Jak si vybrat správný stojan na víno

8.2.2011 | Jana Henychová | Doplňky pro domácnost | Komentářů 0 |

Pokud jste milovníci dobrého vína a zároveň plánujete doplnit váš interiér o nějakou zajímavou dekoraci, doporučujeme vám některý z dřevěných nebo kovových stojanů na víno.

Jak si vybrat správný stojan na víno - foto, Hyperbydleni.cz

 

Moderní stojany na víno jsou velice rozšířené, zejména za poslední léta se stávají čím dál více moderní výbavou mnoha domácností a restaurací. Většina pevných dřevěných stojanů je vyrobena z kvalitního pečlivě vybíraného borového nebo smrkového masivu, které se pro dlouhodobé účely doporučují jako jedny z nejlepších, protože masivní kusy jsou stále více žádanější, neboť se jedná o kvalitněji odvedenou práci na rozdíl od některých stojanů smontovaných z jednotlivých kusů. Nicméně jinak se budeme rozhodovat, pokud budeme stojan pořizovat pro hodně lahví vína, nebo chceme-li pouze drobnou dekoraci pro zpestření.

 

Jak si vybrat správný stojan na víno, fotka

 

Mnoho stojanů na víno můžeme pořídit ve složeném stavu, takže stačí pouze vybrat a vyměřit místo, kde ho budeme chtít. Je rovněž vhodným tipem, pokud vybíráte pro příbuzné nebo známé vhodný dárek k svátku či narozeninám. Je vkusnou volbou téměř do všech interiérů s dřevěným nábytkem, zejména do obývacích pokojů. Tak například stojan v provedení z dubového, borového nebo smrkového dřeva můžete mít jako doplněk k obývací stěně vedle televize nebo sedací soupravy. S povrchovou úpravou bezbarvého laku tak získává originální přírodní nádech, který se stává univerzálním i pro interiéry, kde máte více barevných kusů nábytku.

 

Jak si vybrat správný stojan na víno, fotka

 

Podobné víceúčelové využití mohou nalézt kovové stojany stříbrné barvy, které na rozdíl od zlaté barevně splynou s jakýmkoliv dřevěným odstínem. Jestliže naopak chcete, aby stojan v místnosti vyniknul a byl jednou z nejvýraznějších prvků místnosti, pak vám doporučujeme zakoupit si dřevěný stojan ze širších kousků prken v černé nebo tmavě hnědé barvě v lesklém odstínu. Bude se tak mezi dřevěným nábytkem dobře vyjímat. Pro zútulnění klidného domácího prostředí si můžete u některých firem nechat zhotovit na speciální objednávku dřevěné stojan s vrchní deskou, kde je zabudované osvětlení z halogenových svítidel.

 

Jak si vybrat správný stojan na víno, fotka

 

Pokud nechcete, aby váš stojan zabíral zbytečně velké místo a potřebujete jej pouze pro dvě až čtyři lahve jako malou dekoraci, pak si můžete zakoupit soustružený stojan s kulatou podstavou. Tento komplet se hodí zejména jako doplněk na kuchyňskou linku nebo jídelní stůl. Je vhodný rovněž pro jídelní stoly v restauracích. Při správné volbě tak může kvalitní a pečlivě vybraný stojan zdobit interiéry domácností i pohostinných zařízení.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Jak si vybrat správný stojan na víno zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo