Pořiďte si nové tepelné čerpadlo doslova za pár korun

23.2.2016 | PR článek | Klimatizace a vytápění | Komentářů 0 |

V současné době je pro pohodlné bydlení klíčová volba kvalitního nízkonákladového a bezúdržbového topení. Nyní máte možnost díky dotacím z Operačního programu Životní prostředí velmi výhodně vyměnit staré topení za nové. Prostředky jsou poskytovány z tzv. Kotlíkové dotace a z třetí vlny Nové zelené úsporám.

Pořiďte si nové tepelné čerpadlo doslova za pár korun - foto, Hyperbydleni.cz

Nové topení levně

Kotlíková dotace je určena na výměnu starých neekologických kotlů na tuhá paliva za tepelná čerpadla a jiné ekologické zdroje tepla, Nová zelená úsporám je vhodná pro výměnu elektrokotle za tepelné čerpadlo, nově bez ohledu na datum kolaudace.

Na nové tepelné čerpadlo můžete získat až 127 500 Kč z kotlíkové dotace

Kotlíková dotace pokrývá až 85% investičních nákladů zahrnujících i demontáž a likvidaci starého kotle, zpracování všech dokumentů, případně mikroopatření ke snížení tepelných ztrát objektu, pokud tento nespadá do třídy C, a samozřejmě pořízení tepelného čerpadla včetně příslušenství a jeho instalace do systému. Dotace je vyhlašována po jednotlivých krajích, kde se mohou podmínky mírně lišit.

Pořiďte si nové tepelné čerpadlo doslova za pár korun, fotka

 

Program Nová zelená úsporám

Na tepelná čerpadla REVEL se vztahuje i dotace z programu Nová zelená úsporám. Zde je však podpora zhruba poloviční.

Dotace bez starostí

Zajímá vás možnost čerpat dotace, ale odrazuje vás spousta papírování, která je s tím spojena? Firma Revel nabízí řešení v podobě kompletního zpracování veškeré dokumentace externí firmou.

Dotace na tepelné čerpadlo na Slovensku

Dotace platí i pro spotřebitele na Slovensku, společnost Revel zde má zalistován v programu Zelené domácnosti nejzajímavější typ tepelného čerpadla, a to LWRc-8kW, které lze využít kromě vytápění i k chlazení objektů.

Pořiďte si nové tepelné čerpadlo doslova za pár korun, fotka

 

Proč zvolit tepelná čerpadla vzduch-voda od firmy Revel?

Tepelná čerpadla vzduch-voda od firmy Revel jsou cenově velmi výhodná. Pořídíte je již od 61 950 Kč + DPH. Dvojbojler pro pohodlný ohřev vody stojí necelých 21 tisíc + DPH. Tepelná čerpadla od Revelu se vyznačují nižší hlučnosti než je obvyklé, jsou minimálně poruchová a umožňují díky reverznímu chodu i chlazení. Tuto funkci ocení uživatelé především v parných letních dnech, kterých stále přibývá.

...

Podlahové topení a chlazení v jednom systému

Toto inovativní řešení z produkce tradičního českého výrobce – firmy REVEL volí pro distribuci tepla a chladu v interiéru stále více domácností. Jedná se o nejmodernější a nejúspornější způsob řešení tepelné pohody v domácnosti, jak v horkých letních dnech, tak i v zimě.

Podlahové topení/chlazení je ideální volbou do rodinného domu. Zvláště v dřevostavbách se sníženou akumulační schopností se setkáváme v letních měsících s velkým problémem - nesnesitelným vedrem. To ale hrozí v jakémkoliv rodinném domě, zejména v podkroví. Dům je vyhříván slunečním zářením a další teplo dodávají domácí spotřebiče - myčky, počítače, varné desky, osvětlení apod. Odpovědí na všechny tyto problémy je podlahové chlazení.

Pořiďte si nové tepelné čerpadlo doslova za pár korun, fotka

 

Výhody podlahového chlazení/topení

+ Minimální náklady na údržbu
+ Energeticky úsporné řešení
+ Tichý chod bez ventilátorů
+ Absence proudícího studeného vzduchu
+ Tepelná stabilita prostoru
+ Víceúčelové řešení – chlazení i topení v jednom
+ Společné investiční náklady
+ Vhodné pro různé podlahové krytiny

Mezi výhody podlahového topení/chlazení patří především komfort bez nebezpečí nastydnutí. Nelze si představovat ledové podlahy, protože povrchová teplota při takovém chlazení činí 20°C. Podlahové topení/chlazení lze užít ve všech druzích staveb s podmínkou relativní vlhkosti vzduchu do 60%, rovněž je nutné teplotu vody vstupující do konstrukce regulovat minimálně na 16°C, protože při nižší teplotě dochází ke kondenzaci vodní páry a po delší době by mohlo dojít k nežádoucímu poničení podlahových krytin - zejména dřevěných.

Další předností podlahového topení/chlazení jsou především minimální náklady na údržbu a energetickou úspornost. Tento druh topení/chlazení je navíc tichý a bez ventilátorů. Hodí se pro různé druhy podlahových krytin, a i když získáte jak topení tak chlazení, platíte z důvodů multifunkčnosti zařízení pouze jednu pořizovací cenu. Ekonomicky výhodný je tedy nejen provoz, ale i pořizovací cena. Jako zdroj chladu může být užit studniční zdroj, častěji se však využívá tepelné čerpadlo vzduch/voda s trvalou reverzací chodu, tedy pro topení i chlazení např.LWRc.

Pořiďte si nové tepelné čerpadlo doslova za pár korun, fotka

 

Tento systém je vhodný k širokému využití, oproti např. pasivnímu chlazení ze zemních jímačů, které je sice provozně nejúspornější variantou, ale nedá se využít všude. Klimatizace prostoru chlazenými podlahami (za předpokladu povrchové teploty krytiny 20 °C) sice nedokáže snížit teplotu vzduchu v interiéru o více než 4 °C, ale díky posunu výsledné teploty jsou pocity uživatelů více než komfortní.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Pořiďte si nové tepelné čerpadlo doslova za pár korun zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Veletrhy - foto, Ekologická a zdravá domácnost. I ta bude tématem Festivalu Evolution, Hyperbydleni.cz

Ekologická a zdravá do...

07.03.2019

Jak si představujete ekologickou domácnost? Je...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo