Módní vytápění

8.3.2012 | Monika Kovačková | Klimatizace a vytápění | Komentářů 3 |

Otopná tělesa nebývají příliš vítaným doplňkem našeho interiéru – nevzhlednost a robusnost klasických radiátorů způsobila, že tento prvek chápeme spíše jako nutné zlo. Doba však pokročila a bytoví architekti a designeři dokážou doslova ze všeho vykouzlit nadčasový kousek, který dodá interiéru správný šmrnc a potřebnou dávku originality. Díky nabídce různých typů, barev a tvarů se i z „obyčejného“ radiátoru může stát stylový doplněk, jenž se rozhodující měrou podílí na konečném vyznění interiéru. Vedle moderního vzhledu zůstává u nových typů podstatnou vlastností i výkon a kvalita provedení, takže se budete moci těšit z příjemné tepelné pohody uprostřed dokonale sladěného a harmonického domova.

Módní vytápění - foto, Hyperbydleni.cz

Radiátor byl po desetiletí produktem, který jsme se snažili co nejvíce skrýt, aby nenarušoval ladění a uspořádání interiéru. Postavte se proti těmto zastaralým předsudkům a vyzkoušejte netradiční otopná tělesa, u nichž je jejich nápaditost využita jako dekorace a je součástí architektonického záměru. Mimořádné estetické vlastnosti, vysoký tepelný výkon a nadstandardní kvalita se snoubí v jednom jediném produktu s cílem uspokojit i toho nejnáročnějšího uživatele. Takovéto vychytávky mohou vytápět a zároveň zdobit každou místnost vašeho bytu.

 

Módní vytápění, fotka

 

Teplem sálající trubky

Trubkové otopné těleso, tzv. žebříček, není žádnou novinkou, a to především v českých koupelnách a na toaletách, někdy své uplatnění našel i v kuchyních či předsíních. Jelikož se trubkové těleso vyznačuje nižší výkonností, hodí se především do malých místností. V současnosti si můžete pořídit tento typ radiátoru v moderním designu a nemusíte ho tradičně umisťovat ke zdi – vytvořte z něj originální optický předěl, který vás navíc dobře zahřeje.

 

Módní vytápění, fotka

 

Populární desky

Desková otopná tělesa z ocelového plechu jsou v současnosti nejpoužívanějším a nepraktičtějším způsobem moderního vytápění. Desková tělesa si vystačí s malým množstvím vody, a proto jsou v porovnání s litinovou radiátorovou klasikou nesrovnatelně rychlejší v jejím ohřevu. Lamely, které mohou být mezi deskami, navíc výkon topného tělesa ještě zvyšují. Desky jsou oblíbené nejen díky těmto výhodám, jež výrazně ovlivňují celkovou úspornost vytápění, ale také díky estetickým možnostem, které nabízejí – desky jsou nesmírně variabilní, a to jak rozměry a tvary, tak barvami a dekorativními úpravami povrchu. Velmi oblíbené jsou nejen desky s hladkým povrchem, ale i s členěním či performováním. Využít můžete i desky v podobě zdvojené či ztrojené.

 

Módní vytápění, fotka

 

Nestárnoucí infračervené teplo

Infrapanely prodělaly díky novým technologiím velký pokrok směrem k vyšší výkonosti a nižší spotřebě elektické energie. Zásluhou vybraných špičkových materiálů se současné infrapanely pyšní dlouhou životností a mohou fungovat jako hlavní topný panel a nahradit tak elektrické či plynové vytápění. Tento typ zajišťuje prostřednictvím vln velmi příjemné teplo, přičemž dochází k vyrovnání teplot mezi podlahou a stropem při minimální cirkulaci vzduchu. Dalším bonusem je malá prostorová náročnost, stoprocentní provozní spolehlivost a -což je neméně důležité – moderní design.

 

Módní vytápění, fotka

 

Oblíbené článkové radiátory

Tělesa z litinových nebo ocelových článků jsou poměrně ustáleným výrobkem na trhu. Velké množství vody, které tyto otopná tělesa potřebují, může v tomto případě představovat výhodu, a tou je vetší tepelná setrvačnost. V novostavbách jsou využívány především článková tělesa z hiníku, jehož hlavními výhodami jsou dlouhá životnost a skvělé fyzikální vlastnosti pro vyšší výhřevnost a dlouhá životnost. Hliníkové radiátory jsou velmi tenké, takže se rychle nahřívají; modely s články se zaoblenými lamelami vytápějí prostor ještě rychleji a rovnoměrněji.

 

Módní vytápění, fotka

 

Samostojné konventory

Množstvím technických vychytávek oplývají samostojné konvektory, které jsou z hlediska estetiky vhodným řešením vytápění. Můžete si vybrat z velkého množství rozměrových a výškových kombinací; hitem však jsou tzv. lavicové desky, které maximálně snoubí funkční a vzhledové vlastnosti. Jejich působivost je navíc podtržena možností zvolit si výrobek z přírodních materiálů, jako je dřevo či žula. I když otopná tělesa jsou dnes designově dokonalým prvkem dekorace interiérů, nemusí vyhovovat každému. Pokud je chcete co nejvíce skrýt, pořiďte si nenápadné konventory podlahové, parapetní či nástěnné.

 

Módní vytápění, fotka

 

Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 3


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

opl: Před prosklenou stěnu...< Odpovědět

Kuliš: To jste si vybral dobře, my...< Odpovědět

Pavel: Dobrý den. Letos plánuji do...< Odpovědět

počet příspěvků: 3

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo