Výběr vhodného věšáku pro vaše kabáty

25.2.2011 | Jana Henychová | Doplňky pro domácnost | Komentářů 0 |

Většina z nás alespoň párkrát v životě pořádá nějakou rodinnou oslavu nebo sešlost přátel, a tak se může někdy stát, že vaše předsíň s omezenými rozměry bude praskat pod náporem odložených kabátů. Nabízíme vám tak praktické a přitom jednoduché řešení v podobě nástěnného nebo samostatně stojícího věšáku.

Výběr vhodného věšáku pro vaše kabáty - foto, Hyperbydleni.cz

 

Vybrat správný věšák na oblečení nemusí být obtížné, pokud víte, kolik kusů oblečení na něj budete věšet, ale většinou nás bude limitovat velikost předsíně, zejména v menších bytech, kam je třeba jen to nejnutnější. Další překážkou při rozhodování může být například další stávající vybavení jako jsou botníky, šatníky nebo poličky. Ze dvou základních typů si můžeme vybrat buďto věšák nástěnný nebo samostatně stojící.

 

Výběr vhodného věšáku pro vaše kabáty, fotka

 

Výhodou věšáků, které stojí samostatně, je především možnost snadného a pohodlného přemístění. Hodí se zejména tam, kde je v předsíni méně nábytku, a tak jej můžete postavit snadno do jednoho z volných koutů. Naopak nevýhodou je většinou menší stabilita oproti věšákům pevně uchyceným. Ne každý má v bytě dostatek místa, aby nemusel věšák stavět ke kraji. Jestliže postavíme věšák ke zdi nebo do kouta, tak i při větším počtu pověšených kabátů zůstane z části neověšený, a proto je třeba si dát pozor, aby nedošlo k jeho převážení.

 

Výběr vhodného věšáku pro vaše kabáty, fotka

 

Pevně uchycené nástěnné věšáky na oblečení nám naopak většinou zaberou velkou část plochy zdi předsíně, kterou bychom jinak využili například pro umístění zrcadla. Zajímavé řešení předsíňového interiéru nabízejí i různé kombinace, jako je třeba věšák se zrcadlem nebo dřevěná deska upevněná ke zdi s montovatelnými úchyty a poutky, případně kombinace s dalším drobným nábytkem jako je třeba botník.

 

Výběr vhodného věšáku pro vaše kabáty, fotka

 

Pokud se týká samotného výběru materiálu, k dispozici je široký výběr od klasického dřeva přes kov či umělou hmotu až po umělecky vyhlížející kombinace barevného skla a nerezu. Nejčastější volbou mnoha domácností je dřevo, protože nachází nejvíc univerzální využití, zejména v kombinaci s ostatním nábytkem a doplňky předsíně. Například pro milovníky starého umění z řad starší i střední generace se může hodit některá z replik starožitných nástěnných věšáků v různých odstínech dřeva. Oproti tomu úplně jinak můžete vyzdobit předsíň, pokud máte malé děti a plánujete domácnost částečně přizpůsobit jim. Jedna z možností je pořídit si do bytu věšák s úchyty, vylisovanými do tvarů zvířátek co jsou různě nabarvené. Některé z takových úchytů se vyrábí i s fosforovým povrchem, takže je po nasvícení světlem po nějakou dobu ve tmě snadno uvidíte.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.cz Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Výběr vhodného věšáku pro vaše kabáty zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Veletrhy - foto, Sportovní Čáry u arény s čarodějnickou poutí, Hyperbydleni.cz

Sportovní Čáry u arény...

18.04.2018

Tradičně poslední dubnový den, který letos...

Veletrhy - foto, V dubnu vyrazte za nákupy i zábavou na letňanské veletrhy FOR FAMILY, Hyperbydleni.cz

V dubnu vyrazte za nák...

10.04.2018

V PVA EXPO PRAHA v Letňanech se bude od 12. –...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo