Přírodní čistota

27.1.2012 | Monika Kovačková | Doplňky pro domácnost | Komentářů 1 |

Aby váš byt zářil a voněl čistotou, nemusíte se hned vypravit do drogérie pro velké množsví chemických čističů, saponátů, jarů a osvěžovačů vzduchu. Obraťte se na přírodu a využíjte jejích zdrojů a váš byt bude nejen čistý, ale i zdravý.

Přírodní čistota - foto, Hyperbydleni.cz

Snažte se ve své domácnosti chemické čistící prostředky snížit na minimum a vyzkoušejte čistění pomocí přírodních produktů, které mají v této oblasti daleko větší záběr a rozsah použití než jejich umělí kolegové.

Citrón

Citrón obsahující kyselinu citrónovou je dokonalým desinfekčním prostředkem, neboť spolehlivě hubí většinu bakterií. Lázeň teplé vody s dostatečným množstvím citronové šťávy skvěle vybělí vaše zašlé stříbro. I kovové povrchy pomocí citronové šťávy zbavíte nevzhledných skvrn. A smícháte-li šťávu z citrónu s kapkou olivového oleje, dostanete stoprocentně přírodní a účinné leštidlo na dřevěný nábytek, které všechny místnosti zároveň provoní svěží vůní.

 

Přírodní čistota, fotka

 

Sůl

Díky své krystalické struktuře nahradí sůl všechny čistící prášky a písky. Pokud potřebujete něco šetrně oškrábat, volte jedině ji. K čistění je ideální směs soli a citrónové šťávy: sůl odstraní z povrchu nežádoucí nečistoty a citrón povrch vybělí a prozáří. Po úklidu nezapoměňte sůl z vyčistěných předmětů pořádně opláchnout.

 

Přírodní čistota, fotka

 

Ocet

Ocet je díky obsahu kyseliny octové silnou desinfekcí, kterou můžete použít opravdu univerzálně – do kuchyně, koupelny i na toaletu. Nenechte se zaskočit pronikavou vůní octa - ocet naopak nežádoucí pachy skvěle pohltí, proto je ve směsi s vodou dokonalým čističem vnitřku lednice a mrazáku.

 

Přírodní čistota, fotka

 

Soda

Soda je obdobně jako sůl skvělá na různé oškrabavání a drhnutí. Zkuste ji použít například na špinavý sporák, vnitřek trouby či připečené hrnce. Soda je šetrným čističem, který neutralizuje pachy.

Coca-cola

Coca-cola má nejen výbornou chuť, ale také výborné čistící vlastnosti. Nezalekněte se černého zbarvení nápoje a pusťte se s ní do úklidu. Cola účinně působí na rez, krásně myje skla oken a viditelně bělí zčernalé stříbro.

Domácí osvěžovače vzduchu

Aby vás váš domov při příchodu přivítal příjemnou vůni, nemusíte používat bytové parfémy či chemické osvěžovače vzduchu, které ne každému vyhovují. Připravte si domácí osvěžovač z půl litru vody, lžíce citrónové šťávy a lžičky sody. Všechny ingredience smíchejte a nechte vyšumět. Poté směs opět zamíchejte a přelejte do lahviček s rozprašovačem. Do vzduchu můžete tuto svěží tekutinu stříknout dvakrát třikrát denně, čímž vzduch nejen provoníte, ale zbavíte ho i různých pachů. K tomuto účelu vám poslouží i čerstvé či sušené bylinky.

 

Přírodní čistota, fotka

 

Využítí přírodních prostředků při úklidu bude přínosem nejen pro vaši peněženku, ale také pro vaše zdraví a přírodní prostředí.

Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

čtenářka: Vyleštila jsem nábytek podle...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo