Windows Vista u vás doma

5.11.2008 | Lukáš Křovák | Domácí elektronika | Komentářů 0 |

Pocítače se začínají stávat nedílnou součástí našich životů a pomalu se vkrádají i do míst, která dříve patřila výhradně jiným typům zařízení. Nový operační systém Windows Vista nabízí také jednu zajímavou aplikaci, která může urychlit naše rozhodování o tom, zda-li v obýváku mít pocítač nebo spotřební elektroniku. Tou aplikací je Windows Media Center.

Windows Vista u vás doma   - foto, Hyperbydleni.cz

 

Proč si pořídit Windows Media Center počítač?

Protože vám pomůže ušetřit místo doma, protože vám nabídne nové možnosti, jak si vychutnat hudbu, fotky, videa nebo prostě proto, že je to velice jednoduché na ovládání. Představte si, že potřebujete jeden dálkový ovladač k tomu, abyste mohli přepínat mezi televizními kanály, nahrávat vybrané pořady pomocí elektronického programového průvodce, pozastavit živý televizní signál a opět se k němu vrátit za chvíli nebo vyhledat všechny filmy v následujících dvou týdnech, kde se objeví váš oblíbený herec nebo herečka. Tím ale nekončíme, další možností je prohlížení fotografií. S nástupem digitálních fotoaparátů není problém vytvořit dostatek fotek, ani je přenést do pocítače, ale čím dál tím více je problém si tyto fotky znovu prohlédnout a zavzpomínat.

A když budete mít fotky na dosah ruky, kdykoliv k dispozici ve vaší televizi, pak si snad alespoň občas najdete chvíli se k nim znovu vrátit. A jaký by to byl obývací pokoj, kdyby v něm chybělo něco na přehrávání hudby. S Windows Media Centrem můžete mít veškerou vaší hudbu doslova po ruce. Můžete si vytvořit seznamy skladeb, které budou odpovídat atmosféře, nebo které se hodí pro daný večer. A když bude váš pocítač připojený na internet, můžete navíc získat ke všem vašim albům popisky skladeb, alb, interpretů, roky vydání a žánr. Pak už není nic snadnějšího, než podle obrázku alba vybrat hudbu podle vašeho gusta a zandat všechny vaše CD do skříně, aby se na ně neprášilo. Ale ani tady ještě s výčtem nekončíme. Kromě těchto běžných věcí se navíc nabízí několik her, které si můžete zahrát pomocí dálkového ovladače na vaší televizi. Pro milovníky logických her jsou k dispozici Šachy a Mahjong, karbaníci zase ocení čtyři karetní hry a pro nejmenší je připraven Purble Place, kouzelné místo, kde i vaše děti budou muset zapojit své mozkové závity. A na závěr jsou k dispozici ještě Služby online, stručně řečeno, speciálně upravené webové stránky, které vám umožní získat aktuální informace z domova, ze světa nebo z oblasti bydlení, objednat si vyvolání vašich fotografií, podívat se na předpověď počasí nebo horoskop na další den.

Windows Vista u vás doma   - foto, Hyperbydleni.cz

A jak to celé může vypadat? Možná se budete divit, ale počítač lze dneska bez větších obtíží vměstnat do velmi malého prostoru. Mnohé Media Center počítače dnes nerozeznáte od běžného DVD přehrávače, ale nejsou výjimkou ani kousky o velikosti přesahující jen o pár centimetrů velikost cédéčka. Je to jen na vás, co je pro vás důležité, a jaká je vaše konečná představa. Na co si dát pri výběru Media Center počítače určite pozor, je hlučnost. Byla by škoda si nechat zkazit celkový dojem z poslechu hudby nebo filmu příliš hlučným počítačem. Ale i tady výrobci počítaču pochopili, že musí dodat po všech stránkách vyvážený produkt.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 5

Diskuze

Článek Windows Vista u vás doma zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo