Klimatizace

6.2.2008 | Redakce Hyperbydlení.cz | Klimatizace a vytápění | Komentářů 0 |

Dnes se podíváme, na co by jste se měli zaměřit při koupi nové klimatizace. Každé léto se zdá ještě teplejší než to předtím. Takže pokud ještě klimatizaci nemáte, je nejvyšší čas si ji pořídit. Každá klimatizace má své kladné a záporné stránky a před tím, než si ji koupíte, je dobré o nich vědět.

Klimatizace - foto, Hyperbydleni.cz
Dnes se podíváme, na co by jste se měli zaměřit při koupi nové klimatizace. Každé léto se zdá ještě teplejší než to předtím. Takže pokud ještě klimatizaci nemáte, je nejvyšší čas si ji pořídit. Každá klimatizace má své kladné a záporné stránky a před tím, než si ji koupíte, je dobré o nich vědět.

Velikost

Velikost vaší nové klimatizace je jeden z nejdůležitějších aspektů při rozhodování o koupi. Musíte se rozhodnout, zda budete chladit pouze jednu místnost, nebo celý dům. Jestli si koupíte malou klimu na celý dům, nebude stíhat a vy budete zbytečně plýtvat energií. Pokud si zase koupíte příliš velkou klimu, i na nejmenším stupni budete mít dům přechlazený. Takže velikost je opravdu velmi důležitá. Pokud budete klimu často vypínat a zapínat, vyplýtváte zbytečně moc energie.

Úspora energie

Každá klimatizace je zahrnuta do určité energetické třídy. Podle toho poznáte, jak moc je energeticky náročná. Většinou platí pravidlo, že čím výkonnější, tím dražší na provoz. Každá klimatizace obsahuje energetické hodnocení, které je vyjádřeno hvězdičkami. Čím víc hvězdiček, tím líp.

Proudění vzduchu

Vyberte si typ proudění chladného vzduchu z klimatizece hlavně podle toho, jak máte tvarovanou místnost. Pokud si kupujete klimatizaci na chlazení celého domu, je dobrá klimatizace, na které si můžete typ proudění vzduchu nastavit.
Klimatizace - foto, Hyperbydleni.cz

Úroveň hluku

Může to znít trochu přitažené za vlasy, ale úroveň hluku je taky velmi důležitá. To nejlépe zjistíte přímo v obchodě, kde si ji necháte spustit. Pokud bude velmi hlučná, připravte se na to, že vám to bude za chvíli lést na nervy. Ale nejenom vás. Pokud bydlíte na bytě, může se hluk dostat i k vašim sousedům.

Časovač

Určitě je příjemné, když můžete nastavit klimu třeba hodinku před tím, než se vrátíte z práce. Není nad to, přijít v horkém létě do příjemně vychlazeného domu nebo bytě. K tomu ale potřebujete klimu s časovačem, která je trochu dražší než klasická. Tímto způsobem můžete taky ušetřit spoustu energie.
Klimatizace - foto, Hyperbydleni.cz

Vzhled

Tohle sice není až tak důležitý aspekt, ale je dobré, když klima pěkně splývá s obývacím pokojem. V dnešní době se vyrábějí už i klimatizace se zdrojem.

Klimatizace - foto, Hyperbydleni.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 10

Diskuze

Článek Klimatizace zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyInzerce

Celkem : 20515 inzerátů

Další inzeráty » Vložit inzerát

veletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo