Houbařské nože jsou užitečným náčiním

5.9.2011 | Jana Henychová | Doplňky pro domácnost | Komentářů 0 |

Houbařská sezóna je tu a mnoho rodin vyráží ve volném čase do lesů. Kromě praktického aktuálního houbařského atlasu a košíku by měl každý správný houbař mít jako výbavu speciálně vytvarovaný nůž určený pro jejich sběr.

Houbařské nože jsou užitečným náčiním - foto, Hyperbydleni.cz

 

Pro každého příležitostního i zkušeného houbaře je vždy lepší, pokud má po ruce odborné náčiní oproti běžnému malému kuchyňskému noži, který nenabízí tolik možností. Houbařské nože totiž bývají speciálně vytvarované a mírně zatočené tak, aby se jakýkoliv druh jedlé houby co nejlépe dokázal oddělit od konce nohy a podhoubí. Pomocí rychlého efektu nabroušený nůž pouze přiložíte a lehkým stiskem, nikoli tahem, ukazováčku houbu bez problémů ostrou čepelí oddělíte. Vyvarujete se tak možnému omylnému kroku, že byste museli houbu uřezávat na vícekrát.

 

Houbařské nože jsou užitečným náčiním, fotka

 

Při výběru nože vám doporučujeme vybrat si výrobek s co nejtenčí čepelí, aby se v případě ztupení dal snadněji nabrousit. Tenčí čepel je vzhledem k velikosti hub jako celkově malých porostů rozhodně mnohem větší výhodou oproti těm silnějším. Kromě čepeli je i rukojeť odpovídajícím způsobem vytvarovaná tak, aby se vám při ořezávání hub směrem k sobě co nejlépe držela v ruce. Houbařský nůž se sklopnou čepelí o určité délce a zakřivení vám dokáže ořezat malé i větší houby v zemi i na pařezech. Díky tomu se můžete spolehnout, že se vám takový nůž v potřebném okamžiku stane velmi užitečným pomocníkem.

 

Houbařské nože jsou užitečným náčiním, fotka

 

Houbařské nože se vyrábí s rukojetí buďto dřevěnou nebo ocelovou. Vybrané modely těchto nožů bývají opatřeny zvláštním pojistným kroužkem, který celkem jednoduchým způsobem zajišťuje čepel proti náhlému nežádoucímu otevření nebo prudkému zaklapnutí. Touto pojistkou je částečně zajištěná bezpečnost proti poranění. Jako příslušenství si můžete zakoupit speciální kožené pouzdro na opasek, které je pro přenášení a uschování nože velice praktické. Další možností, jak si nůž připevnit ke kalhotům, je karabinka se dvěma obratlíky, která pevně drží, ale zároveň je v případě potřeby nůž o dní snadno odnímatelný.

 

Houbařské nože jsou užitečným náčiním, fotka

 

Jelikož český národ v oblasti houbaření patří k nejvíce aktivním, stala se z této činosti letitá národní tradice. S tím souvisí jak postupné obohacování o vědomosti, tak i zdokonalování potřebného náčiní, což nabízí právě tyto houbařské nože. Jestliže máte nějakého příbuzného či známého vášnivého houbaře, může některý z těchto nožů být vhodným a užitečným dárkem.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Houbařské nože jsou užitečným náčiním zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Sportovní Čáry u arény s čarodějnickou poutí, Hyperbydleni.cz

Sportovní Čáry u arény...

18.04.2018

Tradičně poslední dubnový den, který letos...

Veletrhy - foto, V dubnu vyrazte za nákupy i zábavou na letňanské veletrhy FOR FAMILY, Hyperbydleni.cz

V dubnu vyrazte za nák...

10.04.2018

V PVA EXPO PRAHA v Letňanech se bude od 12. –...

Veletrhy - foto, 25 let inspirace pro Vaše bydlení přináší veletrh FOR HABITAT, Hyperbydleni.cz

25 let inspirace pro V...

20.03.2018

Již neuvěřitelné čtvrtstoletí se scházejí špičky...

Veletrhy - foto, DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ INVESTICE = NEMOVITOST, Hyperbydleni.cz

DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ IN...

16.03.2018

Ať už pečlivě vybíráte své vlastní bydlení na...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo