Když s námi bydlí domácí mazlíček (2.díl)

1.9.2010 | Jana Henychová | Doplňky pro domácnost | Komentářů 0 |

Přemýšlíte i Vy o koupi domácího mazlíčka? Nebo jednoho, či více takových miláčků již vlastníte? Většinou to vyhrává na plné čáře pes nebo kočka. Víte jaké jim pořídit vybavení? V minulém díle jsme se zabývali především zvířecími pelíšky, dnes se zaměříme na další praktické záležitosti.

Když s námi bydlí domácí mazlíček (2.díl) - foto, Hyperbydleni.cz

 

Kam i král chodí pěšky …

Správné umístění zvířecí toalety je velmi důležité, ať už se jedná o záchůdek pro kočky, či malé psy. Zcela zřejmé je, že toaleta by měla být situována stále na stejném místě a pochopitelně by měla být vždy čistá. Lidé také také udržují WC v čistotě, tak proč by domácí mazlíček měl vykonávat potřebu v nehygienických podmínkách?

 

Když s námi bydlí domácí mazlíček (2.díl), fotka

 

Ostatně, vyskytl se i případ, kdy kočičí obyvatelka jedné domácnosti v Londýně dokonce přestala žrát, jen aby nebyla nucena navštívit svůj záchůdek, který byl odporně špinavý, protože majitelé kočky zanedbali jeho úklid. Kočka tedy ve vší poslušnosti ohrozila vlastní zdraví, jen aby nezaneřádila dům, když její toaleta byla v zuboženém stavu. Přitom moderní kočičí záchodky umí maximálně pohlcovat zápach a jejich údržba není nic složitého.

 

Když s námi bydlí domácí mazlíček (2.díl), fotka

 

Podstatné je stelivo, jež umístíte do nádoby záchodku. Kvalitní pětikilové balení steliva stojí kolem dvou set korun a vydrží zhruba na dva měsíce pro jednu kočku. Důkladněji vyčistit kočičí toaletu by bylo záhodno, asi tak jednou za dva měsíce. Nejvhodnější umístění zvířecího WC situujte do chodby, haly nebo předsíně. Vybírat je možné ze dvou typů záchodků, a to otevřené nebo zakryté, kam se zvířátko schová a navíc tam má soukromí. Výhodu zakrytých toalet oceníte při úklidu, kdy nenajdete stelivo po celé místnosti. Časté větrání a dodržování pravidelných hygienických návyků je samozřejmostí. Dejte pozor na používání bytových parfémů a deodorantů, mohla by vzniknout alergická reakce, jak u vás, tak i u zvířat.

Zvířátko nežere, zvířátko papá…

Lidé vždy brali zásady správného stolování velmi vážně. V některých případech dokonce i jako jistou kvótu při měření společenské a sociální úrovně. Domácí mazlíčci si tedy také zaslouží důstojné prostředí, kde se věnují své nejoblíbenější činnosti, tedy jídlu. Misky by měly být čisté a na stálém místě. Při jejich výběru je dobré dbát na to, aby byly dobře a jednoduše omyvatelné. Materiál nehraje nikterak významnou roli, zaměřte se spíše na tvar – aby se nádoba nepřevrátila a byla natolik stabilní, aby vydržela i nápor nenasytných jazýčků.
 

 

Když s námi bydlí domácí mazlíček (2.díl), fotka

 

Misky by měly být minimálně dvě. Jedna na dostatek čisté vody a druhá by měla být na krmivo. K dostání jsou i fontány, dvojmisky nebo misky s podstavcem pro větší psy, vše pořídíte v různých cenových relacích od 50 do 500 Kč.

 

Když s námi bydlí domácí mazlíček (2.díl), fotka

 

Barevnému rozpětí se meze nekladou a vše je jen na Vaší fantazii. Pochopitelně je dobré, aby mistička ladila do interiéru. Proč je to dobré? Čistě jen pro potěchu oka. Pokud patříte mezi starostlivé páníčky, neváhejte a zakupte svému mazlíčkovi přenosnou mističku, kterou můžete brát na výlety i delší procházky. Miska je z nepropustného nylonového materiálu. Dá se složit na malou kostičku, tudíž nepřekáží a vejde se i do kapsy.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Když s námi bydlí domácí mazlíček (2.díl) zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo