Digitální fotorámečky – živé vzpomínky

23.1.2012 | Monika Kovačková | Domácí elektronika | Komentářů 0 |

Fotografie zachycují šťastné a veselé okamžiky našich životů, a proto se jimi rádi obklopujeme: naše knihovny plní fotoalba a naše stoly a zdi jsou zdobeny fotkami ve fotorámečcích. Pryč jsou však časy rámečků, které k vidění nabízejí pouze jednu jedinou fotografii. Vyzkoušejte digitální fotorámečky a oživte krásné chvíle minulosti.

Digitální fotorámečky – živé vzpomínky - foto, Hyperbydleni.cz

Jak digitální rámeček funguje?

Digitální fotorámeček nebo také LCD rámeček se na první pohled od toho klasického příliš neliší - i digitální rámeček můžete pověsit na zeď či postavit na stůl a těšit se tak svými fotografiemi. Moderní verze fotorámečku však na rozdíl od té kasické pojme velké množství fotografií či dokonce videa. Rámeček umožňuje ruční listování fotografiemi či spuštění automatické prezentace, během níž fotorámeček náhodně či popořádku zobrazuje snímky, přičemž rychlost prezentace si volíte sami. Pro větší pohodlí při prohlížení snímků mají některé fotorámečky k dipsozici také dálkový ovladač.

 

Digitální fotorámečky – živé vzpomínky, fotka

 

Digitální rámečky jsou elektrickým zařízením, jsou tedy určeny pro připojení do zásuvky. Princip napájení fotorámečku je obdobný jako například u přenosného počítače. Většina LCD rámečků má vlastní vnitřní paměť, do které můžete nahrát snímky prostřednictvím paměťové karty z digitálního fotoaparátu nebo USB klíčenky přímo z počítače. Vnitří paměť rámečku je relativně malá (kolem 1 GB). Pro rozšíření kapacity paměti lze použít paměťové karty nebo USB paměť; tyto přídavné paměti jsou vhodné i pro rámečky bez vlastní paměti. Širší paměť vám umožní nahrát do rámečku více snímků nebo videí. Téměř všechny digitální fotorámečky jsou vybaveny čtečkou paměťových karet a podporují více formátů. Problémům s kompatibilitou se vyhnete, zakoupíte-li si rámeček, který podporuje formát karty vašeho digitálního fotoaparátu. Sloty pro paměťové karty i USB konektor jako i další ovládací prvky bývají umístěny na zadní straně rámečku tak, aby nenarušovaly design.

 

Digitální fotorámečky – živé vzpomínky, fotka

Jak vybrat digitální fotorámeček?

Klíčovými parametry při výběru fotorámečků jsou velikost rozlišení obrazovky a úhlopříčka displeje. Rozlišení je dáno počtem pixelů (obrazových bodů) na výšku a šířku displeje. Platí pravidlo, že čím je rozlišení větší, tím je obraz kvalitnější. Potřebná velikost rozlišení obrazovky souvisí s velikostí úhlopříčky displeje. U menších displejů se dá očekávat i menší rozlišení, které v takovém případě není na závadu. Výsledkem menšího rozlišení u větších fotorámečků by však nutně byl rozmazaný obraz.

 

Digitální fotorámečky – živé vzpomínky, fotka

 

Výběr rámečku přizpůsobte i místu, kde bude rámeček vystaven. Dalšími důležitými parametry jsou jas a kontrast displeje. Pokud rámeček bude vystaven na jasném, prosvětleném místě, měl by být jas i konstrast pro dobrou viditelnost snímku co nejvyšší. Vyšší hodnoty těchto parametrů jsou vždy výhodou, protože se dají regulovat a podle potřeby snížit. Ideální jsou rámečky s možností nočního provozu, u kterých můžete nejen podle potřeby snížit jas, ale také je vypnout po určitý časový interval. Některé modely mají dokonce světelný senzor a regulují jas podle okolního světla.

Abychom mohli rámeček umístit opravdu kamkoli a ze všech míst i úhlů byl snímek dobře viditelný, je třeba, aby rámeček měl co nejširší pozorovací úhel, a to jak vertikální, tak horizontální.

 

Digitální fotorámečky – živé vzpomínky, fotka

 

Multimediální funkce

Moderní digitální fotorámečky obsahují řadu doplňkových funkcí. Mnohé z nich se týkají praktické úpravy fotografií, jako je například korekce červených očí, možnost ořezu, výběr z množství efektů či automatické otáčení fotek podle orientace. Digitální rámeček se také může stát multimediálním zařízením; pokud je vybaven reproduktory, umožňuje i poslech hudby či příjem rádia. Další možností je přehrávání videí za předpokladu vyšší paměti. Praktickým vybavením je zobrazení hodin, kalendáře a budík.

 

Digitální fotorámečky – živé vzpomínky, fotka

 

Využijte vymožeností nových technologií a pořiďte si módní fotorámeček plný praktických funkcí, který vás den co den potěší.

Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Digitální fotorámečky – živé vzpomínky zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo