Koupelna jako vodní království plné relaxace (2.díl)

13.9.2010 | Lucie Sýkorová | Koupelny | Komentářů 0 |

Hladké formy nepodléhající módě a tvary vycházející z jednoduchosti - to jsou specifika, jimiž se vyznačuje současný trend koupelnového designu. Inspiraci najdete, kam se jenom podíváte.

Koupelna jako vodní království plné relaxace (2.díl) - foto, Hyperbydleni.cz

 

Na vlně designu kolem světa a ještě dál

Hladké formy nepodléhající módě a tvary vycházející z jednoduchosti - to jsou specifika, jimiž se vyznačuje současný trend koupelnového designu. Inspiraci najdete, kam se jenom podíváte. Trendy je například japonský styl bydlení, tak proč jej nezkusit aplikovat na Vaši koupelnu. Pro „Japan design“ je specifická, například prosklená stěna směřující do zahrady, jež nechá Vaše domácí lázně přímo splynout s přírodou. Interiér stačí doladit přírodními materiály a decentními světlými barvami.

 

Koupelna jako vodní království plné relaxace (2.díl), fotka

 

Tóny jemných a chladných odstínů jsou zase specifické pro design „staré dobré Anglie“. Půjdete-li ve stopách britského stylu, pak může elegantní úlohu dominanty Vaší koupelny směle zastoupit retro vana, například kovaného, či dřevěného dekoru. Zdobné osvětlení a jemný vzor na závěsech vytvoří útulný prostor. Anglický design dodá koupelnovémiu interiéru lehký a vzdušný nádech.

 

Koupelna jako vodní království plné relaxace (2.díl), fotka

 

 Romantika s příchutí historie, takový je design inspirovaný francouzskou ležérností. Podstata tohoto romantického stylu je založena na dobovém vybavení. Stylová vana dokonale ladí s replikou historické armatury a jemný francouzský ráz celé koupelny skvěle doplní například obklad v pastelových tónech. Koupelnám v tomto designu sluší jemné květinové motivy a bílá barva, vyjadřující dívčí nevinnost. Mezi stylovými koupelnovými doplňky nesmí chybět svícny, jemné tkaniny, různé krabičky na úschovu maličkostí a netradiční osvětlení.

 

Koupelna jako vodní království plné relaxace (2.díl), fotka

 

Je-li předmětem Vašich představ interiér koupelny s atmosférou a vůní orientu, neuspokojí Vás osamocená soška Buddhy, sedící na polici nad umyvadlem. Orientální design znamená mnohem víc. Vaši pozornost by měly upoutat materiály jako masivní dřevo, mramor, kov, kámen, ale i perleť, zlato a stříbro, jež se dají zajímavě kombinovat. Dejte průchod fantazii a nahraďte běžný umyvadlový pult například starou truhlou s dobovým kováním. Umyvadlo v mramorovém provedení můžete doplnit jednoduchou armaturou v dobovém stylu. Pohodlné křeslo s orientálními vzory nebo menší ratanovou lenošku můžete použít jako odkladné místo na oblečení, aniž byste se museli obávat, že to bude v koupelně vypadat podivně. Mozaikové provedení kachlů nakonec podkreslí atmosféru dálného východu, ať už jej použijete jen na stěny, nebo jej použijete i na podlahu.

 

Koupelna jako vodní království plné relaxace (2.díl), fotka

 

Jste-li energičtí a plni elánu, pořiďte si koupelnová zařízení moderní ch tvarů a oživte jinak převážně bílý interiér plochou plnou svěžích barev. Rozpalte vaší koupelnu vášnivou rudou. Červené stěny v kontrastu s bílou, oblé tvary vany a umyvadla a minimum dalších doplňků působí jedinečným dojmem. V kombinaci s černou, dokážou rudé odstíny vykouzlit naprosto jedinečnou atmosféru, která bude přímo svádět k nevšedním zážitkům. Okázale zvolená červená barva stěn dodává této koupelně nejen pocit dramatičnosti, ale jedinečným způsobem nechává vyniknout oblé křivky vany a umyvadla. Vytříbený vkus prokážete, pakliže završíte design koupelnové místnosti například mohutným křišťálovým lustrem, jenž pomocí odlesků, vytváří na stěnách jemné stínohry. Designové křeslo, jednoduché zrcadlo a industriální armatura utváří moderní look . Pokud je vaše koupelna dostatečně prostorná, nebojte se zvolit barevně netradiční vanu a umístěte jí do středu interiéru. Dosáhnete tak ohromujícího dojmu, který je „in“.

 

Koupelna jako vodní království plné relaxace (2.díl), fotka

 

Požitek z koupele vám umocní pohled na krásné věci. Pokud máte rádi barvy, neváhejte zkombinovat vaší oblíbenou s ostatními. Pouze si pamatujte, že není dobré kombinovat více, než 3 odlišné barvy a jednotlivé odstíny. Efekt, jenž nese název „tón v tónu“ a vzniká kombinací několika odstínů jedné barvy, což přináší do koupelny atmosféru klidu. Takže můžete kombinovat, tónovat a modelovat design své koupelny tak, aby byla přesně podle Vašich představ.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Koupelna jako vodní království plné relaxace (2.díl) zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo