Kotle jako energeticky úsporné a ekologické vytápění

14.10.2010 | Jana Henychová | Klimatizace a vytápění | Komentářů 0 |

Zimní období se pomalu blíží. S ním přicházejí nízké teploty a řada z vás, kteří bydlíte v rodinných domcích nebo jezdíte o víkendech na chalupu, se začíná postupně připravovat na vytápění.

Kotle jako energeticky úsporné a ekologické vytápění - foto, Hyperbydleni.cz

 

Pokud se vám v posledních letech zdá, že sezónu od sezóny za vytápění vynakládáte stále větší finanční položky a přitom se ani pořádně neohřejete, tak vám nabízíme jedinečné řešení v podobě kotle se specificky vyrobeným hořákem na spalování rostlinných pelet.

Samotné spalování probíhá ve válcové vrtané komoře, která je přes navrtané otvory neustále provzdušňována ventilátorem, a tak je v dostatečné míře a efektivně zajištěn průběžný přísun vzduchu, který je pro hoření nezbytný. Tímto způsobem dosahujeme nejen vysoké teploty, ale i efektivní účinnosti hoření a prakticky se tak nevytvářejí žádné škodlivé emise. Tím se takový druh kotle stává budoucností pro řešení řady ekologických problémů, které jsou v moderní společnosti denně diskutovaným tématem.

 

Kotle jako energeticky úsporné a ekologické vytápění, fotka

 

Palivo do hořáku dostanete pomocí automatického dopravníku. K samotnému zapálení paliva dojde automaticky na pokyn uvnitř zabudované zapalovací jednotky. Celý systém je navržen tak, aby vyžadoval minimální obsluhu, a proto se svým ovládáním stává dostupný i pro méně technicky nadané. Kotel postupně dodává teplo do potřebných míst. Během spalovacího procesu padá popel sám z hořáku do připraveného popelníku. Po vyhoření ho stačí pouze jednou za tři dny až týden vynést, a tak vám nemusí dělat zbytečně starosti častý a objemný odpad.

Výhoda takového druhu kotle je i z pohledu používaného paliva, protože rostlinné pelety jsou mnohem levnější než dřevěné. Při takové volbě je nutné vzít v úvahu, že rostlinné pelety při spalování vytvářejí větší množství tvrdého popela než klasické pelety bílé, a proto takové palivo není možné spalovat v každém zařízení. V České republice pelety vyrábí mnoho výrobců, takže si řada z vás jistě vhodného vybere. Kotel vám dokáže jako palivo pojmout a spálit i pelety dřevěné a kůrové. Máte-li blízko k polním plodinám a náhodou máte k dispozici přebytečné množství obilí, kukuřice nebo máku, jistě vás potěší, že i tyto materiály dokáže kotel také spálit.

 

Kotle jako energeticky úsporné a ekologické vytápění, fotka

 

Tyto speciální druhy vytápěcích kotlů naleznou jistě vhodné využití jak v běžných obytných domech pro vlastní potřebu, tak i ve výrobních dílnách a provozovnách, kde se potřebují zaměstnanci ohřát nebo kde je teplo zapotřebí k samotné pracovní činnosti. Určitě se vám může také tento kotel hodit, jestliže jste náhodou majitelé nějakého zimního rekreačního zařízení, potřebujete ušetřit peníze za jiné drahé palivo a zároveň chcete Vašim hostům dopřát teplý a příjemný pobyt.

S novým kotlem a velkou zásobou rostlinných pelet si tak můžete užít příjemnou zimní sezónu a hned na jaře si můžete spočítat výdaje, kolik jste oproti minulé zimě ušetřili.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Kotle jako energeticky úsporné a ekologické vytápění zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Pasivní dům může vzniknout i vhodnou rekonstrukcí, Hyperbydleni.cz

Pasivní dům může vznik...

30.01.2018

Díky chytré rekonstrukci rodinného domu mohou...

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo