Výroba podzimních věnců

26.10.2010 | Redakce Hyperbydlení.cz | Doplňky pro domácnost | Komentářů 0 |

Přemýšlíte-li o originální sezónní dekoraci do vašeho domu či bytu, pak vězte, že věnce z přírodních materiálů nejsou pouze dušičkovou nebo vánoční záležitostí. A protože jejich výroba není přehnaně složitá, může se do ní pustit klidně i dekoratér začátečník.

Výroba podzimních věnců - foto, Hyperbydleni.cz

 

Nejprve popřemýšlejte, kam věnec budete chtít umístit, má-li viset nebo ležet, a podle toho vybírejte materiál i barvy. Působivé kombinace v odstínech rudé a oranžové vznikají například s využitím šípků. Spolu s rdesnem a květy jiřin vytvoří krásné souznění s nádechem pozdního babího léta, s pomocí bobulí zralého ptačího zobu, mochyně, brslenu a ozdobných malých jablek zase vykouzlíte věnec podzimní hojnosti. Romanticky založené duše možná sáhnou po šlahounech ostružin a spojí je s květy něžných růží nebo spletou věnec z květů pastelově zbarvených hortenzií.

 

Výroba podzimních věnců, fotka

 

Zelenou a navíc voňavou dekoraci na sváteční stůl zase vytvoříte z čerstvých bylinek – máty, oregána, rozmarýnu a tymiánu doplněných malými paličkami česneku. Neméně originální jsou i jednodruhové věnce. Třeba šípkový s jemnou přízdobou v podobě umělých ptáčků nebo věnec pouze z ořechů či šišek. A abychom nebyli tak fádní, můžeme zkusit věnec i zajímavě vytvarovat – takové z lásky darované srdce upletené z vřesu má větší sílu než tisíc slov. Tak tedy: vzhůru do přírody!

 

Výroba podzimních věnců, fotka

 

Věnec z růží a ostružin

Potřebujete: dvě až tři vrbové větve, několik růží a pár olistěných ostružinových šlahounů s nezralými plody, zahradnický drát, zahradnické nůžky.

 

Výroba podzimních věnců, fotka

 

Základ pro věnec z voňavých růží a nezralých ostružin tvoří několik vrbových větví. Ty jsou pevné a zároveň ohebné, takže se k výrobě věnce výborně hodí. Vytvořte z nich kruh, nejlépe s pomocí někoho dalšího, který buď větve podrží nebo připraví drát. Ohnuté větve potom pevně oviňte zahradnickým drátem, nejprve konce, aby se zabránilo jejich vyklouznutí, potom po celé délce vytvořeného kruhu.

 

Výroba podzimních věnců, fotka

 

Zahradnickými nůžkami nastříhejte stejně dlouhé kousky z ostružinových a růžových větví. Dbejte na to, aby nebyly příliš krátké, to by vám následné připojování na věnec hodně znesnadnilo. Z nich pak vytvořte malé svazečky, jejichž konce pevně oviňte drátem a klaďte přes sebe podél vrbového základu vždy tak, aby květy a bobule zakrývaly svázanou část předchozího svazečku. Pečlivě připevňujte drátem tak, aby jednotlivé svazky z věnce nevyklouzávaly! Svázaný konec vrbových proutků zakryjte listím a květy a opět připevněte drátem. Hotovo!

 

Výroba podzimních věnců, fotka

 

Základ věnce vždy volte podle použitého materiálu. K hustým květům hortenizí vám postačí základ svinutý z několika silnějších drátů, pracujete-li s šípkem a jinými pnoucími rostlinami, můžete jako základ použít jejich šlahouny, které na několika místech drátem pouze zpevníte. V květinářství lze také zakoupit základ pro věnec ze sušené slámy. A chcete-li si trochu zašvindlovat a zároveň prodloužit trvanlivost výrobku, použijte náhražky z umělé hmoty...

 

Výroba podzimních věnců, fotka

 

Tak s chutí do toho a krásná podzimní dekorace je na světě!

Text: redakce Living.cz
Foto: livingathome.de

Související články na Living.cz:

Pěstování růží – 5 nejčastějších chyb

Říjen na zahradě – na co nezapomenout?Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Výroba podzimních věnců zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo