Koupelna jako vodní království plné relaxace (4.díl)

20.9.2010 | Lucie Sýkorová | Koupelny | Komentářů 0 |

Snad každý z nás chce, aby mu jeho věci vydržely co nejdéle jako nové, a v případě nově zařízených či zrekonstruovaných interiérů to platí dvojnásob. Budeme-li hovořit o koupelnové místnosti, je středem našeho zaměření převážně hygiena a čistota, již se snažíme v tomto interiéru udržovat.

Koupelna jako vodní království plné relaxace (4.díl) - foto, Hyperbydleni.cz

 

Povrchové úpravy - speciální, praktické i běžné

Aby dnešní doba vyhověla požadavkům spotřebitelů na schopnost snadné a důkladné údržby zařizovacích předmětů do koupelen, byly u většiny materiálů vyvinuty speciální úpravy povrchů. Nejnovější povrchové struktury jsou vyráběny pomocí nanotechnologií, využívajících struktury a vlastností nanočástic o velikosti zhruba desítitisíciny tloušťky lidského vlasu. Na takto zdokonaleném povrchovém provedení nečistoty ani vápenné složky neulpívají, ale odtékají spolu s použitou vodou. Umyvadlové nádoby, vany a ostatní zařízení nádržkového tvaru, vyžadují bezpečnostní povrchový přeliv a zápachovou uzávěrku, přístupnou pro snadné čištění.

 

Koupelna jako vodní království plné relaxace (4.díl), fotka

 

Na dnešním trhu jsou k dostání zařizovací komponenty, vyráběné v řadě různých provedení a všechny tyto výrobní série jsou opatřeny alespoň nějakým druhem filtru povrchové úpravy. Koupelnu můžete tedy vybavit jak luxusním zařízením, tak i způsobem v přijatelné cenové relaci, a to aniž byste se museli obávat o hygienické parametry výrobků.

 Disponujete-li objemnějším rozpočtem a plánujete proto luxusní interiér, můžete vybírat v nabídce koupelnového zařízení, jehož povrchová úprava bude osahovat nejenom nejnovější nanofiltry, ale může se lišit také tvarově, či barevně. Tato zpracování tak mohou prostřednictvím solitérních prvků vytvářet zajímavé kombinace. Díky výrobnímu zdokonalování nabízí renomované firmy také speciální série komponentů, určených do malých prostorů, které při zachování plné funkčnosti provozu nabízí také špičkový design, nebo specifická provedení povrchových úprav zařízení, šitá na míru handicapovaným osobám, či seniorům.

 

Koupelna jako vodní království plné relaxace (4.díl), fotka

 

Intenzivním procesem inovace a zdokonalení procházejí v současnosti výtokové vodovodní armatury, tedy baterie, které jsou neodmyslitelnou součástí každé koupelny. Za mnohdy značně komfortnější provedení je zodpovědná špičková technika, vysoká materiálová kvalita, provozní spolehlivost a snadné ovládání, přičemž je vše konstruováno při zachování společného faktoru, kterým je dlouhodobá životnost výrobku.

Ostatní vybavení koupelnových interiérů

Hovořili jsme již o textilním vybavení, designových možnostech zařízení, materiálech zásadních komponentů i konceptuálním řešení interiéru koupelny. V této místnosti je však veledůležitá, také role dalších druhů vybavení, jakými jsou například vhodné a především dostatečné úložné prostory, speciální druhy koupelnového nábytku a nejrůznější doplňkové předměty, jež celý interiér dotváří.

 

Koupelna jako vodní království plné relaxace (4.díl), fotka

 

Výsuvné zásuvkové systémy, které známe spíše z provedení kuchyňských interiérů, lze však bez obav aplikovat i na koupelnové prostory. Nepotřebujete ani Neptunův kouzelný trojzubec, aby Vaše koupelnové centrum relaxace skýtalo atraktivní a nekonvenční prvky, které jej budou originálně dotvářet. Tuto roli spolehlivě zastanou prosté detaily, jako například různá provedení skříněk, mající pro ukládání ručníků a kosmetických předmětů roletku, vyrobenou z nerezového materiálu, barevného plastu či textilu v zajímavém dekoru. Variabilní uspořádání interiéru Vám pomohou dotvořit například pojízdné či otočné skříňky nebo kontejnery v rozličném materiálovém provedení, přičemž elegantním řešením je ratan, či proutí. Originálnější učiní Vaši koupelnu i zrcadlo s italským rámováním či integrovaným osvětlením, nasnadě je potom dotykové ovládání ostatních světel.

Nabídka je skutečně neuvěřitelně široká, a pakliže jste pevně rozhodnuti řídit proces rekonstrukce či zařizování své koupelny sami, bez pomoci profesionálního designéra, je dobré se alespoň v základech svých představ, opřít o některou z variant řešení, které můžete vidět na různých nákresech a fotografiích, jež jsou k vidění na internetu, či v médiích.

Autor: Lucie Sýkorová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Koupelna jako vodní království plné relaxace (4.díl) zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo