Topení z přírodního kamene

2.8.2011 | Jana Henychová | Klimatizace a vytápění | Komentářů 0 |

Pokud hledáte pro vaši domácnost vzhledný a zároveň moderní druh topení, které bude dlouhodobě šetřit náklady na energii, potom si můžete nechat do bytu či domu instalovat topná tělesa z přírodního kamene.

Topení z přírodního kamene - foto, Hyperbydleni.cz

 

Jedná se o různorodé druhy kamenných desek, které jsou připevněné ke zdi pomocí kovové konstrukce. Při jejich výběru se můžete nechat inspirovat rozmanitými možnostmi vzorků, které nabízí přírodní podoba různých druhů kamenů. Jako zdroj energie pro tento novodobý druh topení z přírodního kamene je elektřina. Pokud bychom toto porovnali s dálkovým vytápěním nebo topeními na zemní plyn, je tato varianta mnohem úspornější.

 

Topení z přírodního kamene, fotka

 

Princip funkčnosti tohoto vytápění spočívá ve fungování řízení pomocí termostatů. Ty se automaticky starají o konkrétní spotřebu. Teplota pokoje zůstává konstantní, a to bez vyžadovaného trvalého topného výkonu. Pomocí jednotlivých pokojových regulací můžete individuálně nastavit danou teplotu pro každou místnost zvlášť, což se může velmi dobře uplatnit zejména ve větších domech, kde se najdou místnosti, které nevyužíváte k trávení času. Topení z přírodního kamene je nezávislé na pevně daných topných periodách, protože termostat zajišťuje při minimálním odběru energie optimální pokojovou teplotu. Toto je velice výhodné zařízení, protože jakmile ho jednou určitým způsobem nastavíte, bude termostat vámi požadovanou teplotu stabilně udržovat a v místnosti se bude dlouhodobě udržovat vždy optimální teplota.

 

Topení z přírodního kamene, fotka

 

Díky zvláštnímu způsobu zabudování kamenné desky do zdi, je výsledné vyprodukované teplo rovnoměrně do stěn rozložené, a tak nedochází na povrchu stěn k žádné tvorbě plísní. Topení z přírodního kamene je díky vestavěnému teplotnímu čidlu při dosažení určité teploty automaticky odpojeno. Tento druh topení je i z bezpečnostního hlediska na velice vysoké úrovni, jelikož je přírodní kámen hodně kvalitním tepelným vodičem a nehrozí tak žádné nebezpečí vznícení ani požární katastrofy. Topná tělesa z kamenných desek jsou rovněž doporučována i pro jedince trpící alergiemi a onemocněními cest dýchacích, protože při procesu ohřívání nevypouští žádné škodlivé páry ani emise a jsou absolutně biologicky nezávadné.

 

Topení z přírodního kamene, fotka

 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Topení z přírodního kamene zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Pasivní dům může vzniknout i vhodnou rekonstrukcí, Hyperbydleni.cz

Pasivní dům může vznik...

30.01.2018

Díky chytré rekonstrukci rodinného domu mohou...

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo