Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/1/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89

Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/2/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89
Stylové doplňky se staletou tradicí oživí moderní domov, Hyperbydleni.cz

Stylové doplňky se staletou tradicí oživí moderní domov

10.5.2010 | Redakce Hyperbydlení.cz | Doplňky pro domácnost | Komentářů 0 |

Když cestujeme po světě, uvidíme spoustu hezkých věcí. Některé z nich jsou tak krásné, že zatoužíme mít je doma, nebo s nimi někoho obdarovat. Po takové případy jsou zde firmy, které se distribucí stylových doplňků pro vaši domásnot zabývají.

Stylové doplňky se staletou tradicí oživí moderní domov - foto, Hyperbydleni.cz

Když cestujeme po světě, uvidíme spoustu hezkých věcí. Některé z nich jsou tak krásné, že zatoužíme mít je doma, nebo s nimi někoho obdarovat. Australská společnost Ashdene vyhledávala pro své zákazníky po celém světě centra výroby originálních doplňků s historickou tradicí i moderním vzorem a tak se stala distributorem nejrůznějších designérských lahůdek. Před šesti lety našla své velkoobchodní zastoupení i na českém trhu.

Málokdo si uvědomuje, že podstata krásných věcí úzce souvisí s místem jejich původu. Čínský porcelán, francouzské látky, pestré gobelíny. Jako by místo původu vtisklo výrobkům nenahraditelnou patinu, kterou můžeme vypozorovat i v dnešní globální době.

Stylové doplňky se staletou tradicí oživí moderní domov - foto, Hyperbydleni.cz

Tak například čínský porcelán sahá do historie několika tisíc let, kdežto v Evropě se vyrábí pouhé čtyři století. Tajemství pálení porcelánu bylo objeveno v Zemi vycházejícího slunce už okolo roku 700 před naším letopočtem a název kaolín (hmota, ze které se porcelán vyrábí) vznikl od názvu kopce Gao-ling v Číně. Zde se těžila porcelánová hlína. Porcelánové výrobky s celadonovou glazurou byly určeny výhradně pro císaře a jeho dvůr.

Stylové doplňky se staletou tradicí oživí moderní domov - foto, Hyperbydleni.cz

Do Evropy přivezl první porcelán Marco Polo kolem roku 1290 a od té doby Evropa po porcelánu prahla. Dovážel se z Číny a vyvažoval zlatem. Tajemství jeho výroby bylo hledané stejně usilovně, jako tajemství výroby zlata, ale i tak to trvalo celých čtyři sta let. Dnes je porcelán rozšířen po celém světě a stal se nedílnou součástí výzdoby paláců, prestižních sálů i domácností. Ovšem čínský kostní porcelán si uchoval svou jakost i originalitu a dodnes se s velkým úspěchem dováží pod značkou Fine Bona China.

Stylové doplňky se staletou tradicí oživí moderní domov - foto, Hyperbydleni.cz

Historickou obdobou porcelánu v textilní výrobě jsou bezesporu gobelíny. Tkaniny charakteristické svým stehem a pestrostí vzorů. Stejně jako porcelán ve svých počátcích, tvořily gobelínové koberečky výzdobu sídel králů i předních dvořanů. Nezastupitelný dekorativní prvek gobelínových vzorů nachází své místo i v dnešních domácnostech a to nejen v podobě koberečků. Dovážené gobelínové tkaniny dnes mají výraz doplňků oblečení, tašek, peněženek i polštářů.

Stylové doplňky se staletou tradicí oživí moderní domov - foto, Hyperbydleni.cz

Stejně tak můžeme vyzvednout francouzské látky, které dobývaly Evropu dávno před Napoleonem. Látky význačné čistým stehem, jemným vláknem a sytostí barev si suverénně získaly srdce mnoha žen. Ovšem francouzské látky nesloužily jen k výrobě oblečení, ale také přepychových závěsů a dekorací. I dnes si jistě každá žena s citem pro krásu ráda vyzdobí dům třeba ubrusem z klasické francouzské tkaniny v barvách levandule, nebo provance. A tak bychom mohli pokračovat a vyprávět o tradiční výrobě bižuterie, o dekorativních květinových vazbách, o oblečení, které svou jakostí předčí oděvy středověkých panovníků. Australská společnost Ashdene nashromáždila mnoho takových pokladů a díky velkoobchodnímu zastoupení na českém trhu v podobě společnosti Velkoobchod Monika může svůj sortiment nabídnout i nám.

Stylové doplňky se staletou tradicí oživí moderní domov - foto, Hyperbydleni.cz

Na stránkách www.velkoobchodmonika.com prezentují své zboží nejen profesionálním dekoratérům a prodejcům doplňků, ale prostě všem milovníkům krásných věcí i drobností. Nacházíme zde čínský kostní porcelán i ve zcela moderním provedení, gobelínové polštářky, které potěší na pohled i na omak, nebo moderní ubrusy z francouzských látek s decentním vzorem a tak širokou nabídku přízdob květinových vazeb, jak si jen lze přát. Doplňky pro domácnost s motivy světových malířů, dárkové předměty i keramiku, drobné přívěšky a třeba i dětskou bižuterii pro dorůstající dívky a slečny.

Stylové doplňky se staletou tradicí oživí moderní domov - foto, Hyperbydleni.cz

Dětské kvalitní zboží je ostatně významnou součástí nabídky.  Novinkou jsou dívčí a chlapecké teplákové soupravy ze 100% bavlny a veluru v gramáži 86 až 164 vel. Fleecové vesty a mikiny všech velikostí, bavlněné nátělníky a teplé svetry pro zimní sezónu. Vzhledem k zájmu Velkoobchodu Monika o dodávání kvalitního dětského oblečení a doplňků jistě nepřekvapí i jeho plánovaná účast na zářijovém veletrhu For Kids v Pražských Letňanech, kde se s jeho sortimentem budete moci také osobně seznámit.

Stylové doplňky se staletou tradicí oživí moderní domov - foto, Hyperbydleni.cz

V poslední době začal Velkoobchod rozšiřovat svou nabídku také o pánské a dámské doplňky, svetry, mikiny a nátělníky. Každým rokem přichází s kolekcí sezónního, vánočního a velikonočního zboží. Za pozornost stojí dárkové zboží pro pány, včetně vycházkových hůlek s vyřezávanou rukojetí. V září pak září Velkoobchod Monika představí zcela novou kolekci netradičních svíček.

Stylové doplňky se staletou tradicí oživí moderní domov - foto, Hyperbydleni.cz

Je toho zkrátka mnoho a proto nám nezbývá, než Vás pozvat k návštěvě e-shopu: www.velkoobchodmonika.com.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2

Diskuze

Článek Stylové doplňky se staletou tradicí oživí moderní domov zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo