Klimatizace

6.2.2008 | Redakce Hyperbydlení.cz | Klimatizace a vytápění | Komentářů 0 |

Dnes se podíváme, na co by jste se měli zaměřit při koupi nové klimatizace. Každé léto se zdá ještě teplejší než to předtím. Takže pokud ještě klimatizaci nemáte, je nejvyšší čas si ji pořídit. Každá klimatizace má své kladné a záporné stránky a před tím, než si ji koupíte, je dobré o nich vědět.

Klimatizace - foto, Hyperbydleni.cz
Dnes se podíváme, na co by jste se měli zaměřit při koupi nové klimatizace. Každé léto se zdá ještě teplejší než to předtím. Takže pokud ještě klimatizaci nemáte, je nejvyšší čas si ji pořídit. Každá klimatizace má své kladné a záporné stránky a před tím, než si ji koupíte, je dobré o nich vědět.

Velikost

Velikost vaší nové klimatizace je jeden z nejdůležitějších aspektů při rozhodování o koupi. Musíte se rozhodnout, zda budete chladit pouze jednu místnost, nebo celý dům. Jestli si koupíte malou klimu na celý dům, nebude stíhat a vy budete zbytečně plýtvat energií. Pokud si zase koupíte příliš velkou klimu, i na nejmenším stupni budete mít dům přechlazený. Takže velikost je opravdu velmi důležitá. Pokud budete klimu často vypínat a zapínat, vyplýtváte zbytečně moc energie.

Úspora energie

Každá klimatizace je zahrnuta do určité energetické třídy. Podle toho poznáte, jak moc je energeticky náročná. Většinou platí pravidlo, že čím výkonnější, tím dražší na provoz. Každá klimatizace obsahuje energetické hodnocení, které je vyjádřeno hvězdičkami. Čím víc hvězdiček, tím líp.

Proudění vzduchu

Vyberte si typ proudění chladného vzduchu z klimatizece hlavně podle toho, jak máte tvarovanou místnost. Pokud si kupujete klimatizaci na chlazení celého domu, je dobrá klimatizace, na které si můžete typ proudění vzduchu nastavit.
Klimatizace - foto, Hyperbydleni.cz

Úroveň hluku

Může to znít trochu přitažené za vlasy, ale úroveň hluku je taky velmi důležitá. To nejlépe zjistíte přímo v obchodě, kde si ji necháte spustit. Pokud bude velmi hlučná, připravte se na to, že vám to bude za chvíli lést na nervy. Ale nejenom vás. Pokud bydlíte na bytě, může se hluk dostat i k vašim sousedům.

Časovač

Určitě je příjemné, když můžete nastavit klimu třeba hodinku před tím, než se vrátíte z práce. Není nad to, přijít v horkém létě do příjemně vychlazeného domu nebo bytě. K tomu ale potřebujete klimu s časovačem, která je trochu dražší než klasická. Tímto způsobem můžete taky ušetřit spoustu energie.
Klimatizace - foto, Hyperbydleni.cz

Vzhled

Tohle sice není až tak důležitý aspekt, ale je dobré, když klima pěkně splývá s obývacím pokojem. V dnešní době se vyrábějí už i klimatizace se zdrojem.

Klimatizace - foto, Hyperbydleni.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 10

Diskuze

Článek Klimatizace zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo