Koupelna jako vodní království plné relaxace (3.díl)

17.9.2010 | Lucie Sýkorová | Koupelny | Komentářů 0 |

Pro kompletnost designu jsou nezbytné také nejrůznější doplňky. Jejich počet by měl odpovídat počtu uživatelů koupelny.

Koupelna jako vodní království plné relaxace (3.díl) - foto, Hyperbydleni.cz

 

Materiály, které dodají Vaší koupelně praktičnost a šmrnc

Nezbytným prvkem ve Vaší koupelně je koupelnový textil, jehož nejlepším příkladem jsou například ručníky. Obecně platí, že každý ručník má mít svůj držák, jenž by měl být umístěn asi 80 cm nad zemí. Pro zavěšení ručníků na stěnu, často volíme závěsné háčky, což je způsob, který bychom však měli spíše ihned hodit za hlavu. Háčky osuškám vůbec neprospívají, blokují totiž přívod vzduchu, takže textilie vlhnou a mohou se v nich tvořit nebezpečné bakterie. Ideální je umístit ručníky na nastavitelné držáky či topné žebřiny. Pokud těmto tradičním držákům příliš neholdujete, můžete také vyzkoušet sušáky ve tvaru madel či ok, majících často kulatý nebo elipsovitý tvar. Zvolíme-li tento způsob, je dobré mít na paměti, že látka bude přehýbána přes sebe a schnutí tedy chvíli potrvá.

 

Koupelna jako vodní království plné relaxace (3.díl), fotka

 

Ručníky a osušky, které jsou běžně k dostání, jsou vyrobeny většinou z froté vícesmyčkového typu a stoprocentní bavlny. Na trhu však objevíte i kombinace smyček a prostřihů, přičemž platí, že čím větší je gramáž takového ručníku, tím vyšší je jeho kvalita, tedy savost materiálu, což prodlouží životnost výrobku. Textilní vybavení koupelny samozřejmě netvoří pouze osušky a ručníky.

 

Koupelna jako vodní království plné relaxace (3.díl), fotka

 

Také předložky před vanu, toaletu nebo sprchový kout hrají nemalou úlohu. Díky široké nabídce různých barevných provedení a dekorů je skutečně z čeho vybírat. Zakoupíte-li Vámi zvolené provedení koupelnové sady, mnohdy Vám bude automaticky nabídnuto také potažení toaletního prkénka, různá řešení úložných kapsářů či sprchových závěsů a další různé doplňky ve stejném barevném provedení. Popularita textilního vybavení koupelny tkví především v praktičnosti. Jednotlivé části textilních kompletů lze snadno obměňovat a čistit. A proto, přestanou-li Vás stávající barvy a vzory bavit, můžete nevyhovující textilie vyměnit za jiné kusy. Pravdou je, že i rozmístěním různých typů věšáků, háčků a koupelnového nábytku se dá najít takové řešení, které zaručí, že vaše koupelna bude působit upraveně, vše se ale musí dělat uvážlivě.

Koupelnovému zařízení stále dominuje keramika

Je tomu skutečně tak. Ať už se jedná o umyvadla, umyvadélka, klozetové mísy, nebo pisoáry, je pro jejich výrobu stále upřednostňována zdravotní, neboli sanitární keramika. Tento druh patří ke skupině nejstarších a vysoce kvalitních materiálů, proto je také stále velmi populární u spotřebitelů. Máte-li však zálibu v netradičním zpracování zařízení, jsou k dostání koupelnové komponenty v materiálovém provedení z nerezové oceli, plastů, skla, kamene a například v případě luxusních van a privátních saun je oblíbeným materiálem vodě odolné dřevo.

 

Koupelna jako vodní království plné relaxace (3.díl), fotka

 

Materiálem, který by mohl co do popularity ohrozit dominantní postavení sanitární keramiky, je již zmíněný plast. To platí především v případě termosetů, jež představují předměty z laminátových skořepin. Toto provedení je oblíbené díky tomu, že jeho zpracování umožňuje velké rozpětí, variability tvarů a barev, navíc je pevné a odolné vůči běžnému mechanickému opotřebování. Termoplasty patří mezi další často používané materiály, jejichž původcem je plast. Zejména se jedná o akryláty, mající mnoho užitečných vlastností. Akryláty jsou antibakteriální směsi minerálních látek. Jsou pružné, dobře tvarovatelné a snadno se probarvují, což umožňuje vytvořit jakýkoliv barevný odstín. Výhodou tohoto materiálu jsou také dobré tepelně izolační vlastnosti, schopné udržet vodu a teplo delší dobu, než například materiály kovové. Například pro výrobu van se akryláty používají častěji, než smaltovaná ocel.

 

Koupelna jako vodní království plné relaxace (3.díl), fotka

 

Nerezová ocel je k vidění spíše u luxusních výrobků. Kupříkladu u atraktivních, volně stojících van se do materiálového provedení vrací i dříve často používaná litina nerezové oceli. Vaničky sprchových koutů jsou převážně vyráběny z akrylátů, ocelového smaltovaného plechu, nebo pro tyto druhy zařízení méně časté keramiky. Hovoříme-li o luxusních, nadčasových koupelnových interiérech, rozhodně zde můžeme najít zařizovací předměty, vyrobené ze vzácných druhů dřevin, skla a přírodního, či umělého kamene. Nutno podotknout, že cena tohoto luxusního zařízení je také velmi nadčasová.

Autor: Lucie Sýkorová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Koupelna jako vodní království plné relaxace (3.díl) zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo