Biokrby – designová tepelná pohoda

7.11.2011 | Byty, Domy, Zahrady.cz | Klimatizace a vytápění | Komentářů 0 |

Nepotřebují komín, ani dřevo, elektřinu či plyn. Jsou nenáročné na obsluhu a údržbu. Teplo sice produkují, ale jejich hlavní předností je vzhled. Díky němu dokážou interiér dokonale dotvořit a povznést jeho reprezentativní úroveň.

Biokrby – designová tepelná pohoda - foto, Hyperbydleni.cz

 

Krby s médiem na bázi alkoholu (biolíh, bioalkohol, ethanol, metylalkohol neboli methanol) jsou určeny primárně pro prostory bez komínu, najdou však uplatnění v jakémkoliv interiéru. Spalováni bioalkoholu je čisté, vzniká při něm pouze oxid uhličitý (nezávadný plyn, který živočichové běžně vydechují) a vodní pára. Občasné vyvětrání zejména menších místností zabrání pocitu vydýchaného prostoru, který je důsledkem úbytku kyslíku.

 

Biokrby – designová tepelná pohoda, fotka

 

Magická síla ohně

U ohně a jeho hřejivých plamenů se lidé setkávají tisíce let. Touha sdružovat se v blízkosti živého zdroje tepla je zakořeněná v každém z nás i dnes, plápolavý tanec vyvolává dávné pocity soudržnosti, sounáležitosti a bezpečí a klidu domova. Biokrby sice klasickým topeništím na dřevo konkurovat nemohou, ale jsou příjemnou možností pro ty, kdo si krb jako takový nebo krbová kamna dovolit nemohou. Ti, kdo obývají byty bez komínu, a tedy možnosti odvodu spalin. Luxus živého ohně mají navíc k dispozici bez jakéhokoliv negativního průvodního jevu v podobě spalin, zápachu nebo sazí. Není ani nutné připravovat topivo nebo čistit topeniště a komín. Skvělý design těchto těles, na jehož podobě se obvykle podílejí známí designéři, je pak nepřehlédnutelným bonusem.

 

Biokrby – designová tepelná pohoda, fotka

 

 

Na podlahu, na stůl, na stěnu i do ní

Nejčastěji se k výrobě biokrbů používají sklo a nerez. Mohou mít podobu samostatných prvků, které lze – v souvislosti s jejich tvarem a velikostí - umístit kamkoliv v interiéru, například na podlahu, stůl, do nábytkové stěny a podobně, zabudovat jako dekorativní prvek do zdi a podobně. Některé typy biokrbů je možné postavit samostatně ke stěně, do niky nebo jakéhokoliv vhodného jednostranně orientovaného prostoru, zajímavé jsou produkty rohové. Na trhu jsou biokrby také v závěsných variantách. Okolní prostor není nutné nijak složitě přizpůsobovat, stačí vhodné nosné prvky. Krb lze v případě malování nebo úpravy ze stěny snadno sejmout. Biokrb jemožné so objednat také na míru interiéru, a to nejen co do velikosti, ale také z hlediska barevného řešení, včetně dřevodekorů.

 

Biokrby – designová tepelná pohoda, fotka

 

Ekologické zelené palivo

Biokrby fungují na biolíh, biologicky odbouratelné „zelené“ palivo vyrobené z trvale udržitelných přírodních zdrojů. Bioetanol je produktem fermentace a následně denaturace rostlin nebo jejich částí. Spalováním litru bioetanolu vznikne tepelný výkon až 7.1 kW, přičemž doba hoření závisí na nastavení intenzity plamene a proudění vzduchu v místnosti. Obecně však lze konstatovat, že litr bioalkoholu vystačí na 2 až 5 hodin hoření. Díky některým výrobcům si lze pořídit i biokrby s dálkovým ovládáním, jehož prostřednictvím lze oheň nejen zapálit a zhasnout, ale také regulovat intenzitu plamene.

Text: Byty, Domy, Zahrady.cz
Foto: Biokamin, ConmotoDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Biokrby – designová tepelná pohoda zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo