Jak si vybrat správný stojan na víno

8.2.2011 | Jana Henychová | Doplňky pro domácnost | Komentářů 0 |

Pokud jste milovníci dobrého vína a zároveň plánujete doplnit váš interiér o nějakou zajímavou dekoraci, doporučujeme vám některý z dřevěných nebo kovových stojanů na víno.

Jak si vybrat správný stojan na víno - foto, Hyperbydleni.cz

 

Moderní stojany na víno jsou velice rozšířené, zejména za poslední léta se stávají čím dál více moderní výbavou mnoha domácností a restaurací. Většina pevných dřevěných stojanů je vyrobena z kvalitního pečlivě vybíraného borového nebo smrkového masivu, které se pro dlouhodobé účely doporučují jako jedny z nejlepších, protože masivní kusy jsou stále více žádanější, neboť se jedná o kvalitněji odvedenou práci na rozdíl od některých stojanů smontovaných z jednotlivých kusů. Nicméně jinak se budeme rozhodovat, pokud budeme stojan pořizovat pro hodně lahví vína, nebo chceme-li pouze drobnou dekoraci pro zpestření.

 

Jak si vybrat správný stojan na víno, fotka

 

Mnoho stojanů na víno můžeme pořídit ve složeném stavu, takže stačí pouze vybrat a vyměřit místo, kde ho budeme chtít. Je rovněž vhodným tipem, pokud vybíráte pro příbuzné nebo známé vhodný dárek k svátku či narozeninám. Je vkusnou volbou téměř do všech interiérů s dřevěným nábytkem, zejména do obývacích pokojů. Tak například stojan v provedení z dubového, borového nebo smrkového dřeva můžete mít jako doplněk k obývací stěně vedle televize nebo sedací soupravy. S povrchovou úpravou bezbarvého laku tak získává originální přírodní nádech, který se stává univerzálním i pro interiéry, kde máte více barevných kusů nábytku.

 

Jak si vybrat správný stojan na víno, fotka

 

Podobné víceúčelové využití mohou nalézt kovové stojany stříbrné barvy, které na rozdíl od zlaté barevně splynou s jakýmkoliv dřevěným odstínem. Jestliže naopak chcete, aby stojan v místnosti vyniknul a byl jednou z nejvýraznějších prvků místnosti, pak vám doporučujeme zakoupit si dřevěný stojan ze širších kousků prken v černé nebo tmavě hnědé barvě v lesklém odstínu. Bude se tak mezi dřevěným nábytkem dobře vyjímat. Pro zútulnění klidného domácího prostředí si můžete u některých firem nechat zhotovit na speciální objednávku dřevěné stojan s vrchní deskou, kde je zabudované osvětlení z halogenových svítidel.

 

Jak si vybrat správný stojan na víno, fotka

 

Pokud nechcete, aby váš stojan zabíral zbytečně velké místo a potřebujete jej pouze pro dvě až čtyři lahve jako malou dekoraci, pak si můžete zakoupit soustružený stojan s kulatou podstavou. Tento komplet se hodí zejména jako doplněk na kuchyňskou linku nebo jídelní stůl. Je vhodný rovněž pro jídelní stoly v restauracích. Při správné volbě tak může kvalitní a pečlivě vybraný stojan zdobit interiéry domácností i pohostinných zařízení.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Jak si vybrat správný stojan na víno zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, 25 let inspirace pro Vaše bydlení přináší veletrh FOR HABITAT, Hyperbydleni.cz

25 let inspirace pro V...

20.03.2018

Již neuvěřitelné čtvrtstoletí se scházejí špičky...

Veletrhy - foto, DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ INVESTICE = NEMOVITOST, Hyperbydleni.cz

DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ IN...

16.03.2018

Ať už pečlivě vybíráte své vlastní bydlení na...

Veletrhy - foto, Festival Evolution představí v březnu ekologické vychytávky, Hyperbydleni.cz

Festival Evolution pře...

12.03.2018

Festival, který vám nasadí brouka do hlavy. To...

Veletrhy - foto, Dejme minulosti budoucnost!, Hyperbydleni.cz

Dejme minulosti budouc...

21.02.2018

Mezioborové veletrhy PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo