Ventilační turbíny pro odvětrávání domu

9.6.2011 | Jana Henychová | Klimatizace a vytápění | Komentářů 0 |

Máte problémy s těžko dýchatelným vzduchem nebo vlhkými stěnami v interiéru? Jednou z příčin může být špatné odvětrávání. Pokud bydlíte v rodinném domě, můžete si pro zažehnání takového nedostatku opatřit ventilační turbíny.

Ventilační turbíny pro odvětrávání domu - foto, Hyperbydleni.cz

 

Jedná se o zařízení, která vám pomohou zajistit průběžné odvětrávání jak střešního pláště tak interiéru domu. Turbíny jsou též vhodné pro denní odvětrávání kuchyně, koupelny, WC a dokonce i sklepních prostor. Pořízením této turbíny ušetříte na energii, protože rotační ventilační hlavice pracují bez motorického pohonu. Unikátní větrací systém ke svojí činnosti nepotřebuje žádnou elektrickou energii, protože využívá jako ekologický zdroj vítr a to nezávisle na směru jeho proudění.

 

Ventilační turbíny pro odvětrávání domu, fotka

 

K výrobě ventilačních turbín se používá moderní technologie s využitím kvalitních dostupných materiálů, pevných ložisek a velmi odolných, lehkých hliníkových plechů, což tvoří dohromady spolehlivý systém. Rotační hlavice ventilační turbíny má speciálně ohnuté lopatky větráku, aby co nejlépe proudil vzduch do patřičných míst. Jako materiál k výrobě ventilačních turbín se v některých případech kromě hliníku používá také lehký dural nebo pozinkovaný plech. Napomáhají ke zvýšení přirozeného tahu, který je dán rozdílem měrných hmotností venkovního a vnitřního vzduchu a také výškou ventilační šachty. Vztlak působí v období, kdy teplota venkovního vzduchu je nižší než teplota vzduchu vnitřního. Použitím ventilační turbíny dochází vlivem působení větru k odsávání vzduchu z ventilačních šachet i při vyrovnaných teplotách, a tak díky této vlastnosti dochází dlouhodobě k rovnoměrnému odvětrávání nečistot z domu.

 

Ventilační turbíny pro odvětrávání domu, fotka

 

Rotující hlavice napomáhá nejen ke zvýšování přirozeného tahu, ale také zamezuje zpětnému tahu v šachtě, a to i při menších rychlostech větru. Vlastní rotací tak zabraňuje vniknutí hmyzu a ptactva do šachet. Ventilační turbína se napojuje na stávající odvětrávací systém, jinými slovy nedochází k žádnému závažnému zásahu do systému. Ventilační turbínu lze namontovat jak na plochou, tak i na šikmou střechu. Pokud se týká samotné údržby, tak většina moderních typů ventilačních turbín ji díky kuličkovým ložiskům s pevnou ocelovou klecí v trvalé mazací náplni téměř nepotřebují. Pevná kovová schránka, ve které je celý mechanismus ukrytý, zajišťuje nehlučný a plynulý chod přístroje. S instalací ventilační turbíny je konec nepříjemnému dýchání v interiéru.

 

Ventilační turbíny pro odvětrávání domu, fotka

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Ventilační turbíny pro odvětrávání domu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo