Ohlídejte si zdraví aneb Digitální víceúčelová váha

31.1.2012 | Monika Kovačková | Domácí elektronika | Komentářů 0 |

Jaro se pomalu, ale jistě blíží a tak se naše pozornost po dlouhé zimě zaměří zase více na zevnějšek. Budeme chtít vypadat ještě lépe, zlepšit si kondici a cítit se maximálně fit. Není divu, že se po vánočních svátcích plní posilovny a v oblibě jsou především lehké, zdravé recepty a zaručené rady na zhubnutí. Ať už se vrhnete na sport nebo vyzkoušíte nějakou dietu, můžete si snadno ověřit, zda si ve svém počínání vedete dobře.

Ohlídejte si zdraví aneb Digitální víceúčelová váha - foto, Hyperbydleni.cz

Základním pravidlem úspěšného hubnutí je za prvé správný energetický příjem, za druhé přiměřená fyzická aktivita a za třetí zdravý pitný režim. Většina z nás však výsledky svého snažení hodnotí podle ukazatele na osobní váze, který však hodnoty výše zmíněných důležitých faktorů nijak neprozradí. Zpravidla máme radost, když číslo na elektronickém displeji digitální váhy klesá. Zdravé hubnutí je však něco jiného než pokles tělesné hmotnosti. Výsledkem snahy zlepšit si kondici by měl být úbytek tělesného tuku, nikoli však svalové hmoty – tu byste měli naopak nabírat, což může paradoxně vést k zvýšení tělesné hmotnosti, neboť svaly jsou těžší než tuk. Proto vyzkoušejte digitální víceúčelové váhy, které zaznamenají všechny důležité informace o procesech odehrávajích se ve vašem těle.

 

Ohlídejte si zdraví aneb Digitální víceúčelová váha, fotka

 

Populární víceúčelové váhy oplývají celou řadou funkcí, z nichž nejdůležitější je meření množství tělesného tuku a vody v těle. Váhy v sobě mají zabudovaný počítač a ten na základě zadaných hodnot, jako je výška, pohlaví a věk, vypočítá v závislosti na naměřené aktuální hmotnosti procentuální podíl tuku v těle. Měření je prováděno pomocí slabého, naprosto bezbolestného elektrického mikroimpulsu, kterému by se neměli vystavovat lidé s implantovanými elektrickými přístroji, například kardiostimulátorem. Digitální multifunkční váha nabízí rychlou, bezpečnou a přesnou metodu měření, která se může stát skvělou součástí prevence nemocí způsobených nadměrným množstvím tuku v těle, jako je vysoký krevní tlak, diabetes nebo onemocnění srdečně-cévního systému. Správná hodnota množství tuku v těle se mění s věkem, tedy s postupem věku se množství tělesného tuku zvyšuje. U žen by se tělesný tuk měl pohybovat v rozmezí 18-28%, zatímco u mužů jsou zdravé nižší hodnoty: 10-20% tuku v těle.

 

Ohlídejte si zdraví aneb Digitální víceúčelová váha, fotka

 

Obdobně dokáží váhy sledovat i množství vody v těle. Toto měření vám pomůže kontrolovat a vhodně upravovat pitný režim, který je pro zdraví velmi důležitý. Lidské tělo tvoří z 55-60% voda – u dospělých žen s normální váhou voda tvoří 50-55% a u mužů kolem 60%.

 

Ohlídejte si zdraví aneb Digitální víceúčelová váha, fotka

 

Některé váhy jsou navíc vybaveny nadstandardními funkcemi jako je měření kostní a svalové hmoty, vyhodnocení BMI faktoru či vypočítání doporučeného denního energetického příjmu v kaloriích. Digitální víceúčelové váhy mohou využívat i profesionálové ke kontrole a nastavení atletických režimů.

 

Ohlídejte si zdraví aneb Digitální víceúčelová váha, fotka

 

Modernější modely mají vlastní paměť, jež umožňuje uložení údajů několika osob a sledování změn a odchylek, na které váha vždy při následném měření upozorní. Mnohé verze obsahují i USB vstup, díky němuž si můžete na váze nastavit jméno a heslo, a tak budou vaše údaje chráněny před zraky jiných uživatelů váhy.

 

Ohlídejte si zdraví aneb Digitální víceúčelová váha, fotka

 

Víceúčelová osobní váha je užitečným zařízením nejen pro monitoring hubnoucích úspěchů, ale i pro nezbytnou kontrolu vašeho celkového zdravotního stavu.
 

Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Ohlídejte si zdraví aneb Digitální víceúčelová váha zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo