Vodní filtry a odstraňovače vodního kamene - úspora pro domácnosti

15.3.2011 | Jana Henychová | Doplňky pro domácnost | Komentářů 0 |

Jednou z nejdůležitějších a nedílných součástí pro vaši domácnost do budoucích let je čistá voda. Ať už používáte vodu k pití, na vaření, na úklid nebo osobní hygienu, je potřeba, aby byla jako použitelná vždy dostatečně pročištěná. K tomu vám může pomoci zakoupení některého z vodních filtrů nebo odstraňovačů vodního kamene.

Vodní filtry a odstraňovače vodního kamene - úspora pro domácnosti - foto, Hyperbydleni.cz

 

Filtry o různých velikostech a technologiích se vyrábí v mnoha podobách tak, abyste si ke konkrétnímu zdroji vody mohli vybrat, kam jej budete chtít umístit. Zejména filtr se zpětným proplachem má mnoho výhod, neboť filtrace vody prodlužuje životnost rozvodů vody a zamezí se tak jejich zanášení. Další pozitivní vlastností těchto čistících zařízení je, že se vám díky úpravě vody sníží náklady za spotřebu vody. Stejně tak i náklady na ohřev vody budou nižší. Navíc se vám na ohřívacím zařízení nebudou usazovat nečistoty. S tím souvisí i mnohem šetrnější opotřebování dalších zařízení jako jsou pračky, myčky, čerpadla, kotle, radiátory, splachovače nebo trysky masážních van. Díky stabilnímu průtoku tak nebude docházet ke zbytečnému protékání splachovadel WC a kapání z pákových sprchových baterií. Hospodárné a spolehlivé řešení zajistí bez problémů čistou a zdravější vodu, kterou každý z nás k životu potřebuje.

 

Vodní filtry a odstraňovače vodního kamene - úspora pro domácnosti, fotka

 

Pokud máte v rodinném domku nebo na chalupě zdroj vody z vlastní studny, pak bude s největší pravděpodobností taková voda velmi tvrdá. Tento problém nám může pomoci vyřešit speciální odstraňovač vodního kamene se změkčovačem vody, který využívá systému dvou cívek pro dosažení maximálního výkonu i při extrémně tvrdé vodě. Instalace odstraňovače vodního kamene a změkčovače vody je velice snadná a nevyžaduje velké technické dovednosti. Systém spočívá v upevnění přístroje u samotného potrubí. Kolem něho se vodní filtr ovine pomocí malých přiložených kabelů. Ovinutím se na potrubí vytvoří cívka a spotřebič se zapne do zásuvky na adaptér. Výhodou tohoto postupu omotávání je, že se nemusí zbytečně rozpojovat potrubí a zasahovat do něho. Funkčnost odstraňovače vodního kamene signalizuje vestavěná dioda, která se rozsvítí dle potřeby.

 

Vodní filtry a odstraňovače vodního kamene - úspora pro domácnosti, fotka

 

Mnoho druhů vodních filtrů velmi účinným způsobem odstraňuje chlór, olovo, špínu, pachy, mikroorganismy a mnoho druhů částic pevných látek jako je kal, písek nebo rez, které se během let usazují na stěnách potrubí a způsobují trvalou a nevratnou korozi. Naopak po procesu filtrace ve vodě zůstávají důležité minerální látky a její kyselost se nemění. Chcete-li pít a užívat čistou a chutnou vodu přímo z vašeho kohoutku, pak se vám do takového filtru investovat rozhodně vyplatí. Ušetříte tak peníze za nakupování balených vod, zejména pak v letních měsících, kdy je spotřeba vody daleko větší.

 

Vodní filtry a odstraňovače vodního kamene - úspora pro domácnosti, fotka

 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.cz
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Vodní filtry a odstraňovače vodního kamene - úspora pro domácnosti zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Pasivní dům může vzniknout i vhodnou rekonstrukcí, Hyperbydleni.cz

Pasivní dům může vznik...

30.01.2018

Díky chytré rekonstrukci rodinného domu mohou...

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo