Vybíráme nový stůl

12.2.2008 | Redakce Hyperbydlení.cz | Doplňky pro domácnost | Komentářů 0 |

Dnes se podíváme, na co by jste se měli zaměřit když kupujete nový stůl a jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých typů. Každá domácnost potřebuje stůl a pokud pracujete doma, může se z něho stát váš nejpoužívanější nábytek.

Vybíráme nový stůl - foto, Hyperbydleni.cz

Dnes se podíváme, na co by jste se měli zaměřit když kupujete nový stůl a jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých typů. Každá domácnost potřebuje stůl a pokud pracujete doma, může se z něho stát váš nejpoužívanější nábytek.

Cena

Váš rozpočet určí, z jakého materiálu váš nový stůl bude. Pokud nechcete za stůl utratit hodně, nejlepší volbou bude pravděpodobně plastový stůl. Je velice levný a je velmi jednoduchý na údržbu. Pokud chcete pořádný stůl, budete si muset připlatit. Za větší peníze si můžete pořídit například dřevěný nebo skleněný stůl. Pokud chcete utratit skutečně hodně, můžete si pořídit stůl s nastavitelnou výškou.

Ergonomie

Pokud stůl používáte často, je velmi důležité, aby měl správnou ergonomii. Hlavně pokud ho používáte k práci. Výšku stolu by jste měli přizpůsobit výšce vašich židlí. Proto je ideální výškově nastavitelný stůl. Je taky důležité, aby se pod stolem citily dobře vaše nohy. Vaše nohy by měli pod stolem svírat úhel 90 stupňů.

Osvětlení

Při výběru stolu si musíte taky uvědomit, jak máte osvětlenou místnost. Světlo by jste měli mít přímo nad hlavou a poblíž stolu by měla být taky zásuvka. Pokud nemáte světlo přímo nad hlavou, je dobré umístit na stůl lampu. Pokud stůl budete používat taky k práci, je dobré nechat na něj nainstalovat průchod pro kabely, aby byla pracovní deska hezky uspořádaná.

Vybíráme nový stůl - foto, Hyperbydleni.cz

Velikost

Velikost stolu závisí samozřejmě hlavně na velikosti místnosti, kde se stůl bude nacházet. Je dobré si místnost změřit, vzít si míry s sebou do obchodu a poradit se s profesionálem. Pokud hodláte na stůl umístit počítač, budete potřebovat dostatek místa na monitor a klávesnici. Pokud namáte dostatek místa v místnosti, dají se koupit stoly, které mají úschovný prostor pro klávesnici, když ji zrovna nepoužíváte.

Účel stolu

Jedna z důležitých věcí při koupi stolu je, na co ho budete používat. Jestli ho budete používat jednou za měsíc pro nějaké papírování, do kvality stolu mnoho investovat nemusíte. Pokud pracujete doma a používáte stůl každý den, měli by jste se zaměřit hlavně na ergonomii a výškovou nastavitelnost.

Vybíráme nový stůl - foto, Hyperbydleni.cz

Materiály

 

  • Dřevo - Na trhu najdete hromadu variací dřeva a je jen na vás, jakou si vyberete. Mezi nejpoužívanější typy patří překližka, smrk, blahovičník a mahagon.
  • Laminát - Laminátové stoly jsou vyrobeny z překližky a ta je pokryta syntetickým materiálem. Můžete si vybrat z bezpočtu vzorů a možností.
  • Sklo - Sklo se většinou používá pouze na horní desku, která se pokládá na dřevěný, kovový nebo hliníkový rám.
  • Plast - Jedná se o nejlevnější volbu. Nebývají ale tak kvalitní jako stoly z ostatních materiálů.
    Vybíráme nový stůl - foto, Hyperbydleni.cz


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 9

Diskuze

Článek Vybíráme nový stůl zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo