirace pro vás, fotka
Sklo v koupelně – inspirace pro vás, fotka

 

Obklady ze skla nabývají na popularitě především díky své vysoké kvalitě a naprosto úchvatnému vzhledu. Moderní trh nabízí širokou paletu barev, vzorování a brusných motivů s trojrozměrným efektem, z nichž lze obklady vybírat. Hra barev vytvářená přechodem světla přes sklo pod různými úhly je opravdu velmi působivá. Skleněné „obkladačky“ se často kombinují i s mozaikou. Nejlepšího barevného efektu v koupelně dosáhneme vhodným nasvícením a sladěním sanity s doplňky. K barevným skleněným obkladům se nejlépe hodí keramika nebo čiré sklo a nerez.

 

Sklo v koupelně – inspirace pro vás, fotka
Sklo v koupelně – inspirace pro vás, fotka

 

Bidet disponující mísou ze skla, záchodová mísa, jejíž příklop je vyroben z pevného a tvrzeného skla, celá toaleta či skleněná vana. Spojuje je vysoká cena, kvalitní provedení a často i důmyslné tvary. Díky náročnosti na údržbu si však například zmíněnou skleněnou vanu pořídí jen málokdo. Potřebu časté a důkladné péče na druhou stranu vyvažuje efektní provedení - průhledná vana působí velmi smyslně a luxusně.

 

Sklo v koupelně – inspirace pro vás, fotka
Sklo v koupelně – inspirace pro vás, fotka
Sklo v koupelně – inspirace pro vás, fotka

 

Čirá voda v kombinaci se sklem vytváří působivý efekt. Sklo se díky své chemické odolnosti a dalším vlastnostem do vlhkého prostředí koupelny zkrátka hodí. Pakliže nemáte hyperaktivní ratolesti, váš příjem se dá směle označit za nadprůměrný a nevadí vám horečné uklízení, pak směle do toho – vrhněte se do rekonstrukce koupelny a udělejte si z ní „křišťálové království“, jemuž vládne čistota křehkého skla.

Text: Lucie Sýkorová / Living.cz
Foto: homespunforte.com, okbnetwork.com, designideasforyourbathroom.com., archiexpo.com, aboutdesigninterior.com

Související články na Living.cz:

Proměna koupelny, kterou zmáknete i vy!

Koupelna ve francouzském styluDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Sklo v koupelně – inspirace pro vás zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo