Sušáky na prádlo pro vnitřní a venkovní použití

11.1.2011 | Jana Henychová | Doplňky pro domácnost | Komentářů 0 |

Výbava pro sušení vypraného prádla je nezbytnou součástí pro každou moderní domácnost. Pouhé prádelní šňůry zavěšené na okrajích místnosti bychom v současné době nalezli zřídkakde.

Sušáky na prádlo pro vnitřní a venkovní použití - foto, Hyperbydleni.cz

 

Sušáky na prádlo většinou vybíráme podle vlastního vkusu, ale také podle dostatku místa, jaké v bytě máme. Nemalou úlohu při výběru hraje také to, kolik nás v jedné domácnosti bydlí. Jak pro jednotlivce, tak pro početnou rodinu lze najít vždy nějaké optimální řešení.

 

Sušáky na prádlo pro vnitřní a venkovní použití, fotka

 

Typ sušáku si můžeme zvolit podle toho, jesti budeme prádlo věšet uvnitř bytu, na balkóně nebo na zahradě. Pro balkóny a lodžie vám doporučujeme zakoupit si sadu šňůr se samonavíjecím systémem. Proměnlivá délka šňůr tak vyhovuje všem typům balkónů o různé velikosti. Stabilní konstrukce tak zaručuje pevné a trvalé držení. Navíjecí systém bude chránit šňůry a vaše čerstvě vyprané prádlo před znečištěním. Při volbě správného výrobku si zajistíte snadnou manipulaci bez rizika zamotání šňůry. Pro takové účely je výhodné zakoupit si místo klasických prádelních šňůr z textílie ocelová lanka potažená plastem, která vám též zaručí dlouhodobou životnost. Na šňůrách moderních závěsných samonavíjecích sušáků mohou být zabudovány speciální háčky pro zavěšování ramínek, abyste mohli lépe věšet košile, bundy a jiné větší ošacení, které vyžaduje zvláštní zacházení. Speciální ochranný nátěr na kovových nosníkách tak poskytuje výrobku komplexní ochranu proti škodlivému UV záření.

 

Sušáky na prádlo pro vnitřní a venkovní použití, fotka

 

Pro věšení prádla uvnitř bytu je nejlepší zakoupit si klasický typ stojanu v podobě kovové konstrukce se dvěma bočními křídly, na kterých jsou zabudovány tenké šňůrky nebo kovové dráty s potahem plastu. Jejich velkou předností je, že jsou skládací a dají se volně po bytě přenášet na libovolné vámi požadované místo. Pokud vám to prostorové možnosti dovolují, pak vám doporučujeme zakoupit si takový sušák raději delší, abyste na něm mohli lépe věšet například prostěradla, osušky, potahy, ubrusy a jiné prádlo větších rozměrů, které tak rychleji proschne a nebude zbytečně zmačkané vlivem nedostatku prostoru. Některé moderní druhy sušáků mají v sobě zabudovány speciální držáky na ponožky a zvláštní tašku na kolíčky, která je výhodná zejména pro starší a zdravotně omezené osoby, aby se nemusely po každém pověšeném kousku prádla zbytečně pro kolíčky ohýbat.

 

Sušáky na prádlo pro vnitřní a venkovní použití, fotka

 

Pro ty z vás, kteří bydlíte v rodinném domku se zahradou, se může blížící jarní období stát inspirací pro zakoupení venkovního otočného sušáku. Takovéto typy sušáků se obvykle prodávají se speciálním fixačním podstavcem, který je součástí výrobku. Při sestavování se tento podstavec zabetonovává do země a tak je zajištěna celková stabilita sušáku. Jelikož se jedná o výrobek pro venkovní použití, tak vám doporučujeme před samotnou koupí zjistit si, z jakých je vyroben materiálů, aby vám co nejdéle vydržel, ale především aby byl odolný vůči nepříznivému počasí. Proto se většinou rámy vyrábí z nerezavějícího hliníku nebo silného plastu. Výhodou většiny zahradních sušáků je, že se při skládaní řada šňůr automaticky svine do konstrukce nosného ramene. Tímto mechanizmem je zajištěno, že šňůry tak zůstanou dlouho čisté a nebudou se do konstrukce ani do sebe navzájem zamotávat.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Sušáky na prádlo pro vnitřní a venkovní použití zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo