Radiátory - na vzhledu záleží

1.12.2011 | Byty, Domy, Zahrady.cz | Klimatizace a vytápění | Komentářů 1 |

Na rozdíl od svých historických předchůdců jsou moderní radiátory úspornější, vypadají elegantněji a z nabídky na trhu si lze vybrat produkt přesně na míru konkrétnímu interiéru. Jejich výkonu, vzhledu a materiálovému provedené odpovídá také cenové rozpětí - designové radiátory mohou stát desítky, dokonce i stovky tisíc.

Radiátory - na vzhledu záleží - foto, Hyperbydleni.cz

 

Opomineme teď řešení, kdy má být teplo neviditelné, tedy kdy topná tělesa natolik svou barvou a tvarem integrovaná do interiéru, že nejen neruší, ale leckdy ani nejsou na první pohled rozeznatelná. Což samozřejmě platí nejen pro podlahové, stropní a stěnové systémy, ale také například pro konvektory integrované do podlahové krytiny a schované třeba pod ozdobnou shrnovatelnou mřížkou. Za téměř neviditelné lze považovat i deskové radiátory v barvě stěny. Ovšem nás tentokrát zajímá varianta na opačném pólu spektra, a sice radiátor v roli dominantního prvku, ne-li šperku v interiéru.

 

Radiátory - na vzhledu záleží, fotka

 

Obraz, plastika i zrcadlo

Mnozí renomovaní výrobci se v posledních letech zaměřili na vyvíjení a výrobu radiátorů, které si svým vzhledem nezadají s artefaktem a v interiéru jsou skutečným dekorativním předmětem. Pokud jejich vzhled dokonce nepřevyšuje prvotní účel, tedy úkol vytvářet tepelnou pohodu, je s ním minimálně v harmonii. Na podobě speciálních designových radiátorů ve formě plastik proto často spolupracují přední umělečtí designéři a bytoví architekti z celé Evropy. Lze je instalovat všude, kde je kladen důraz především na vzhled, ať už jde o kterýkoliv typ místnosti - obývací pokoj, ložnice, koupelna, hala či zimní zahrada, všude sehrají svou dekorativní roli se stoprocentním efektem a dodají interiéru exkluzivitu a originalitu.

 

Radiátory - na vzhledu záleží, fotka

 

Důkazem mohou být například desková otopná tělesa, jež svým vzhledem evokují například hadí kůži, medové plástve, vodní či vzdušné proudy či strukturu kamene (Honey, Skin, Air, Stone a River), jež pocházejí z dílny předního italského návrháře Jamese di Marca. Jejich barevnost je možné přizpůsobit konkrétním požadavkům. Volit je možné také polohy, vertikální či horizontální, a různé variace téhož typu radiátoru pro celý dům či byt.

 

Radiátory - na vzhledu záleží, fotka

 

Někteří tvůrci a výrobci jdou dokonce tak daleko, že nabízejí otopná tělesa, jejichž designovou součást – tedy kryt – lze jednoduše obměňovat, aniž by přitom musel být demontován radiátor jako celek. Celkové vyznění místnosti tak snadno, rychle a bez zbytečných investic dostane naprosto odlišnou tvář. Díky nejmodernějším technologiím navíc soudobé radiátory garantují nadstandardní výkon a dlouhodobý bezúdržbový provoz.

 

Radiátory - na vzhledu záleží, fotka

 

Šanci mají však i milovníci retra, kteří mohou vybírat z atraktivních těles ve stylu zámeckém i art deco, jež svou podobou a materiálem (obvykle litina), evokují doby dávno minulé. Pro obyvatele loftů jsou určitě zajímavou volbou spirálová tělesa, ideální možností pro alergiky a astmatiky jsou zase sálavé topné panely z mramoru či žuly, které hřejí podobně jako kachlová kamna, s minimální cirkulací vzduchu, a tedy i víření prachu. Trh nabízí i stěnové radiátory z tvrzeného skla v podobě zrcadlových nebo barevných ploch.

Text: Byty, Domy, Zahrady.cz
Foto: Jaga, LaurensDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Roman: Opravdu originální kousky,...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, 25 let inspirace pro Vaše bydlení přináší veletrh FOR HABITAT, Hyperbydleni.cz

25 let inspirace pro V...

20.03.2018

Již neuvěřitelné čtvrtstoletí se scházejí špičky...

Veletrhy - foto, DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ INVESTICE = NEMOVITOST, Hyperbydleni.cz

DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ IN...

16.03.2018

Ať už pečlivě vybíráte své vlastní bydlení na...

Veletrhy - foto, Festival Evolution představí v březnu ekologické vychytávky, Hyperbydleni.cz

Festival Evolution pře...

12.03.2018

Festival, který vám nasadí brouka do hlavy. To...

Veletrhy - foto, Dejme minulosti budoucnost!, Hyperbydleni.cz

Dejme minulosti budouc...

21.02.2018

Mezioborové veletrhy PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo