Praktický pomocník pro milovníky kávy

17.5.2012 | Monika Kovačková | Doplňky pro domácnost | Komentářů 0 |

Kávu si díky její nezaměnitelné vůni, aromatické chuti a povzbuzujícím účinkům na organismus zamilovaly miliony lidí po celém světě. K přípravě kávy se používají plody nejrůznějších druhů kávovníku; nejvýraznější zastoupení má káva arabica, která je k dostání v širokém spektru delikátních chutí a vůní. Rozličné úpravy a podoby kávy umožňují, aby tento lahodný nápoj uspokojil nejrůznorodější touhy vašich chuťových pohárků. Abyste si požitek z kávy maximálně vychutnali, je třeba nejen používat kávu z kvalitních zrn, ale také dodržovat správný postup přípravy. Přístrojů k přípravě kávy je opravdu nepřeberné množství – jednou z nejlepších voleb jsou kapslové kávovary.

Praktický pomocník pro milovníky kávy - foto, Hyperbydleni.cz

Jak pojmenování tohoto typu kávovarů napovídá, ukrývá se mletá káva v kapslích, které jsou pro výslednou chuť i vůni nápoje velkým přínosem. Jelikož kvalitu kávy do velké míry ovlivňuje i způsob skladování, není divu, že běžně uchovaná káva po čase vyčpí a ztrácí svoje nezaměnitelné aroma. Kapsle s kávou jsou však baleny v ochranné atmosféře, a proto je z nich připravený nápoj úžasně silný, voňavý a čerstvý.


Praktický pomocník pro milovníky kávy, fotka

 

Jedna kapsle obsahuje 7g kávy, což je naprosto ideální množství pro jednu porci. Sílu a chuť nápoje v tomto případě nelze upravovat množstvím přidaného prášku, ale množstvím vody, tedy velikostí nápoje, a nastavením doby a teploty spaření. Pochutnat si na profesionálně připravené kávě není finančně příliš nákladné (alespoň ve srovnání s cenami kávy v kavárnách a restauracích)- jedna kapsle, tedy jeden šálek kávy, vás přijde přibližně na 10 korun. I cena samotného kávovaru je přijatelná – tyto přístroje pořídíte již od dvou tisíc korun, avšak platí, že čím vyšší cena, tím vyšší kvalita i počet nadstandardních funkcí, programů a nastavení.
 

Praktický pomocník pro milovníky kávy, fotka

 

Při výběru se nerozhodujte pouze podle ceny kávovarů a nákladů na jejich provoz, tedy podle ceny kapslí. Neméně důležitá je i celková funkčnost systému a kvalita příslušenství. Kvalitní espresso vám připraví každý dobrý kávovar, avšak pokud si chcete do sytosti užívat i takové pochoutky, jako je Espresso Lungo, Caffé Latte, Caffé Crema, Latte Macchiato, Caffé Frape, cappuccino či čokoláda, poohlídněte se po přístrojích s širší nabídkou funkcí. Lepší kávovary mají i parní trysku, která umožňuje vytvořit nadýchanou mléčnou pěnu, která je pro pravé cappuccino či Caffé Latte nepostradatelná.
 

Praktický pomocník pro milovníky kávy, fotka

 

Kapslové kávovary jsou ideální nejen pro milovníky chutných kávových nápojů, ale také pro všechny, kteří upřednostňují snadnou práci. Mnohé kávovary nabízejí funkci časovače, díky které si můžete nastavit přípravu na konkrétní hodinu, a tak vás z postele může lákat vůně již přichystané kávy. Přístroje také mají funkci automatického proplachování, takže i při častém používání vyžadují jen minimální péči.
 

Praktický pomocník pro milovníky kávy, fotka

 

S kapslovým kávovarem si budete moci užívat nejrozmanitějších podob jednoho z nejoblíbenějších nápojů světa den co den.
 

Praktický pomocník pro milovníky kávy, fotkaDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Praktický pomocník pro milovníky kávy zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo