Vyrobte si skleněný svícen

20.12.2011 | (hh) | Doplňky pro domácnost | Komentářů 0 |

V rámci přípravy vánočních svátků se mnoho rodin rádo realizuje ve vytváření originálních výzdob. Vánočních ozdob a dekorativních předmětů seženete v hotové podobě celou řadu, avšak pokud si nějaké dílo vytvoříte vy sami, budete z něho mít jistě větší radost.

Vyrobte si skleněný svícen - foto, Hyperbydleni.cz

 

Na to, abyste si nějakou vlastní výzdobu sami vytvořili, nepotřebujete nutně k tomu velkou finanční částku. Často lze drobné ozdoby vyrobit z obyčejných předmětů, které nám někdy doma přebývají a jejich využitelnost jinak není zase tak veliká. Jednu z možností, kterou vám můžeme doporučit, je vyrobit si skleněný svícen ze staré zavařovací sklenice. Tu si můžete zkrášlit drobnými čtvercovými minikachlíčky, pokud vám nějaké zůstaly ze stavby koupelny nebo kuchyně. Jelikož ale není běžné, aby zbytkovými kachlíčky byla vybavená každá domácnost, můžete je nahradit například barevnými kamínky, speciální navrstvovací hmotou pro malování na sklo, která vám poskytne daleko více možností tvořivosti. Nebo je také možné použít jako zdobící materiál keramiku, která výborně snáší vyšší teploty. Poslední, co budeme potřebovat, je vhodný spojový materiál.

 

Vyrobte si skleněný svícen, fotka

 

Jednoduchý postup vám zaručí, že ve výsledku získáte vzhledný ozdobný doplněk, který se stane pro váš domov skutečnou okrasou. Nejprve si opatříme nějakou průměrně velikou zavařovací sklenici, například od okurek nebo většího kompotu. Dále budeme potřebovat pár různobarevných malých čtvercových kachlíčků, abychom mohli vytvořit mozaiku. Po upotřebení obsahu sklenice, případně po delším jejím skladování v prázdné podobě ji pečlivě umyjeme a za pomoci horké vody a tvrdšího kartáče odstraníme zbylé stopy po samolepící etiketě. Po umytí sklenici osušíme a vyleštíme suchou utěrkou se snahou vytvořit lesklý povrch. Toto se u hodně starých zavařovacích sklenic nemusí vždy podařit, nicméně extrémně lesklý povrch není nutnou podmínkou. Pouze to dodává na lepší kráse vzhledu.

 

Vyrobte si skleněný svícen, fotka

 

Pokud budeme nanášet kachlíčky, je třeba použít zvláštní lepidlo nebo spárovací materiál.Technologický postup tak bude velmi podobný, jako kdybychom prováděli aplikaci dlažby v koupelně, avšak samozřejmě s daleko menší námahou. Po zaschnutí je vše hotovo a my se můžeme těšit z dobře vykonané práce, která nám přinese užitek na několik dalších Vánoc.

 

Vyrobte si skleněný svícen, fotka

(hh)Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Vyrobte si skleněný svícen zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, 25 let inspirace pro Vaše bydlení přináší veletrh FOR HABITAT, Hyperbydleni.cz

25 let inspirace pro V...

20.03.2018

Již neuvěřitelné čtvrtstoletí se scházejí špičky...

Veletrhy - foto, DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ INVESTICE = NEMOVITOST, Hyperbydleni.cz

DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ IN...

16.03.2018

Ať už pečlivě vybíráte své vlastní bydlení na...

Veletrhy - foto, Festival Evolution představí v březnu ekologické vychytávky, Hyperbydleni.cz

Festival Evolution pře...

12.03.2018

Festival, který vám nasadí brouka do hlavy. To...

Veletrhy - foto, Dejme minulosti budoucnost!, Hyperbydleni.cz

Dejme minulosti budouc...

21.02.2018

Mezioborové veletrhy PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo