Efektivní vytápění podlahovými konvektory

7.2.2011 | Jana Henychová | Klimatizace a vytápění | Komentářů 0 |

Jedním z praktických a zároveň moderních řešení při rekonstrukcích podlah v rodinných domech je montáž speciálního podlahového topení. Podlouhlé topné těleso bývá zabudované v zemi na okrajích místností a je zakryté mřížkou. Nazýváme jej podlahovými konvektory. Zejména v zimních měsících vám pak ušetří mnoho starostí.

Efektivní vytápění podlahovými konvektory - foto, Hyperbydleni.cz

 

V posledních letech můžeme zaznamenat masivní nástup moderních podlahových krytin. Do domu si tak můžete vybírat z řady laminátových, dřevěných i bambusových plovoucích podlah a samozřejmě také nespočetné množství různých druhů dlažeb. Tyto podlahy si získaly značnou oblibu díky snadné údržbě na rozdíl od koberců. Ale také díky vysoké estetické hodnotě dlouhodobé životnosti a dalším nesporným výhodám. První takové podlahy vznikly ve Skandinávii a postupně se rozšířily prakticky do celého světa.

 

Efektivní vytápění podlahovými konvektory, fotka

 

Jednou z mála nevýhod podlah ve vilách, rodinných domcích a přízemních bytech je jejich poměrně studený povrch při dotyku s nohami. Tento problém lze vyřešit instalací topného prvku pod povrch podlahy. Topné podlahy jsou ve vyspělých zemích hodně rozšířené a postupně se začínají dostávat do více domácností. Zejména v zemích, kde dlouhodobě dochází k nárůstu cen plynu, pak elektricky vytápěné objekty v drtivé většině převažují. Jedním z nejdůležitějších parametrů, který je sledován i přímo samotnými výrobci laminátových a dřevěných podlah, je instalovaný výkon vytápění na 1 metr čtvereční.

 

Efektivní vytápění podlahovými konvektory, fotka

 

Můžete si tak vybrat z laminátových, dřevěných a bambusových plovoucích podlah, tak i dlažby se specializovanými systémy vytápění, které vám zaručí pocit tepla po celou zimu. Kromě výše uvedeného má i mnoho dalších výhod, jako je například jednoduchá údržba. Topné těleso se skládá z mnoha tenkých plechových částí v řadě, které je umístěné ve schránce ze silných plastových stěn. Při uklízení stačí pouze odkrýt mřížku, nasadit na vysavač dlouhý úzký nástavec, vyluxovat nepořádek a poté setřít vlhkým hadrem, zatímco velké a těžké radiátory musíme složitě omývat.

 

Efektivní vytápění podlahovými konvektory, fotka

 

Jestliže je nám teplo na nohy, pak je nám teplo po celém těle. Tohoto principu využívá podlahové vytápění. Pokud je podlaha dostatečně vyhřátá, máme pocit tepla a útulnosti, přestože samotná teplota vzduchu v místnosti není tak vysoká. Spotřebujeme tak mnohem méně energie, než při vytápění s klasickými radiátory a hlavní zdroj tepla místnosti tak může být dostatečně zajištěn.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Efektivní vytápění podlahovými konvektory zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo