Holandské krby na biolíh

21.2.2011 | Jana Henychová | Klimatizace a vytápění | Komentářů 0 |

Je mnoho způsobů, jak se postarat o vytápění rodinného domu. Při volbě toho správného topení je třeba nejprve uvážit, zda-li si ho budeme pořizovat čistě k vytápění nebo částečně i k okrasnému účelu.

Holandské krby na biolíh - foto, Hyperbydleni.cz

 

Budeme-li chtít v obývacím pokoji našeho nově postaveného domu nějaký speciální okrasný doplněk, který zároveň šetří energii, pak vám můžeme jako jedno z řešení doporučit zakoupit si některý z moderních typů biokrbů. Jedním ze současných světových trendů jsou holandské krby, u kterých se jako palivo k topení používá biolíh. Tato látka představuje tzv. zelené palivo z udržitelných přírodních zdrojů. Narozdíl od topných zařízení na fosilní paliva a dřevo se dá tento krb charakterizovat jako zařízení šetrné k životnímu prostředí.

 

Holandské krby na biolíh, fotka

 

Moderní vzhled dodá interiéru vždy něco navíc a ani krby v tomto ohledu nejsou výjimkou. Řada z nich je vyráběna v moderním skleněném designu, který se může stát pro vaše obydlí skutečnou ozdobou. Jejich jedinečnou výhodou je, že jsou mobilní a tím pádem je můžeme umístit téměř kdekoliv se nám to hodí. Toto řešení poskytuje i mnohé další výhody, například to, že není nutné složitě a zdlouhavě řešit připojení ke komínu a únik škodlivých emisí. Stejně tak si většina z nás nemusí dělat starosti s vyměřováním prostoru a přizpůsobovat kamna vhodnému místu.

 

Holandské krby na biolíh, fotka

 

Další důležitou informací o krbu je jeho správná udržba, se kterou je nutno se seznámit. Udržování kamen na biolíh je mnohem snadnější, protože se během hořícího procesu nevytvoří žádné saze, které by zamazaly stěny a skla. Stejně tak se nenahromadí žádné ohořelé zbytky paliva, kdy byste museli krb složitě vyklízet a čistit. Další hygienickou předností, zejména pro alergiky, je, že topný proces nedoprovází žádný nepříjemný zápach z kouře. Během spalování vzniká pouze neškodlivá pára, a tak mohou po ukončení topného procesu zůstat stále skla čistá. Pro estetiku je stačí pouze udržovat, aby se leskla. Biopalivo je biologicky odbouratelné, vyrobené z trvale udržitelných přírodních zdrojů. Během spalování vzniká pouze vodní pára a oxid uhličitý. Hořením tak nevznikají žádné škodlivé látky, saze nebo kouř. Bioetanol je vyráběn fermentací rostlin nebo jejich částí a následně je denaturován. Díky vytápění bez komínu vám značná část tepla neunikne, ale zůstane v místnosti, a tak můžete za vytápění i něco ušetřit.

 

Holandské krby na biolíh, fotka

 

Doba hoření závisí na nastavení intenzity plamene a proudění vzduchu v místnosti. Jeden litr bioalkoholu vám vystačí na několik hoření. To představuje téměř minimální náklady na provoz krbu, který vám bude hořet živým plamenem v zaskleném úzkém prostoru. Většina holandských krbů je vybavena s několika bezpečnostními prvky, jako je například nádržka zachytávající biolíh v případě jeho přelití nebo rozlití během nalévání. Další z mnoha důležitých bezpečnostních detailů je konzole pro závěsné modely, která je speciálně konstruována tak, aby zamezila šíření tepla z krbu do zdi a byla tak maximálně zvýšena bezpečnost proti požáru.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Holandské krby na biolíh zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo