Když s námi bydlí domácí mazlíček (1.díl)

26.8.2010 | Jana Henychová | Doplňky pro domácnost | Komentářů 0 |

Řekněte dítěti, ať Vám namaluje dokonalou rodinku. Ve většině případů bude finální podoba obrázku obsahovat mámu, tátu, děti a také psa a kočku. Přemýšlíte i Vy o koupi domácího mazlíčka? Nebo jednoho, či více takových miláčků již vlastníte? Většinou to vyhrává na plné čáře pes nebo kočka. Víte jaké jim pořídit vybavení?

Když s námi bydlí domácí mazlíček (1.díl) - foto, Hyperbydleni.cz

 

Společné žití se zvířecím miláčkem může, neřkuli musí ovlivnit vybavení a výběr interiéru. Správný výběr podlahové krytiny je základním a velmi důležitým krokem k harmonickému soužití. Nejvíce používaná plovoucí podlaha není nejvhodnější, pro zvířata je příliš kluzká, nehledě na to, že při pohybu víří prach a chlupy, což může být problém, například, má-li Váš potomek alergii. Mnohem vhodnější volbou je vinylová podlaha. Vinyl se daleko lépe udržuje a navíc neklouže.

Když s námi bydlí domácí mazlíček (1.díl), fotka

Na druhou stranu vlastníte-li pejska menšího vzrůstu, s nímž není nutné trávit polovinu dne v parku, pak tvrdší podlahová krytina slouží k obrušování jeho malých drápků. Pochopitelně, že k obrušování dochází, především pokud pejsek aportuje hračku. Trasa z kuchyně, přes chodbu a zpět mnohdy stačí, aby se pejsek vyhnul nepříjemnému odštípávání drápků u veterináře.

 

Když s námi bydlí domácí mazlíček (1.díl), fotka

 

Důkladně byste měli také rozmýšlet typ potahového materiálu u čalouněného nábytku. Nejvhodnějšími materiály jsou například alcantara - umělý materiál (68% polyester, 32% polyuretan) vyrobený z ultratenkého mikrovlákna, napoleon - převážně z polyesteru, bavlny a nylonu, nebo mikroplyš, kterou bohatě postačí při menším potřísnění či „zachlupacení“ očistit vlhkou houbičkou. Výhodou těchto materiálů je také to, že se z nich jednoduše nedají vytáhnout vlákna, a to ani za pomoci štěněčích ostrých zoubků, ani kočičích drápků. Aby se daly udržovat v čistotě, měly by být potahové povlaky snímatelné a pokud možno pratelné.

 

Když s námi bydlí domácí mazlíček (1.díl), fotka

 

Bez ohledu na to, zda žijeme v domě, či v panelákovém bytečku, je nutné, aby každé zvířátko mělo svůj koutek - jakési zázemí, kde nalezne útočiště a klid. Tato zásada se týká i té valné většiny z nás, která sdílí se svým chlupatým miláčkem místo pod peřinou. V několika následujících dílech tohoto „zvířecího seriálu“ se zaměříme na to, aby se i našim zvířecím drahouškům žilo v naší společnosti pohodlně.

 

Když s námi bydlí domácí mazlíček (1.díl), fotka

 

Pelíšek pokud možno v každé místnosti

Začněme například jedním z nedůležitějších kusů zvířecího „nábytku“. Ať už kočičí, nebo psí, měl by pelíšek rozhodně ladit s interiérem a měl by být umístěn, tam, kde bude dostatečný klid. Tolik takzvaný pelíšek hlavní. Samozřejmě, že zvířátko chce být vždy tam, kde jsou jeho lidé, proto je dobré, mít v domě, či bytě více odpočívacích míst. Nemusí to být luxusní zvířecí postýlky za tisíce, bohatě postačí, když například v kuchyni - v níž to často lákavě voní a zvířátka ji mají proto velmi v oblibě - bude v nějakém útulném rohu složená teplá deka. Při výběru takového místečka je dobré klást důraz na to, aby tudy netáhlo a aby umístění odpočívadla nezasahovalo do míst, kudy běžně prochází lidé. Rozhodnete-li se pro koupi speciálního odpočívadla, či pelíšku, pořídíte je v různých velikostech i barevných provedeních, od klasických textilních pelíšků, přes košíky až po luxusní pohovky nebo plyšové výstřelky.

Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Když s námi bydlí domácí mazlíček (1.díl) zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, 25 let inspirace pro Vaše bydlení přináší veletrh FOR HABITAT, Hyperbydleni.cz

25 let inspirace pro V...

20.03.2018

Již neuvěřitelné čtvrtstoletí se scházejí špičky...

Veletrhy - foto, DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ INVESTICE = NEMOVITOST, Hyperbydleni.cz

DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ IN...

16.03.2018

Ať už pečlivě vybíráte své vlastní bydlení na...

Veletrhy - foto, Festival Evolution představí v březnu ekologické vychytávky, Hyperbydleni.cz

Festival Evolution pře...

12.03.2018

Festival, který vám nasadí brouka do hlavy. To...

Veletrhy - foto, Dejme minulosti budoucnost!, Hyperbydleni.cz

Dejme minulosti budouc...

21.02.2018

Mezioborové veletrhy PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo