Tepelná čerpadla a solární systémy

2.11.2010 | Jana Henychová | Klimatizace a vytápění | Komentářů 0 |

Pokud se zrovna chystáte nastěhovat do nového rodinného domku, budete jistě jako jednu z priorit řešit otázku teplé vody. Existuje mnoho možností, jak zajistit vytápění vašeho domu nebo bytu. Jen některá řešení však umožňují dlouhodobě levný ale zároveň efektivní provoz. Proto vám nabízíme velmi úsporné ale také ekologické řešení v podobě tepelného čerpadla s domácí tepelnou centrálou. Jedno zařízení se vám postará o ohřívání vody i o vytápění místností.

Tepelná čerpadla a solární systémy - foto, Hyperbydleni.cz

 

Jedná se o komplexní systém, který je navržen pro efektivní využití tepelného čerpadla. Tepelná centrála v sobě ukrývá vše, co má taková domácí kotelna obsahovat. Její kompaktní řešení vyniká malými tepelnými ztrátami a zabírá v domě minimální prostor. Byla navržena pro maximální využití tepla dodaného tepelným čerpadlem a také pro jeho optimální provoz, který vám má posloužit. Prostřednictvím zabudovaného regulátoru s displejem a ovládáním tak vytápí celý dům a zároveň zajišťuje ohřev vody pro domácnost a to vše v jednom zařízení.

 

Tepelná čerpadla a solární systémy, fotka

 

Pro přesnou regulaci čerpadlo využívá venkovní i vnitřní čidlo a komunikaci s tepelným čerpadlem, čímž optimalizuje jeho chod. V případě potřeby spíná elektrická topná tělesa po malých etapách. Tak bude zajištěno vytápění vašeho domu bez zbytečného plýtvání energií, a proto se díky této vynalezené technologii taková čerpadla stávají velice úspornými. Zároveň tepelné čerpadlo nabízí možnost připojit teplovodní kamna nebo krbovou vložku. K čerpadlu se mohou připojit i tzv. sluneční kolektory – ty tvoří vakuová trubice, která absorbuje sluneční záření a přeměňuje ho na tepelnou energii. Následně přenáší tepelnou energii do topné trubice a ta vede teplo do pracovního media. Cirkulaci pracovního media zabezpečuje čerpadlo a tím se teplo přenáší přes měděný výměník do vody v zásobníku. Tato technologie je rovněž velice úsporná, navíc se využívá přírodního zdroje a zároveň je šetrná vůči životnímu prostředí. Energie, která je získaná slunečními kolektory, se v letním období využívá k ohřívání vody a v průběhu topné sezóny se s ní zase v domě přitápí.

 

Tepelná čerpadla a solární systémy, fotka

 

Vysokou účinnost a nízké tepelné ztráty při přenosu tepelné energie zajišťuje selektivní nástřik trubic pro snadné proniknutí a následné zadržení slunečního záření. Každá topná trubice se nachází uvnitř skleněné vakuové trubice, ta je olemována hliníkovým žebrem pro přenos tepla a je spojena s hlavní měděnou topnou trubicí, která má funkci sběrníku. Součástí vybavení regulátoru jsou i snímače proudu hlavního jističe domu, díky kterým se dle dle potřeby dokáže snížit odběr elektrické energie pro vytápění. Díky tomu regulátor zabrání vypadnutí hlavního jističe, tudíž se nemusíte obávat výpadků proudu při zapojení více elektrických spotřebičů. A tak si můžete bez problému umýt nádobí v myčce, současně při tom luxovat a ještě si postavit vodu na kávu v rychlovarné konvici, a nemusíte mít přitom obavy z  nutnosti nahazování pojistek.

 

Tepelná čerpadla a solární systémy, fotka

 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Tepelná čerpadla a solární systémy zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo