Malované kameny jako dekorace do bytu

6.9.2011 | Jana Henychová | Doplňky pro domácnost | Komentářů 0 |

Existuje mnoho moderních dekoračních prvků, pomocí kterých si můžete vyzdobit různé kouty vašeho bytu. Avšak inspiraci nemusíte čerpat pouze z hotových výrobků. Pokud máte dostatek fantazie a tvořivého ducha, můžete si řadu dekoračních předmětů vyrobit sami. Jedna z možností, kterou vám můžeme doporučit, jsou malby na kamenech.

Malované kameny jako dekorace do bytu - foto, Hyperbydleni.cz

 

K takovéto výzdobě není zapotřebí celkem nic složitého ani nic, co by vás stálo větší finanční částku. Až se budete někdy procházet v přírodě, můžete si na turistické stezce nasbírat pár plochých zakulacených kamenů o libovolných velikostech. Jejich povrch by měl být co nejvíce hladký. Dále si v drogerii či papírnictví zakupte sprejové nebo temperové barvy se štětcem, případně jiné, které budou dobře držet na kamenném povrchu.

 

Malované kameny jako dekorace do bytu, fotka

 

Jakmile máte připravené vše potřebné, stačí už pouze tvořit dle vlastní fantazie a vkusu. U kamenů menší velikosti může ke kráse postačit pouze obarvení jednou barvou a doplnit tak skupinu větších kusů, které už mohou být díky své dostatečné objemnosti snadněji obarvené více barvami. Můžete si tak na všemožných barevných základech vytvářet různé ornamenty, motivy z přírody v podobě mnoha druhů květin, lístků, zvířátek, a dalších nekonečných barevných i tvarových variant v podobě abstraktní tvorby.

 

Malované kameny jako dekorace do bytu, fotka

 

Jestliže si budete chtít obarvit celý základ kamene a na něho potom nanést určitý obrazec, potom vám doporučujeme vystřihnout si jednoduchou šablonu, kterou si snadno vytvoříte z tvrdé papírové čtvrtky. Zajistíte tak vnější ohraničení obrazce od zbytku základu. Tím si pojistíte, že okraj daného ornamentu se bude ostře oddělovat od základu a nebude docházet ke zbytečnému přetahování nebo mlhavému rozostřování. Během pracovního postupu je třeba dodržovat technologické přestávky, které se v tomto případě týkají především zasychání nátěrů v jednotlivých etapách.

 

Malované kameny jako dekorace do bytu, fotka

 

V první řadě je třeba natřít základ. Poté počkáme do zaschnutí. Následně naneseme základní tvar ornamentu pomocí výše uvedené šablony. Potom zase počkáme, až vše zaschne. A nakonec na základní tvar naneseme požadované zdobení, které si můžeme vytvořit z další šablony. Tuto druhou šablonu je nejlepší vytvořit ze zbytku nastříhané čtvrtky od první šablony, neboť je dokonalým odrazem a vzájemně do sebe zapadá jako skládačka. Uvedeme to na jednoduchém příkladě, kdy je cílem namalovat na základní tvar hvězdu s puntíky jiné barvy. Docílíme toho tak, že si na papírovou čtvrtku narýsujeme hvězdu. Dále bude středem procházet půlící osa, pomocí které čtvrtku ohneme tak, aby načrtnutý obvod byl vidět. Poté vezmeme menší nůžky a opatrně hvězdu nastříháte přesně podle obvodu tak, aby se neporušil ani jeden z dílů. Tím získáme šablonu pro nabarvení základního tvaru a do vnitřní hvězdy potom nastříháme požadované obrazce. Tento univerzální postup lze aplikovat na mnoho druhů obrazců. Pokud se náhodou mezi vámi nachází zkušení malíři, potom jistě nebude taková výzdoba pro vás obtížná a k požadovanému výsledku si zvolíte vlastní postup.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Malované kameny jako dekorace do bytu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo