Proměna koupelny, kterou zmáknete i vy!

12.1.2011 | Sabrina Harisová | Koupelny | Komentářů 0 |

Toužíte po novém vzhledu vaší koupelny a máte jen opravdu omezené finanční prostředky? Nezoufejte! Máme pro vás pár triků na proměnu koupelny, kterou zvládnete i vy!

Proměna koupelny, kterou zmáknete i vy! - foto, Hyperbydleni.cz

 

Nejspíš uvažujete o tom, že je nutné celou koupelnu vysekat a začít znovu, abyste docílili nového svěžího vzhledu prostoru, kde denně trávíte čas. Při pomyšlení na to, kolik vás rekonstrukce bude stát, se vám protáčejí panenky. Zkuste to ale po našem a třeba na velké bourání ani nedojde.

 

Proměna koupelny, kterou zmáknete i vy!, fotka

 

Doplňky a zase doplňky

Možná si myslíte, že doplňky jako nádobky na tekuté mýdlo a šampóny nejsou důležité, ale právě sjednocenost těchto doplňků udává styl koupelny. Obaly některých kosmetických prostředků lze vystavit, ale napůl vymačkané a tím zdeformované nádobky vaši koupelně příliš nepomohou. Nejlépe se vyjímají a nejvíce sluší většině koupelen nerezové a skleněné nádobky. Můžete do nich nalít i to nejlevnější tekuté mýdlo a rázem se promění na luxusní hotelové. Stejný zázrak vykouzlíte, když sladíte osušky a ručníky. Ještě stále je běžné, že v koupelnách visí různobarevné seprané ručníky s nápisy. Pokud vše vyladíte do jedné barvy (která by měla být výrazná, je-li koupelna světlá), jste zase o krok blíže. Nevíte-li si rady s barvou ručníků, vsaďte na sněhově bílou. Ručníky můžete srolovat a ozdobně vložit do proutěného koše nebo na poličku. Nic tím nezkazíte. V 60 procentech domácností naleznete sprchové závěsy. Mají svoje výhody i nešvary. Do závěsu se ale vyplatí investovat. Pak déle vydrží, nedrží se na něm plíseň a vaši hosté si ihned všimnou změny. Málokdo však postřehne, že máte speciální drahou tyč.

 

Proměna koupelny, kterou zmáknete i vy!, fotka

 

Zrcadlo, zrcadlo

Zrcadlo je jedním z nejvíce používaných doplňků, jeho výběr je tedy velmi důležitý. Zrcadlo v koupelně by mělo být tak velké, abyste se v něm viděli přibližně do pasu. Nezapomeňte, že odráží světlo a tím prosvěcuje místnost. Pokud vám obdélníkový nebo čtvercový tvar přijde nudný, zkuste ovál nebo kruh. V uměleckých potřebách si můžete koupit malé zrcadlové čtverečky a na okraj vašeho koupelnového zrcadla si tak vytvořit originální zrcadlovou mozaiku.

 

Proměna koupelny, kterou zmáknete i vy!, fotka

 

Umyvadlová baterie

Aby koupelna zářila jako nová, měly by i baterie zářit stejnou novotou. Pokud už vodní kámen udělal své, kupte novou jak k umyvadlu tak i k vaně. Koupelna dostane moderní šmrnc. Můžete si vybrat z velkého množství v mnoha dostupných cenových variacích, odborníci sice tvrdí, že ty italské jsou opravdu elegantní, ale podobnou parádu uděláte i s českou baterií.

 

Proměna koupelny, kterou zmáknete i vy!, fotka

 

Koberečky

Koberečky mohou koupelnu vylepšit nebo vaše snahy totálně zabít. Barvu tedy vybírejte velmi opatrně. Dbejte na to, že se v koupelně myjete, holíte, zastřihujete, omýváte špinavé boty a tašky, dětem smýváte barvičky z tváří – ať chcete nebo ne, něco z toho ulpí na dlaždicích nebo na koberečcích. Toužíte- li po chlupatých a světlých, proč ne, jen si jich kupte více, abyste je mohli častěji měnit a prát.

 

Proměna koupelny, kterou zmáknete i vy!, fotka

 

Samolepky

Že samolepky do koupelny nepatří? V této době už ano! Kupte si samolepky určené do koupelen a sprch a vytvořte si zajímavé ornamenty na stávajících dlaždičkách. Mohou být jen jemné nebo naopak velmi výrazné. Těch ale volte méně. Uvidíte, že koupelna dostane jiný ráz.

 

Proměna koupelny, kterou zmáknete i vy!, fotka

 

Pokud zkusíte naše tipy, určitě se vám vaše koupelna začne znovu líbit a peníze připravené na její renovaci můžete použít třeba na dovolenou.

Text: Sabrina Harisová / Living.cz
Foto: overstock.com, myhomeideas.com, coated.com, cuteable.com, shelterpop.com

Související články na Living.cz:

Koupelna ve francouzském stylu

Sprchové kouty - nové trendyDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Proměna koupelny, kterou zmáknete i vy! zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo