Design ložnice může mít terapeutické účinky! Přizpůsobte si jej proto zcela své osobnosti!

24.4.2018 | redakce | Doplňky pro domácnost | Komentářů 0 |

Prostředí ložnice by mělo vyzařovat klid, pohodu i radost ze života. V této místnosti bychom se měli cítit maximálně uvolněně i v bezpečí a starosti každodenního života zanechat přede dveřmi tohoto prostoru. Samotný vzhled ložnice tak může mít terapeutické a meditativní účinky – dokáže nás utěšit i povzbudit. Očistnou moc ložnice pocítíte, pokud si správně zvolíte její styl, který bude nejlépe harmonizovat s vaší osobností i duší. Zde je přehled stylů s nejsilnějším působením:

Design ložnice může mít terapeutické účinky! Přizpůsobte si jej proto zcela své osobnosti! - foto, Hyperbydleni.cz
Venkovský
 
Pokud vám současný svět připadá příliš chaotický, složitý a drsný, zakotvěte ve venkovském stylu, který do vaše života opět vnese klid a bezstarostnost. Svou ložnici vybavte množstvím přírodních textilií v neutrálních a jemných pastelových odstínech a s velmi výraznou a zajímavou texturou. Vizuálně atraktivním kontrastem k této měkkosti se stane jednoduchý nábytek ze dřeva v přírodních tónech a v rustikálním stylu. Venkovský styl často volí lidé, kteří chtějí pocítit hýčkání a rozmazlování – i z tohoto důvodu zapomeňte na tvrdé podlahy a dejte přednost kobercům s vysokým vlasem v kombinaci s hustými tkanými koberečky.
 
 
Královský
 
Královskému stylu holdují buď ti, kteří jsou zvyklí na luxus a bohatství, nebo naopak ti, kteří v některé oblasti svého života strádají a chtějí se alespoň ve své ložnici cítit přímo královsky. Pocit hojnosti a moci do vaše života vnese ložnice vedena v nádherných barvách inspirovaných drahokamy, jako je rubín, smaragd, safír či topaz. Ty nejkrásněji vyniknou na luxusních textiliích, jako samet či hedvábí.
 
 
Skandinávský
 
Není divu, proč Steve Jobs nosil stále to stejné oblečení – na svůj šatník se nemusel vůbec soustředit a tak ušetřenou energii i čas mohl investovat do mnohem důležitějších věcí. Pokud jste zavaleni náročnou prací a nevíte, kde vám hlava stojí, zařiďte si ložnici ve skandinávském duchu, který sází zejména na jednoduchost. Kombinace přírodního dřeva, chladivých modrých, šedých a bílých odstínů spolu s přírodními textiliemi a jen minimem dekorací vytvoří útočiště, kde si budete moci skutečně oddechnout.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Design ložnice může mít terapeutické účinky! Přizpůsobte si jej proto zcela své osobnosti! zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo