Privátní vinotéka u Vás doma

1.10.2010 | Lucie Sýkorová | Doplňky pro domácnost | Komentářů 0 |

Víno odedávna patřilo mezi ctnostné a cenné nápoje. Již od 17. století se začalo plnit do skleněných lahví a archivovat. Tento proces však vyžaduje speciální podmínky, které splňuje vinný sklep s konstantní teplotou 10 – 12 ºC. Jak to ale udělat, abychom si mohli dopřávat tento lahodný mok a nemuseli přitom nabourávat základy domu, či dokonce stavět sklep pod panelákem? Ideální alternativou jsou domácí vinotéky.

Privátní vinotéka u Vás doma - foto, Hyperbydleni.cz

 

Co to vlastně je?

Domácí vinotéku mít volně stojící, nebo zabudovanou do kuchyňského nábytku. Jedná se v podstatě o jakousi verzi minichladničky, zdokonalené k potřebám skladovaného vína. Červené i bílé víno mají, stejně tak jako šampaňské, zcela rozdílné požadavky na skladovací teplotu, čemuž je právě vinotéka uzpůsobena. Uchovává víno při teplotě, doporučené pro podávání, takže můžete svůj oblíbený nápoj okamžitě konzumovat. Jste-li ochotni investovat do koupě tohoto zařízení větší obnos, pak můžete mít i skutečně „vymakanou“ chladící vinotéku, její sofistikované naprogramování je uzpůsobeno také pro uskladňování dobrot, které k vínu zkrátka jednoznačně patří, jako např. sýry, uzeniny, čokoláda či ovoce.

 

Privátní vinotéka u Vás doma, fotka

 

Jak to funguje?

Velikost vinotéky je v podstatě odvozena od množství lahví, které je možné do ní umístit (nejméně 6 lahví a nejvíce zhruba kolem 72 lahví vína). Kvalitní přístroj by měl být vybaven ventilátorem cirkulace vzduchu. Vinotéky s uhlíkovou filtrací dokážou navíc pročistit klima od pachů a dalších vnějších, nepříznivých vlivů. Praktické využití najdou jistě i u Vás doma takové „vychytávky“, jako např. čidla, která jakmile zaznamenají, že se někdo dotknul madla, aktivují halogenové zářivky uvnitř vinotéky a po několika minutách zajistí, že se světlo opět vypne. Další takovouto praktickou vymožeností je i funkce pro super rychlé ochlazení. Využijete ji v případě, že se dostaví nečekaná návštěva a něco bude nutné zapíjet.

 

Privátní vinotéka u Vás doma, fotka

 

Jak to vypadá?
 

Domácí vinotéky jsou převážně vyráběny v moderním designovém řešení s prosklenými dvířky, skrze něž je možné se kochat svými archivními poklady. Uvnitř vinotéky bývají obvykle police, ty mohou být vyrobeny ze dřeva, ale mnohem častěji je najdete v podobě leštěného kovu. Vnitřní uspořádání je pochopitelně u každého modelu odlišné, někdy bývá nastavitelné, s výsuvnými policemi, a jindy umožňuje uložit již otevřené lahve s vínem, uskladnit karafy či lahve atypických tvarů. Na trhu jsou k dostání dva základní chladicí systémy, klimatizované a temperované. U klimatizovaného chlazení je možné, regulovat teplotu pomocí elektronického displeje. Temperované vinotéky oproti tomu umožňují nastavení teploty individuálně do různých částí prostoru chlazení.

 

Privátní vinotéka u Vás doma, fotka

 

Kolik to bude stát?
 

Obvyklá otázka – o výši kupní ceny domácí vinotéky rozhoduje především velikost, značka a způsob umístění. Vestavěné typy vinoték nejsou levnou záležitostí. Vinotéky menších rozměrů, zhruba s kapacitou 24 lahví, se pohybují okolo 5 000 Kč. Cena za menší modely, které pojmou přibližně 24 lahví, obvykle začíná kolem 5 000 Kč. Nabízený sortiment však upřednostňuje k nabídce modely, ve kterých je možno uskladnit až 50 lahví, jejich cena se pohybuje v rozmezí 7 – 20 000 Kč. Pokud ale patříte k milovníkům kvalitního vína, nebo dokonce už ke znalcům v oboru, pak s pořízením Vaší domácí vinotéky každopádně neváhejte.

 

Privátní vinotéka u Vás doma, fotka

 

Autor: Lucie Sýkorová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Privátní vinotéka u Vás doma zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyInzerce

Celkem : 23349 inzerátů

Další inzeráty » Vložit inzerát

veletrhy

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Veletrhy - foto, Sportovní Čáry u arény s čarodějnickou poutí, Hyperbydleni.cz

Sportovní Čáry u arény...

18.04.2018

Tradičně poslední dubnový den, který letos...

Veletrhy - foto, V dubnu vyrazte za nákupy i zábavou na letňanské veletrhy FOR FAMILY, Hyperbydleni.cz

V dubnu vyrazte za nák...

10.04.2018

V PVA EXPO PRAHA v Letňanech se bude od 12. –...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo