Akumulační nerezové nádrže na ohřev vody a vytápění

4.4.2011 | Jana Henychová | Klimatizace a vytápění | Komentářů 0 |

Pokud stavíte nový dům nebo provádíte rekonstrukci toho starého a potřebujete přístroj, který vám bude ohřívat vodu a zároveň vytápět, pak vám můžeme doporučit akumulační nerezové nádrže. Sběrné těleso, ve kterém se po delší dobu hromadí teplo, se postará jak o teplou vodu, tak o vytápění.

Akumulační nerezové nádrže na ohřev vody a vytápění - foto, Hyperbydleni.cz

 

Tyto speciálně vyprojektované akumulační nerezové nádrže jsou určeny k akumulaci průtočného ohřevu. Zařízení je možné instalovat do systému ústředního vytápění, solárního systému, výměníkových stanic či do systému s ohřevem tepelného čerpadla, další možností zapojení do provozu je pomocí deskových výměníků. Tyto nádrže jsou vyrobeny z vysoce kvalitního nerezového materiálu. Akumulační nerezové nádrže jsou vhodné pro různé druhy budov jako jsou rodinné domy, byty, průmyslové a zemědělské objekty, penziony, slouží k akumulaci přebytečného tepla od jeho zdroje. Těleso zahrnuje v sobě akumulační zásobníky a ohříváky vody s vnitřním speciálním antikorozním emailem pro průtočný ohřev. Tato součást slouží k akumulaci pitné vody, teplé užitkové vody nebo chladicího média. Zásobníky na vodu mohou v konečné upevněné podobě stát nebo ležet.

 

Akumulační nerezové nádrže na ohřev vody a vytápění, fotka

 

Samotná vyroba zásobníků do tělesa se realizuje na zákazku dle konkrétních požadavků každého zákazníka. Do každého ze zásobníku je tak možnost instalace nerezových trubkových výměníků, které se pak při provozu používají například pro solár, kotel na tuhá paliva, plynový kotel, tepelná čerpadla nebo na tvorbu páry. Dalším přijatelným řešením je, že se mohou do tělesa instalovat topné patrony. Vnitřní povrchová úprava může být u některých typů těles kromě běžného nerezového povrchu pro ochranu zajištěna speciálním antikorozním nátěrem.

 

Akumulační nerezové nádrže na ohřev vody a vytápění, fotka

 

Izolace se vybírá podle velikosti nádrže. Může být buďto v podobě spárovací silikonové pěny nebo z tvrdšího materiálu jako je například PVC. Akumulační zásobník je určen pro akumulaci topného media a průtočný ohřev. Toto centrální zařízení celého systému je možno napojit buďto na kotel pro tuhá paliva‚ případně na plynový kotel nebo také i na tepelná čerpadla. Ve vrchní části zásobníku se nachází nerezový trubkový výměník ze zvláštně vylisovaných vlnitých trubek, který slouží k průtočnému ohřevu teplé užitkové vody. Nerezový trubkový výměník svou konstrukcí a provedením vyniká vysokým přenosem tepla a velkou teplosměnnou plochou. Tento typ akumulačních zásobníků vychází ze základní technické specifikace. Tyto zásobníky je možno upravovat dle přání zákazníka, tzn. možnost úpravy orientace nebo přidání nátrubků dle požadavků zákazníka. Dále je zde možnost úpravy průměru a výšky nádrží dle požadavků.

 

Akumulační nerezové nádrže na ohřev vody a vytápění, fotka

 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Akumulační nerezové nádrže na ohřev vody a vytápění zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo