Pastičky na myši

13.7.2011 | Jana Henychová | Doplňky pro domácnost | Komentářů 0 |

Škodliví živočichové, zejména hlodavci, často ohrožují obytné domy a rekreační objekty. Přízemí a suterény jsou často poznamenány nečistotami a škodami v podobě okousaných věcí. Proti tomu existuje několik účinných a spolehlivých řešení. Jedním z nich je sehnat kvalitní pastičky na myši.

Pastičky na myši - foto, Hyperbydleni.cz

 

Již po několik desítek let je velmi známá a světově rozšířená klasická dřevěná prkénková past s pružinou. Někdy se místo prkénka používá plastová nebo kovová destička. Jednoduchý přístroj s pružinovým mechanismem slouží k uvolnění natažené příklopky. Jako návnadu můžete použít celkem ze širokého okruhu potravin, protože myši se živí téměř vším, ale nejčastěji se asi používá sýr nebo kostičky chleba. Pokud se myš dotkne návnady, která je umístěna na spouštěcím mechanismu, dojde k velmi rychlému a silnému sklapnutí pasti a následnému usmrcení myši. Podobným typem tohoto jednoduchého mechanického stroje je tzv. past čelisťová. Její fungování spočívá v principu dvou čelistí, které se svírají pomocí vinuté pružiny a spouštěcího mechanismu uvnitř samotných. Do těchto míst se také vkládá návnada. Tento typ pasti na principu čelistí blízce připomíná pasti na lesní zvířata.

 

Pastičky na myši, fotka

 


Jedním z modernějších typů pastí na myši je elektrický model, který usmrcuje pomocí dostatečného přísunu elektrického proudu. Cíl je dosažen v momentě, kdy myš uzavře obvod mezi dvěma elektrodami, které jsou umístěné buďto u vchodu nebo mezi vstupem a návnadou. Samotné elektrody bývají umístěny v izolovaném prostředí, které tvoří plastová schránka. Jedná se o nutné bezpečnostní opatření proti náhodnému zranění člověka nebo domácích zvířat.

 

Pastičky na myši, fotka

 


Je přirozené, že ne každý jedinec se může s výše uvedenými praktikami plně ztotožnit. Smrt jakýchkoliv zvířat je pro řadu lidí nepřijatelná, a proto existuje mnoho dalších způsobů jak hlodavce chytat, přitom jim neublížit, a po odchycení je vypustit znovu na svobodu. Jednou z takových možností je opatřit si past klecovou. Dovnitř klece se opět vloží návnada. Jakmile ji myš zaregistruje, vstoupí dovnitř otvorem umístěným na vrcholu klecové konstrukce. Otvor je zvenku dostatečně široký, aby se myš protáhla dovnitř, průchod je ve směru dovnitř lehce roztahovatelný podle tloušťky myši. Na samotném konci už je ale prostor zúžený, ze kterého myš vypadne na dno, ale nahoru už se nevyšplhá ani zpět neprotáhne.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Pastičky na myši zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo