Koupelna jako místnost pro relaxaci a odpočinek

2.12.2010 | Jana Henychová | Koupelny | Komentářů 0 |

Jestliže si plánujete postavit ve vašem bytě novou koupelnu, tak právě vám můžeme nabídnout pár rad, jak si nechat zhotovit koupelnu pro příjemné a pohodlné koupání jako hygienu a zároveň pro dobrou relaxaci a odpočinek. Koupelny už dávno totiž nejsou pouze strohými jednoduchými místnostmi, které jsou vybaveny jen tím nejnutnějším zařízením určeným výhradně k osobní hygieně. Díky řadě moderních zařízení a doplňků se můžete v koupelně cítit opravdu dobře.

Koupelna jako místnost pro relaxaci a odpočinek  - foto, Hyperbydleni.cz

 

Současný trend koupelnových místností kromě své hlavní úlohy spojené především s očistou těla nabízí také prostor pro pohodlné relaxování ve vířivých vanách, kde se kromě důkladného umytí můžete dokonale zregenerovat a nabrat dostatek sil po zbytek dne. Vířivé vany poskytnou hloubkovou masáž celému vašemu tělu, která napomáhá k odstranění každodenního stresu. To je jeden z hlavních důvodů, proč si stále více lidí pořizuje vířivé vany. Hydro masáž se tak může stát pro většinu z nás příjemnou zábavou, na kterou se budete vždy rádi těšit. Je výhodná zejména pro revmatiky a jedince trpící bolestmi zad nebo krční páteře. Můžete tak svoji péči o tělo obohatit o řadu specifických hydromasáží, které jsou zdraví velice prospěšné a blahodárně působí na dlouhodobé zdraví celého organismu.

 

Koupelna jako místnost pro relaxaci a odpočinek , fotka

 

Koupelnovým trendem je v současné době tzv. wellness styl, tedy péče o tělo i duši a snaha o dosažení vnitřní harmonie, přičemž člověk chce dobře vypadat a zároveň se dobře cítit. Žít v duchu této tendence vám pomohou nejen návštěvy různých wellness center a lázeňských domů, ale v dnešní době je klidně možné vybavit si podobným zařízením vlastní byt nebo dům. K tomu, abyste se zde patřičně uvolnili a načerpali potřebný klid, vám poslouží jedině prostor, který bude zařízen přesně podle vašich představ a vybaven vším, co k příjemnému osvěžení můžete potřebovat. Co všechno se nakonec stane součástí vaší koupelny, určují do jisté míry už samotné rozměry místnosti, kterou máte k dispozici. I do malých koupelen můžete pořídit slušně vypadající a funkční výbavu, která vám bude sloužit po další desetiletí. V současné době můžete sehnat na trhu celou řadu kolekcí, výhradně určených malým koupelnám, jejichž rozměry a asymetrické tvary jsou přizpůsobeny stísněnému prostoru. Ucelené série konkrétních produktů si můžete vybrat z několika řad výrobců, takže si třeba k atypickému a zmenšenému umyvadlu je možno zakoupit podobně tvarovanou a potřebně zkrácenou vanu.

 

Koupelna jako místnost pro relaxaci a odpočinek , fotka

 

Významnou úlohu pro dobrý pocit a relaxaci v koupelně hrají také správná svítidla, která byste měli vybírat tak, aby nebyla příliš ostrá ani moc slabá, abyste dobře viděli. Pokud se týká volby kombinace barev, pak zejména koupelny menších rozměrů by v každém případě měla být vyvedena ve světlých barvých, aby nepůsobila příliš těsným dojmem. Můžete si tak dle vlastní fantazie postupně zakoupit všechny potřebné doplňky tak, aby barevně ladily a vy jste se při jakékoliv činnosti v koupelně cítili dobře. 
 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.cz 



Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Koupelna jako místnost pro relaxaci a odpočinek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamy







veletrhy

Veletrhy - foto, 25 let inspirace pro Vaše bydlení přináší veletrh FOR HABITAT, Hyperbydleni.cz

25 let inspirace pro V...

20.03.2018

Již neuvěřitelné čtvrtstoletí se scházejí špičky...

Veletrhy - foto, DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ INVESTICE = NEMOVITOST, Hyperbydleni.cz

DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ IN...

16.03.2018

Ať už pečlivě vybíráte své vlastní bydlení na...

Veletrhy - foto, Festival Evolution představí v březnu ekologické vychytávky, Hyperbydleni.cz

Festival Evolution pře...

12.03.2018

Festival, který vám nasadí brouka do hlavy. To...

Veletrhy - foto, Dejme minulosti budoucnost!, Hyperbydleni.cz

Dejme minulosti budouc...

21.02.2018

Mezioborové veletrhy PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo