Jeden pokoj, více funkcí? Skvělé nápady, jak prostor atraktivně rozdělit! I.

22.2.2018 | Mgr. Monika Kovačková | Doplňky pro domácnost | Komentářů 0 |

Mnozí z nás se potýkají s tím, že do jednoho pokoje musí začlenit více funkčních zón. V praxi to pak vypadá tak, že se v obývacích pokojích vyskytují jídelny a do ložnicí je včleněn pracovní nebo studijní kout. Ještě problematičtější situace nastává v garsonkách nebo v open space prostorech, kde jedna jediná místnost musí být funkčně zařízená pro všechny naše činnosti. Výsledkem této skutečnosti jsou pak pokoje, které pod tíhou mixu různých zón, vypadají chaoticky a přeplněně.

Jeden pokoj, více funkcí? Skvělé nápady, jak prostor atraktivně rozdělit! I. - foto, Hyperbydleni.cz
Skvělým řešením tohoto problému se mohou stát prvky dělící prostor, který svou praktickou funkci splní dokonale a navíc se stanou příjemnou a svěží dekorací.
 
 
Otevřené policové regály
 
V českých domácnostech se potřeba rozdělit místnost většinou řeší umístněním vysokého kusu nábytku, nejčastěji skříně, do prostoru. Toto řešení však nepatří k nejšťastnějším, neboť takovýto typ nábytku místnost zbytečně velmi zatíží a navíc kvůli nepropustnosti světla i z tmaví. Mnohem lepší variantou se tak stávají otevřené policové regály, které nabízejí odlehčený design a navíc zajišťují propustnost světla.
 
 
Takové regály vypadají výborně v roli knihoven. Sluší jim i nejrůznější dekorace od živých rostlin až po amulety z dovolených. S dekorací to však nepřehánějte, ale naopak dbejte o zachování jejich lehkosti.
 
 
Závěsné prvky
 
Více funkčních zón v prostoru můžete snadno oddělit neprůhledným závěsem, což je jedno z nejrychlejších a nejlevnějších řešení, které velmi dobře funguje. Jeho výhodou je mimo jiné i skutečnost, že máte k dipozici nespočet designů závěsů, a tak si snadno vyberete přesně ten, který doladí styl i atmosféru vašeho interiéru.
 
 
Textil však není jediný materiál, který můžete do prostoru zavěsit. Koupit si můžete i speciální závěsné dělící prvky, které v prostoru vypadají velmi svěže a odlehčeně. Tyto doplňky jsou vyráběny v nejrůznějších designech a z rozmanitých materiálů. Největší popularitě se těší kovové modely nebo modely se zrcadlovým povrchem, které mají schopnost opticky zvětšovat prostory. Nejvíce jim to pak sluší ve spojení s originálními geometrickými tvary.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Jeden pokoj, více funkcí? Skvělé nápady, jak prostor atraktivně rozdělit! I. zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo