Holandské krby na biolíh

21.2.2011 | Jana Henychová | Klimatizace a vytápění | Komentářů 0 |

Je mnoho způsobů, jak se postarat o vytápění rodinného domu. Při volbě toho správného topení je třeba nejprve uvážit, zda-li si ho budeme pořizovat čistě k vytápění nebo částečně i k okrasnému účelu.

Holandské krby na biolíh - foto, Hyperbydleni.cz

 

Budeme-li chtít v obývacím pokoji našeho nově postaveného domu nějaký speciální okrasný doplněk, který zároveň šetří energii, pak vám můžeme jako jedno z řešení doporučit zakoupit si některý z moderních typů biokrbů. Jedním ze současných světových trendů jsou holandské krby, u kterých se jako palivo k topení používá biolíh. Tato látka představuje tzv. zelené palivo z udržitelných přírodních zdrojů. Narozdíl od topných zařízení na fosilní paliva a dřevo se dá tento krb charakterizovat jako zařízení šetrné k životnímu prostředí.

 

Holandské krby na biolíh, fotka

 

Moderní vzhled dodá interiéru vždy něco navíc a ani krby v tomto ohledu nejsou výjimkou. Řada z nich je vyráběna v moderním skleněném designu, který se může stát pro vaše obydlí skutečnou ozdobou. Jejich jedinečnou výhodou je, že jsou mobilní a tím pádem je můžeme umístit téměř kdekoliv se nám to hodí. Toto řešení poskytuje i mnohé další výhody, například to, že není nutné složitě a zdlouhavě řešit připojení ke komínu a únik škodlivých emisí. Stejně tak si většina z nás nemusí dělat starosti s vyměřováním prostoru a přizpůsobovat kamna vhodnému místu.

 

Holandské krby na biolíh, fotka

 

Další důležitou informací o krbu je jeho správná udržba, se kterou je nutno se seznámit. Udržování kamen na biolíh je mnohem snadnější, protože se během hořícího procesu nevytvoří žádné saze, které by zamazaly stěny a skla. Stejně tak se nenahromadí žádné ohořelé zbytky paliva, kdy byste museli krb složitě vyklízet a čistit. Další hygienickou předností, zejména pro alergiky, je, že topný proces nedoprovází žádný nepříjemný zápach z kouře. Během spalování vzniká pouze neškodlivá pára, a tak mohou po ukončení topného procesu zůstat stále skla čistá. Pro estetiku je stačí pouze udržovat, aby se leskla. Biopalivo je biologicky odbouratelné, vyrobené z trvale udržitelných přírodních zdrojů. Během spalování vzniká pouze vodní pára a oxid uhličitý. Hořením tak nevznikají žádné škodlivé látky, saze nebo kouř. Bioetanol je vyráběn fermentací rostlin nebo jejich částí a následně je denaturován. Díky vytápění bez komínu vám značná část tepla neunikne, ale zůstane v místnosti, a tak můžete za vytápění i něco ušetřit.

 

Holandské krby na biolíh, fotka

 

Doba hoření závisí na nastavení intenzity plamene a proudění vzduchu v místnosti. Jeden litr bioalkoholu vám vystačí na několik hoření. To představuje téměř minimální náklady na provoz krbu, který vám bude hořet živým plamenem v zaskleném úzkém prostoru. Většina holandských krbů je vybavena s několika bezpečnostními prvky, jako je například nádržka zachytávající biolíh v případě jeho přelití nebo rozlití během nalévání. Další z mnoha důležitých bezpečnostních detailů je konzole pro závěsné modely, která je speciálně konstruována tak, aby zamezila šíření tepla z krbu do zdi a byla tak maximálně zvýšena bezpečnost proti požáru.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Holandské krby na biolíh zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo