Dokonalá rodinná koupelna

7.10.2010 | Redakce Hyperbydlení.cz | Koupelny | Komentářů 0 |

Koupelna šitá na míru každému členu domácnosti! Tak by se dal stručně charakterizovat designérský počin Axor Boroullec, který vznikal pod taktovkou renomovaných francouzských tvůrců Ronana a Erwana Boroullec.

Dokonalá rodinná koupelna - foto, Hyperbydleni.cz

 

Každý, kdo už někdy renovoval nebo nově zařizoval koupelnu, narazil na mnohá úskalí, která jsou s touto často nevelkou ale důležitou místností spjata. Především je nutné hodně promýšlet, jak celý prostor celkově uspořádat, aby rozvržení a umístění zařizovacích předmětů a doplňků vyhovovalo skutečně všem členům domácnosti. Rozhodně to není jednoduchý úkol. Jak se s touto výzvou vypořádali zkušení designéři, se můžete přesvědčit prostřednictvím naší fotogalerie.

 

Dokonalá rodinná koupelna, fotka

 

Bratrské duo kreativců očividně sršelo neotřelými nápady a z jejich návrhů v konečném výsledku vzešlo celkem sedmdesát zcela dle libosti kombinovatelných koupelnových dílů a doplňků. Při práci se nechali inspirovat dětskými stavebnicemi a tak doslova každý, kdo koupelnu používá, může její interiér přetvořit k obrazu svému. Projektanti přitom nezapomněli ani na nejmenší členy domácnosti, kterým je rovněž dána možnost všechny prvky bezpečně používat.

 

Dokonalá rodinná koupelna, fotka
Dokonalá rodinná koupelna, fotka
Dokonalá rodinná koupelna, fotka

 

A v čem je jejich řešení originální a neopakovatelné? V první řadě je to skutečnost, že uživatelé koupelny se nemusejí přizpůsobovat leckdy nepraktickým detailům (např. páková baterie ve sprše, o kterou snadno zavadíte) ale veškeré koupelnové zařízení se přizpůsobí právě jejich potřebám. Inovativní je například pojednání odkládacích ploch. Ty jsou pevně integrovány do těla umyvadel či van a přitom poskytují mnohem více místa na odkládaní mycích pomůcek, než jsme zvyklí. Hladké zaoblené linie a vzájemně propojené a odstupňované odkládací plochy pak poskytují dostatek komfortu při jejich používání.

 

Dokonalá rodinná koupelna, fotka
Dokonalá rodinná koupelna, fotka

 

Dalším zajímavým prvkem jsou oddělené armatury. Směšovací ventily tzv. kohoutky ovládající teplotu a proud vody mohou být umístěny mimo vývod armatury, třeba na přední straně umyvadlové skříňky nebo nahoře při jejím vnějším okraji. Tak budou snadno dosažitelné zejména dětem. Levákům zase kolekce vychází vstříc zasazením kohoutků po levé ruce, zatímco proud vody prýští na pravé straně umyvadla. Nezanedbatelná je i možnost pořídit dětem jejich vlastní umyvadlový stolek v příslušné výšce a dosažitelnosti. Bezpečnost zajištěná ventily s termostatickou pojistkou je pak naprosotu samozřejmostí.

 

Dokonalá rodinná koupelna, fotka

 

Co se týče použitých materiálů, převládá tradiční akrylát (vanové korpusy) zasazený do dřevotřísky imitující dubové dřevo. Minerální slitiny byly použity na umyvadla a obklady. Ostatní doplňky a pomůcky pak plní roli dolaďujících detailů, které jen podtrhují výsledný dojem dokonalého koupelnového interiéru, ve kterém budete rádi relaxovat ponořeni do koupelové pěny nebo který vám pomůže zmírnit stres z ranního shonu na začátku dne.

Text: Redakce Living.cz
Foto:designboom.com

Související články na Living.cz:

Jak vypadá byt za 6 miliard?

Nejdražší byty světa : One Hyde Park projektDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Dokonalá rodinná koupelna zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo