Koupelna – inspirace pro vás

14.10.2010 | Sabrina Harisová | Koupelny | Komentářů 0 |

Koupelna by měla být místem očisty a relaxace těla a mysli. V našich většinou omezených podmínkách a uspěchaném způsobu života se spíše stává rychlou zastávkou na cestě za povinnostmi. I když v duchu sníme o oáze, kde zanecháme problémy všedních dní, v praxi jsme šťastni, když se nám povede do mezery mezi umyvadlo a zeď nacpat i pračku. Kdybyste si však mohli vybrat tu vaši koupelnu, jaká by byla?

Koupelna – inspirace pro vás - foto, Hyperbydleni.cz

 

Pokud stavíte a máte možnost si navrhnout koupelnu podle svých představ, je to vaše obrovská výhoda. Můžete si dovolit být kreativní a pohrát si s rozmístěním a barvami. I v koupelně, která nabízí méně prostoru, lze vytvořit příjemné prostředí. Nepsané pravidlo každého designéra je, pokud máte prostor, nechte každý kus nábytku naplno rozehrát, ale jestliže nemáte dostatek místa, vyhrajte si s barvami a doplňky. Naše inspirace pro vás, jsou nejzajímavější fotografie koupelen světa, které naleznete v galerii pod článkem a hlasovat můžete v anketě na pravé straně. Která se vám líbí?

 

Koupelna – inspirace pro vás, fotka

 

Koupelna s číslem 1 nabízí propojení s přírodou díky umělým kapradinám a listům. Koberec z dlouhým chlupem navozuje iluzi trávy a barva podlahy zase písek. Koupelna nabízí štědrý prostor, který příjemně ohraničují zdi obložené přírodním obkladem.

 

Koupelna – inspirace pro vás, fotka

 

V koupelně číslo 2 se sází na dramatičnost a zdobenía exkluzivitu materiálu. Nemusí to však být pravda. I umělé materiály inspirované mramorem jsou velmi oblíbené, protože jsou levnější, lehčí a lépe se s nimi manipuluje.

 

Koupelna – inspirace pro vás, fotka

 

Velmi moderní koupelna číslo 3 je spojením nového designu s krásnou prošlých století, povšimněte si zdobného svícnu. Černá barva atypické volně stojící vany koresponduje se strukturovanou zdí stejné barvy a vše je přerušeno dřevem, které prostor zateplí.

 

Koupelna – inspirace pro vás, fotka

 

Černočervená koupelna číslo 4 patří do velmi moderního bytu, který je průchozí a kde naleznete maximálně dvoje dveře. Vířivá vana je zdrojem relaxace a prosklená sprcha zase slouží na rychlou ranní sprchu.

 

Koupelna – inspirace pro vás, fotka

 

Koupelna na obrázku číslo 5 je ve hnědofialové barvě, která je moderní. Je také velmi prostorná, ale tolik se tady nesází na praktičnost, spíše na vzhled. Nabízí však zajímavě řešený úložný prostor na koupelnové maličkosti, který nikterak neruší konečný dojem.

 

Koupelna – inspirace pro vás, fotka

 

Koupelna číslo 6 je propojena se šatnou, což je jak příjemné, tak i funkční. Sterilita bílé barvy je přerušena použitím přírodního dřeva a modrá barva je dodána na oživení.

 

Koupelna – inspirace pro vás, fotka

 

Pro odpočinkové labužníky máme koupelnu číslo 7. Umístění a použité barvy k relaxaci přímo vybízejí a efekt ohně vzbuzuje pocit domácího krbu, tepla a bezpečí.

 

Koupelna – inspirace pro vás, fotka

 

Romantické duše jistě potěší pohled na koupelnu číslo 8. Je jak vystřižená z historického románu. Údržba však bude složitější, stejně jako shánění polstrované zlaté vany.

 

Koupelna – inspirace pro vás, fotka

 

Bílofialová koupelna číslo 9 vyniká zajímavou stříbrnou vanou a aplikacemi na zdech, které prostor zateplují a činí ho veselejším.

 

Koupelna – inspirace pro vás, fotka

 

Opravdovým bonbónkem se stává koupelna číslo 10. Nejen svým ojedinělým designem ale i propojením s okolní přírodou. I v domě bez výhledu do zeleně by přinášela pocit, který máte, když se na dovolené ponoříte do teplé vody a nic a nikam už nemusíte.

Text: Sabrina Harisová / Living.cz
Foto: dornob.com, home-designing.com, azine.com

Související články na Living.cz:

Dokonalá rodinná koupelna

Realizace elegantní koupelny - jak to dělají profesionálovéDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Koupelna – inspirace pro vás zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ INVESTICE = NEMOVITOST, Hyperbydleni.cz

DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ IN...

16.03.2018

Ať už pečlivě vybíráte své vlastní bydlení na...

Veletrhy - foto, Festival Evolution představí v březnu ekologické vychytávky, Hyperbydleni.cz

Festival Evolution pře...

12.03.2018

Festival, který vám nasadí brouka do hlavy. To...

Veletrhy - foto, Dejme minulosti budoucnost!, Hyperbydleni.cz

Dejme minulosti budouc...

21.02.2018

Mezioborové veletrhy PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA...

Veletrhy - foto, Pasivní dům může vzniknout i vhodnou rekonstrukcí, Hyperbydleni.cz

Pasivní dům může vznik...

30.01.2018

Díky chytré rekonstrukci rodinného domu mohou...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo