Mlýnky na koření do vaší kuchyně

9.2.2011 | Jana Henychová | Doplňky pro domácnost | Komentářů 0 |

Mlýnky na sůl a pepř se stávají moderním i praktickým doplňkem každé kuchyně a neměly by chybět v žádné domácnosti. Pro naši potřebu si můžeme vybrat z řady mlýnků kovových, skleněných, plastových, dřevěných i keramických drtičů.

Mlýnky na koření do vaší kuchyně - foto, Hyperbydleni.cz

 

V současné moderní době jsou v řadě obchodů k sehnání různé druhy koření v umletém stavu, a tak se můžeme domnívat, že mlýnky na koření jsou dnes již pouze dekorací. Opak je pravdou, neboť mnoho odborných kuchařů a gurmánů se stále shoduje na jednom názoru, že čerstvě umleté koření je nenahraditelné. Zkrátka vůně koření je nejaromatičtější hned po umletí. Můžeme si však opatřit i takové mlýnky, které jsou určeny pro všechny druhy koření. Můžeme si tak pro každý pokrm připravit vždy čerstvě umleté množství, jaké zrovna potřebujeme. Mezi mlýnky si jistě vybere každý profesionál i začínající kuchař. Moderní mlýnky spojují dohromady vkusný design s efektivitou. Mlýnky jsou vybaveny originálními keramickými mlecími strojky se silně naostřenými noži. Stačí pouze párkrát otočit vrchní částí mlýnku a máte umleto. Koření díky nim plně rozvine své aroma, které si bezpečně uchová.

 

Mlýnky na koření do vaší kuchyně, fotka
Mlýnky na koření do vaší kuchyně, fotka

 

Populární jsou kovové mlýnky, které se hodí do moderní kuchyně. Pro dlouhou životnost si můžete pořídit některý z mlýnků kovových. Zejména výrobky z kvalitní nerezové oceli, pokud je budete pečlivě udržovat v čistotě, vám vydrží po dlouhá léta jako nové. Tento materiál má mnoho dalších výhod, například jedním z nejodolnějších proti poškrábání. Naopak některé mlýnky celoplastové nebo plastové doplněné plexisklem nezaručí takovou pevnost jako kovové, ale za to mohou být pro svůj vzhled zajímavou dekorací kuchyně. Zejména pokud máte kuchyňskou linku v originál dřevité barvě, hodí se k nim celá řada bílých kuchyňských doplňků. Jedním z nich může být právě mlýnek na pepř. Dřevěné mlýnky na koření mají nepochybně dlouholetou tradici, a stále patří mezi jedny z nejvyhledávanějších. Od některých výrobců můžete zakoupit i repliky starožitných mlýnků malých i velkých, které slouží spíše jako dekorace do vitríny, ale umlít si na nich koření můžete také. Většinou je pořídíme ve světlé a tmavé dřevité barvě.

 

Mlýnky na koření do vaší kuchyně, fotka

 

Pro vás, kteří si chcete usnadnit práci, mít v co nejkratším čase požadované koření jemně umleté, se nabízí řešení v podobě elektrických mlýnků, díky kterým budete mít vždy jednu ruku volnou. Elektrické mlýnky se stávají revolučním pomocníkem v kuchyni, neboť jsou velmi lehce ovladatelné. Snadná obsluha spočívá v nahnutí do příslušného úhlu a stisknutí horního spínače. Elektrické mlýnky s funkčním designem tak mohou být praktickým dárkem pro každého kuchaře a hospodyně, kterým mohou přinést do budoucna mnoho užitku a nových postupů, jak si usnadnit práci.
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Mlýnky na koření do vaší kuchyně zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo